Автор Тема: Мунданни тенденции  (Прочетена 194944 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1245 -: Август 13, 2022, 08:54:24 pm »
Пускам натал с прогресии и дирекции за днес на Салман Рушди.Дирекционна Венера е в 18* Лъв,днешното пълнолуние е в/у нея,евентуален У1.Искам да оцелее,много ме ранява това събитие ,както и всичките му почитатели.
Пълнолунието е във Водолей, а откога Венера мушка с нож, че и по дирекция?
Обаче преди дни е имал възврат на Марс и Пълнолунието активира наталната му опозиция Марс – Юпитер У8
Юпитер по прогресия е заформил точна опозиция с натален Марс , К8 по дирекция е 16* Водолей и попада на мидпойнт АС – ЮЛВ , а мидпойнт Марс – Юпитер е на 19* Лъв , където е Слънцето от Пълнолунието
Погледнах му арабските точки, кръста на съдбата е 15* Рак, точката за хир. операции и нещастни случаи е също 15* Рак, където е АС по прогресия
В солара му Марс съвпада с Хирон в 11д./ натален 12д ; соларна Луна 16* Водолей съвпад Селена в сол. 9д.
Роден е в 29-ти лунен ден, най-мрачният ден, когато действат сатанински сили. Съвпада на Уран с Луна и СЛънце може да е благопроятен за творчество, но за личния живот не е добър аспект; опозето Марс - Юпитер също е агресивен аспект

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4534
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1246 -: Август 13, 2022, 09:42:59 pm »
Че кой е казал,че Венера мужка с нож?Както не обичаш да ти вадят думите от контекстта,така не е коректно да го правиш и с другите.Два поста по-горе съм написала:  Салман Рушди с Марс в Телец опозе Юпитер в Скорпион Днешното пълнолуние е в каре с Марс/Уран,скорпион/телецСпомената е ,като У1,а написах,че пълнулунието квадратира нат. опозе Марс/Юпитер.Иначе много подробно и изчерпателно си разгледала картата.От всякъде" цъфва" ,натопорчена работа..
« Последна редакция: Август 13, 2022, 09:49:41 pm от Ребека »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1247 -: Август 13, 2022, 11:34:21 pm »
Че кой е казал,че Венера мужка с нож?Както не обичаш да ти вадят думите от контекстта,така не е коректно да го правиш и с другите.
Имах предвид този твой коментар, където си пуснала картата му с прогресии и дирекции, цитирала съм го целия в коментара си, а не само извадка! А какво друго сте си писали след това не съм го чела, извинявай, но нямам физическата възможност за това!
И кое те накара да промениш последния си коментар, преди това имаше нещо като потупване по рамото, за моя детайлен анализ  ;D  ;D

Пускам натал с прогресии и дирекции за днес на Салман Рушди.Дирекционна Венера е в 18* Лъв,днешното пълнолуние е в/у нея,евентуален У1.Искам да оцелее,много ме ранява това събитие ,както и всичките му почитатели.
« Последна редакция: Август 13, 2022, 11:48:43 pm от akruks »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4534
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1248 -: Август 14, 2022, 12:05:18 am »
Акрукс,съвсем мръдна, нетърпима си.Не ми се занимава,но коментарите бяха преди цитирания от теб,а не след,а похвалата за детайлния ти анализ си стои ,чети по-внимателно.Нямам какво да деля с теб,не съм астролог и ти казвам,че ставаш нетърпима,когато се заяждаш за спорта.А сега внимателно Иначе много подробно и изчерпателно си разгледала картата.От всякъде" цъфва" ,натопорчена работа..

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1249 -: Август 14, 2022, 12:28:11 am »
Акрукс,съвсем мръдна, нетърпима си.Не ми се занимава,но коментарите бяха преди цитирания от теб,а не след,а похвалата за детайлния ти анализ си стои ,чети по-внимателно.Нямам какво да деля с теб,не съм астролог и ти казвам,че ставаш нетърпима,когато се заяждаш за спорта.А сега внимателно Иначе много подробно и изчерпателно си разгледала картата.От всякъде" цъфва" ,натопорчена работа..
Добре де, не съм чела и коментарите преди цитирания с прогресната карта - нея съм гледала разпъната на монитора и с данните от нея му чукнах натал да видя парсовете и МП, и текущ солар

За другото не си права – като ме видят съучениците и бивши колежки казват, че изобщо не съм мръднала  ;D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1250 -: Август 14, 2022, 03:40:48 pm »
Според мен, по-вероятно е да е с АСЦ Овен. Разгледах по сидерал. Натива е жив, докато и Хилега е жив. Тук би трябвало да е Слънце, в нощна карта, може да   приеме тази роля. Алкокоден е Меркурий, Слънце 2* Близнаци, упр. Меркури, в терма на Меркурий. Меркурий  е на трон и има аспект с Юпитер, което дава един достатъчно дълъг живот. Алмутен на картата е Марс, макар и Сатурн да има претенции. Марс също е и управител на АСЦ. В момента дирекционен АСЦ  е в терма на Марс съвпад със Сатурн, а СД Меркурий , годишен управител също е в аспект със Сатурн, който е у12 дом- може би дълго време ще бъде изолиран. ПР Луна е направила ингрес в Риби, и тъкмо влязла в 12-ти дом, фаза прогресивно пълнолуние, в аспект с ПР АСЦ, който също е смени знак, а настоящето пълнолуние е точна опозиция с ПР Меркурий- дотук няма положителен развой. Транзитен Марс е много близо до ПР възел. Тр. Слънце, докато  е в Лъв, би трябвало да има шанс.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1251 -: Август 14, 2022, 04:08:31 pm »
Тук и Сатурн е годишен управител, но не знаем къде си е празнувал РД. Профекционната Луна, е в 6-ти дом и с аспект към Светилата, което е индикация за опасности по тялото.
Ако издържи опозицията Слънце- Сатурн или каквото там,  е останало, с промяна в начина на живот, така остава докрая на дните си, в противен случай има смърт, била тя символична, или физическа. Значи животът му е бил застрашен още преди време.  И при АСЦ Овен, Марс е и у8 , попадащ в 1-ви дом, няма как да не е предразположен към насилие, кризи, инциденти.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7335
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1252 -: Август 14, 2022, 04:28:13 pm »
Стационарната точка на Сатурн е в 18*на водолей квадрат с нат.Юпитер.
Прочетох в новините,че вече не е на командно дишане и може да говори.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1253 -: Август 16, 2022, 06:50:23 pm »
Каква ви е житейската нагласа тези дни, щом огнения тригон  между Светилата идва от 9-ти дом?
Кое формира светогледа- философския наклон или религиозната ориентация ? Справедливостта или истината ?
Който има АСЦ в 20-26 * Стрелец, Светилата му затварят в голям огнен тригон- вдъхновение, поведение към какво ? Важи  и за други точки, планети в посочените места .  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7335
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1254 -: Август 17, 2022, 06:04:20 am »
Каква ви е житейската нагласа тези дни, щом огнения тригон  между Светилата идва от 9-ти дом?
Кое формира светогледа- философския наклон или религиозната ориентация ? Справедливостта или истината ?
Който има АСЦ в 20-26 * Стрелец, Светилата му затварят в голям огнен тригон- вдъхновение, поведение към какво ? Важи  и за други точки, планети в посочените места .  :)
При мен определено философския наклон.И вдъхновение ми дойде,незнайно откъде ,поетично.Слънце,Плутон в 26*,Луна в 21*.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1255 -: Август 17, 2022, 10:49:22 am »
Каква ви е житейската нагласа тези дни, щом огнения тригон  между Светилата идва от 9-ти дом?
Кое формира светогледа- философския наклон или религиозната ориентация ? Справедливостта или истината ?
Който има АСЦ в 20-26 * Стрелец, Светилата му затварят в голям огнен тригон- вдъхновение, поведение към какво ? Важи  и за други точки, планети в посочените места .  :)
При мен определено философския наклон.И вдъхновение ми дойде,незнайно откъде ,поетично.Слънце,Плутон в 26*,Луна в 21*.

Супер ! ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2095
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1256 -: Август 17, 2022, 05:19:16 pm »
Каква ви е житейската нагласа тези дни, щом огнения тригон  между Светилата идва от 9-ти дом?
Кое формира светогледа- философския наклон или религиозната ориентация ? Справедливостта или истината ?
Който има АСЦ в 20-26 * Стрелец, Светилата му затварят в голям огнен тригон- вдъхновение, поведение към какво ? Важи  и за други точки, планети в посочените места .  :)
Аз нямам нищо в тези градуси, но транзитно Слънце в 3- ти дом е в опозиция на натално У 3, а Луната върху Хирон в 11- ти дом.
Вчера изкарах целия ден в разходки и приказки с една от най- добрите си приятелки от студентските години. Бяхме пет, като с едната три от нас не поддържат връзка заради интриги и клюки от нейна страна . Та точно вчера я видях, просто загубих говор и картина- тя живее в чужбина и рядко си идва, а аз по случайност бях в нейния град. Осем години не я бях срещала.
Тя явно ме видя предварително, защото беше обърната на другата страна и си кимнахме само с мъжа ѝ .  Приятелката, с която бях и заради която основно се влошиха отношенията, изобщо не я видя.
Та това мога да отбележа като събитие.
« Последна редакция: Август 17, 2022, 05:21:16 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1257 -: Август 30, 2022, 08:59:57 pm »
Ето настъпи и периодът, който подготвя  предстоящите  глобални промени във почти всички обществени звена и лични житейски сфери.  От вчера всички "големи " са ретроградни, а  след 10 дни  към тях се присъединява и Меркурий, този, който ще отговаря за посланията  в изминалите 2 г.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1186
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1258 -: Август 30, 2022, 09:59:23 pm »
Пак ли ще има глобални промени?
Ремонт на ремонта. Вече глобално е модерен прийом.

Предполагам, че и предимно ретроградните ще трябва да чакаме повече от всичко това. И сметката на ПослаНика.
« Последна редакция: Август 31, 2022, 08:18:09 am от Люба »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7335
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1259 -: Август 31, 2022, 10:45:14 am »
Ето настъпи и периодът, който подготвя  предстоящите  глобални промени във почти всички обществени звена и лични житейски сфери.  От вчера всички "големи " са ретроградни, а  след 10 дни  към тях се присъединява и Меркурий, този, който ще отговаря за посланията  в изминалите 2 г.
твърде лично ще приемам посланията с близнашката Луна.