Автор Тема: Мунданни тенденции  (Прочетена 189851 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #30 -: Юли 16, 2016, 02:14:09 pm »
Идва от липсата на Въздух в звездната картина, която ще се промени, чак когато Венера влезе в знака Везни (30.08.). Липсва и компенсаторен фактор, нито Венера има сила, нито Меркурий, напротив, обвързването на мисловния процес с нуждата да бъдем център на внимание е засилено, ето това доминира и случването на приятно общуване е  спънато , съвпадът е твърд аспект. Затова попитах как изглежда горе този съвпад .
Където и да е поставен Лъв(ът) винаги ще  (се)търси признание, драматичност и "аз съм най", но и пак там всичко ще е силно ентусиазирано, разкрасено, и ще липсва логиката.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #31 -: Юли 16, 2016, 02:20:37 pm »
И къде има "липса на въздух"? Имаш предвид символичния Зодиак.
Във Вселената липси няма, но нашите мозъци имат свойството от време на време по-слабо да се оросяват с кислород.  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #32 -: Юли 16, 2016, 02:29:44 pm »
Лили, с всеки следващ коментар потвърждаваш проявата на звездната картина, за което благодаря като форма на обратна връзка.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #33 -: Юли 16, 2016, 02:32:11 pm »
Рени, исках да кажа, че това, което описваш, се случва в твоята глава. Звездната ситуация в небето е друга.

Много сте ми забавни - описвате глобална ситуация, изхождайки от единични и субективни представи, които даже се превръщат в "обратна връзка".

Както казах, има проблем с оросяването, а не защото липсва въздух в небето в момента.  :)

Жалко за Астрологията наистина, но и това отразява сегашното еволюционно ниво на човека. Каквито сме ние, такива са и "липсите" в небето.   :72:
« Последна редакция: Юли 16, 2016, 02:34:22 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #34 -: Юли 16, 2016, 03:01:10 pm »
Лили, каква е мунданната ситуация към момента ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #35 -: Юли 16, 2016, 03:07:10 pm »
Пробвай да видиш през призмата на реалните съзвездия каква е. И какви стихии са в липса.

Между другото, Алена е постнала откъс от интересна статия в "Събития и транзити". Там можете да се запознаете с основните значения на двете планети и на техния съвпад - от мунданна и натална гледна точка.

Не всичко е "позиция в знак", трябва да се познават характеристиките на планетите и техните аспекти. Иначе се пишат свободни съчинения с неочакван край.

Статията е от друг астролог, така че има шанс да се асимилира без "така баба знае, така бае".
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #36 -: Юли 16, 2016, 03:45:23 pm »
Към този момент, считано от днес , кои от реалните съзвездия са във въздушни знаци с прецесия- никой. Моят коментар започна точно така, като  питанка към онези, които работят с "реалната"  звездна карта  какво се случва горе. Аз изказах астрологичен прочит на действащите в момента конфигурации, на базата на това, което знам досега и малка доза хипотетично предположение, като в  тази тема въпросите ми винаги ще са повече от отговорите -в това какво смешно има ?
Аз влизайки тук, във форума, непрекъснато се запознавам с основните значения на двете планети Меркурий и Венера и на техния съвпад, благодарение на теб, Лили и  благодаря за препратката, но важното е ти  да се запознаеш с информацията от същия, така при следващото му мунданно случване, подтикът на всяка цена да бъде(ш) забелязана с интелигентността ти ще бъде подкрепен и от способността да разбираш другите. Просто е, само трябва да се дава повече възможност на Венера да се включва в този обмен и тогава няма Меркурий да изтърсва всичко на куп.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #37 -: Юли 16, 2016, 03:50:26 pm »
Значи утре ще се опитам да напиша стихотворение да пробвам качеството красив ум щото друго не ми идва на ум няма как да си сложа мозъчни импланти за повдигане и освежаване на мозъчната кутия Ако напиша стих ще го покажа  ;D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #38 -: Юли 16, 2016, 03:55:20 pm »
Рени, а вие дали разбирате и чувате нещо по-различно от това, което кънти във вашите глави?

Понеже напоследък чувам да се споменава за липса на диалогичност, та въпросът ми е дали и вие сте способни да чуете нещо, което се разминава с клишетата и с вашите представи? И защо все вас трябва да ви слушат и да ви чуват? А задаваш ли си въпроса дали има нещо интересно за слушане? В такъв случай има ли смисъл от диалог, когато насреща има само едно безкрайно "баба всичко знае"? Много ми е интересен тоя егоцентризъм, който наблюдавам непрекъснато, проявен директно и индиректно - и във виртуалното пространство, и в живота навън.

А цялата полемика тръгна от едно погрешно тълкуване на аспекта. Знакът Лъв е ясен, в тази част не оспорвам - той е царят на животните в природата и кралската особа в небето. Всъщност как може да се тълкува една натална или мунданна карта, когато изцяло куца подходът към философията и фундамента на Астрологията?

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #39 -: Юли 16, 2016, 04:18:44 pm »
Лили, знам отговори, но се интересувам откъде ги знам, затова съм тук. Символизмът и философията на тази материя ми импонира и най-вече дава усещане за перспектива. Когато търся диалог с хора като теб, го правя защото искам да  уча и ако няма развитие, просто не се вълнувам от факторът Х  и той или тя напускат вниманието ми. Както ти имаш наблюдения, така и всички останали имат наблюдения, както ти наблюдаваш хората, така и те теб те наблюдават. За мен беше полезна дискусията, има върху какво да търся.
Стар, и на другите, които следят темата, моля да бъда извинена, че се отклоних от същата. 
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #40 -: Юли 16, 2016, 04:25:45 pm »
Стана ми интересно защо се получава ефектът на "развален телефон", та се поинтересувах се за въпросния съвпад.

В момента в небето има съвпад между видима и невидима планета, като влиянието на видимата би трябвало да доминира по някакъв начин. Меркурий до края на септември щял да пребивава в Невидимия свят.

Така че може да се каже, че комуникацията и диалогът по време на този мунданен съвпад се пречупват повече през призмата на Венера, която сега е Вечерница, тоест ни се явява в своята по-женствена и любвеобилна еманация. Ако съвпадът беше със Зорница, щеше да се чуе звукът на метални доспехи, а не да се редят лингвистични бисери.  ;D

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #41 -: Юли 16, 2016, 04:53:19 pm »
Знам, аз кой да питам, но се иска време да се науча и как да питам. Благодаря, Лили.  :08:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #42 -: Юли 16, 2016, 05:02:26 pm »
Рени, и на мен ми се налага да питам - нито успявам да издиря всичко в небето, нито разполагам със специализиран софт.

Мисълта ми беше, че при такъв съвпад сега може и да не успеем да се "чуем", но поне дискусиите би трябвало да са красиво и приятно "опаковани".

Сега по невидим Меркурий всеки разкопава своята градинка, може би и затова така протичат диалозите. Да видим какво ще ни "просветне" след като стане видим в небето.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #43 -: Юли 17, 2016, 11:03:34 am »
Доста дълго ще продължи периода, в който ще присъства дисбаланса на Въздушния елемент, което се отразява върху комуникациите, начинът по който (ще ) се свързваме, ако въобще това се случи,  както и върху обективната ни  преценка. "Въздушните " акценти, както и онези с силно изразени Меркурий/Венера, могат да споделят как се чувстват в периода след 17.06. към този момент. Дали, случващия се съвпад сега на Венера-Меркурий би разведрил малко обстановката в посока -"ще се погрижа да разбера другия", " ще се погрижа да възприемам различното";  каква информация ще носи за родените под същия ; какво "виждаме " там горе и как ще го "случваме" ?  :)

за кога точно да се наблюдаваме? Само днес .... или когато си го писала, или дните след съвпада?

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #44 -: Юли 17, 2016, 11:22:44 am »
И при мен мунданният съвпад Меркурий/Венера има проявление като комуникация. На DC-то ми е, в опозиция с натален Меркурий.

При мен в 12дом - комуникация, която разчисти моите притеснения  и съмнения.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."