Автор Тема: Мунданни тенденции  (Прочетена 190012 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #45 -: Юли 17, 2016, 01:23:46 pm »
Махнете си "личните" части от коментарите, такава хубава тема, а превърната пак в "пък аз кихнах 3 пъти подред"

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #46 -: Юли 17, 2016, 09:13:50 pm »
При мен съвпадът Меркурий/Венера е в 6-ти дом, в тригон със Слънцето (У6) и Юпитер (У10).

Взех си още един чифт маратонки (за ежедневен спорт, за когато не ме мързи ;D). Една книга за здраве и още един чифт спортни обувки - бели кецове на платформа с дантела (отдавна исках точно такива). И няколко пакета елда ;D

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #47 -: Юли 21, 2016, 10:32:13 pm »
Ще има ли резки обрати в периода?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #48 -: Юли 22, 2016, 12:40:47 pm »
Според мен обрати не се очакват, реално нямаме кой знае какви квадрати

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #49 -: Юли 22, 2016, 03:11:06 pm »
Ще има обрати и напрежение, Уран спира стационарен с Луна в Овен; в периода  тригонът Слънце/Сатурн от цикъла, ще подведе /увери доста хора да действат, а е рано още. Марс е ингресирал в Стрелец при квадратурата Слънце-Сатурн, която дава знак, че Сатурн ще сменя посоката и сега  Марс отново влиза в Стрелец, но при тригона от цикъла Слънце/Сатурн преди да смени посоката си в директна-това е много силно и интересно и то с Новолуние.

Стар, ще ми бъде приятно да споделиш,  след 06.08. когато Юпитер стигне градуса на своята стационарност заедно  с Луна, дали си готова да направиш крачка, към някой, към нещо (цел, промяна в някаква договореност, оферта)  както и да инвестираш в някаква по-голяма покупка, тип майсторство, с което да идват доходи под нестандартна досега за теб форма.; дали ще бъдеш изправен пред избор, който ти дава перспектива, отвъд или извън онова, което ти е познато и като локация, и като материя . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #50 -: Юли 22, 2016, 03:39:51 pm »
Съвсем адекватно реагираш на мунданната обстановка към момента,  затова се надявам на отговор/и чак след 06.08., макар да ми се струва, че Луната ти по-рано ще види възможност/и.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #51 -: Юли 24, 2016, 01:42:27 pm »
И Меркурий би трябвало да  приключи , макар " и само на хартия" действието (събитията) на /от СЗ от март в 18-19°  Дева. Тригонът Слънце/Уран пък ще се "случи" във ЛЗ във Водолей  на 18.08.-съвпадът  от април се случи при ретро Сатурн-" бунтарите, революционерите" могат вече да осъществят реформите (си). :-)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #52 -: Юли 25, 2016, 12:03:18 am »
Преди Сатурн да се върне на 16 * Стрелец нищо сигурно, значимо и реалистично няма да се случва, но затова пък обстоятелствата непрекъснато ще се сменят, оттам и прогнозите.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #53 -: Юли 25, 2016, 02:50:41 pm »
на 27-ми юли е лунна фаза-трета четвърт

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #54 -: Юли 25, 2016, 03:01:15 pm »
А те колко са четвъртите в лунния цикъл?

Пълнолунието би трябвало да се пада точно по средата, т.е. половинка. И същевременно втора четвърт.

Цитат
Последната (или втора четвърт) – настъпва 7 дни след пълнолуние и се намира по средата на периода на намаляваща Луна

Ако се раздели лунният месец от средно 28 дни на 4 части по 7 дни, получаваме 4 четвъртинки. Вероятно за едно и също нещо се използват различни определения и оттам тръгват някои разминавания. Новият лунен месец би трябвало да започва в момента на поява на младата луна в небето, а не в момента на точния съвпад на светилата по зодиакална проекция.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #55 -: Юли 25, 2016, 03:08:56 pm »
А те колко са четвъртите в лунния цикъл?

Пълнолунието би трябвало да се пада точно по средата, т.е. половинка. И същевременно втора четвърт.
Новолуние, Втора четвърт, Пълнолуние, Трета четвърт

нали има тема за лунните фази и тълкуване на характерите, спрямо това в коя четвърт е роденият

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #56 -: Юли 25, 2016, 03:11:15 pm »
Някои ги наричат и така:

- новолуние
- първа четвърт
- пълнолуние
- последна четвърт

http://fazinalunata.com/bulgarian/v-momenta/faza-na-lunata/

В крайна сметка не четвъртинките са важни, а познаването на механизма на лунните фази и правилното им тълкуване в натала и в прогностиката.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #57 -: Юли 25, 2016, 03:17:33 pm »
Някои ги наричат и така:

- новолуние
- първа четвърт
- пълнолуние
- последна четвърт

http://fazinalunata.com/bulgarian/v-momenta/faza-na-lunata/

В крайна сметка не четвъртинките са важни, а познаването на механизма на лунните фази и правилното им тълкуване в натала и в прогностиката.
Да, така е правилно, досега това мислех, че Пълнолунието бележи навлизането на Луната в третата четвъртника, а седмица след това започва последната четвърт. http://www.astrohoroscope.info/moon.htm

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #58 -: Юли 25, 2016, 04:29:26 pm »
А те колко са четвъртите в лунния цикъл?

Пълнолунието би трябвало да се пада точно по средата, т.е. половинка. И същевременно втора четвърт.

Ако се раздели лунният месец от средно 28 дни на 4 части по 7 дни, получаваме 4 четвъртинки. Вероятно за едно и също нещо се използват различни определения и оттам тръгват някои разминавания. Новият лунен месец би трябвало да започва в момента на поява на младата луна в небето, а не в момента на точния съвпад на светилата по зодиакална проекция.



Tук във форума ли е тази тема?
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #59 -: Юли 25, 2016, 04:30:57 pm »
Tук във форума ли е тази тема?

За лунните фази и характера? Нямам ясен спомен къде е, но потърси в "Избрани теми".
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui