Автор Тема: Мунданни тенденции  (Прочетена 189942 пъти)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #120 -: Септември 26, 2016, 01:23:30 pm »
Алена, благодаря ти, че беше "прасе".
 :08:

Да, Венера е диспозитор на Слънце и Юпитер и е на Асцендента. А Юпитер е диспозитор на анаретния Марс. В тази карта на мен ми направи впечатление и карето на Луна и Венера, макар и с доста голям орбис.

Иначе аз по-каръшки ден скоро не бях имала.  :85: Каквото можеше да се строши - строши се. Каквото можеше да се обърка - обърка се.
Но и толкова много не съм се смяла и забавлявала от много отдавна. И в крайна сметка всичко се нареди с голям късмет в моя полза. С "подаръци" от другите и Вселената.

След увъртане и търсене на стабилни връзки, днес успяхме да се уредим за час при един хирург, което ни беше важно. Но съдбата каза - без хирург. Този цикъл е върху мой Меркурий и в опозиция с Меркурий на седмодомието.
Още от сутринта започнаха проблемите с автомобилите. На мен ми се скапа едната гума - пръсна се. А негов автомобил само дето не се подпали. Счупи ни се крик. С триста зора намерихме читав крик, който едва ни свърши работа. Сринаха се важни цени, което автоматично означава, че нямаме сметка да продаваме каквото сме събрали и сме се заринали с купища метали.
Но пък беше весело. В крайна сметка на късмет ми намериха специфичната глупава гума. Очаквах да ме изръсят доста за нея, но те дори ми направиха хубава отстъпка. Юпитер ще да е. Оказа се, че съм си забравила портмонето в другата кола. Хехе, едва събрах 2/3 от парите за гумата на левчета и изпадали в дамската ми чанта парички. Та може да се каже, че ми направиха по принуда по-голяма отстъпка.  :85:
Цените по бизнеса се сринаха, но точно сега се появиха хора, които имат добри предложения за сделки и нещата се неутрализират.
А за хирург си казахме, че явно не е трябвало да е точно днес. Отказахме се и го приехме за знак.

Поне баща ми има невероятен късмет. Отиде за риба и през 30 минути ми звъни, за да ми каже, че е хванал някакви огромни шарани.

При мен Меркурий е у5/8. При седмодомието е у8/11. При мен в 8 дом, при него в 5 дом.  При него Слънце и Юпитер са на 3 градуса след съвпад с Плутон у1. В 11 дом.

Ще е интересно. И при двама ни в момента тр. Меркурий е в квадрат с Марсовете ни.

Ето до това водят опозициите в синастрията. Както тръгне при мен, при него също се засилва. Ако е добро - добро е за двама ни. Ако е лошо - лошо и за двама ни.

Но пък вчера имахме много готини мигове. И сякаш ни държаха влага, та днес на всяка каръщина се пръснахме от смях.  :clap:

П.п. И за разкош забравихме в едно заведение една торба с покупки.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #121 -: Септември 26, 2016, 01:36:02 pm »
Да не си се разболяла, Лили?
Аз също съм болна, вече 4 ден.
Но хич не ми се рови в картата, за да видя има ли някакви подсказки за това.

Заподозрях големия мунданен квадрат с Луна/Меркурий/Сатурн/Нептун и Марс около Сатурн за плъзналите болести. Пък може и да греша, но ми се видя логично. В този период доста хора около мен си предадоха някой вирус(нещото), та чак то мен стигна.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #122 -: Септември 26, 2016, 02:04:05 pm »
Или е на нервна почва, или от храната. Нали съм на много ограничен хранителен режим, цяло лято карах на плодове и зеленчукови салати. И в момента, в който спрях зеленчуците, реагира и устата, вероятно от липса на витамини. Сега изглежда, сякаш с шкурка са я търкали продължително, напукана и сигнално червена, подпухнала. Спестих си пари за хиалурон, но пък усещането не е от най-комфортните.  ;D

Виждала съм такава алергия от зелени ябълки :( Дано мине скоро. А при мен се нацепват крайчетата на устните при дефицит на витамин Б6 и минавам през аптеката. Буквално за ден-два се оправят.
Над силата е само умението да я владеем!

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #123 -: Септември 26, 2016, 03:04:56 pm »
Хубавото е, че нямам време да се занимавам с поредните недооценени форумисти.
Нямам против да ми се изтрият мненията.
 :08:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #124 -: Септември 26, 2016, 06:57:09 pm »
Хубавото е, че нямам време да се занимавам с поредните недооценени форумисти.
Нямам против да ми се изтрият мненията.
 :08:

Какво искаш да кажеш, скоро не е трито тук?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #125 -: Септември 28, 2016, 02:55:14 pm »
Марс Козирог квадрат Юпитер Везни, доколко Венера в Скорпион и Сатурн в Стрелец ще компенсират възбудата и активност на всяка цена, предложени от тази квадратура . Марс е в заточение в знака на Юпитер, а Юпитер е в падение в знака на Марс- само гола пропаганда без действия или рекламиране на проекти, възможности само за "пред хората" ? Свободната инициатива валидна ли е на лично ниво за родените авантюристи и управляващи ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #126 -: Септември 28, 2016, 04:44:07 pm »
Очевидно е кой дърпа скритите конци, по сатурн не виждам как ще стане авантюристично, по-скоро аналогия със спънат кон

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #127 -: Септември 28, 2016, 07:46:18 pm »
Всъщност в изброената група и при тия смесени рецепции Юпитер ги дърпа май.
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #128 -: Септември 28, 2016, 09:10:37 pm »
Защо Юпитер е едни гърди напред, заради рецепцията със Сатурн ли  ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #129 -: Септември 29, 2016, 10:03:55 am »
В картата на точния квадрат Юпитер гледа Марс, владее по терма асц, МС, водещото светило и господаря на Марс и владее Марс по деканат. Рецепциите - Юпитер е в терма и екзалтация на Сатурн и в деканат на Луна, но на свой ред владее Сатурн и Луна по знак и терма. Освен това е трети тригонократор на въздушния триплицитет и в ъгъл.

И макар Марс да си е в сектата, екзалтирал и ъглов, а Юпитер - невидим и изгорен, не е за пренебрегване. Въпросът е, като е водещ, пък такъв изкелифенчен, за хубаво ли е. Псевдогурута, лидери на глинени крака, лъжекаузи.
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #130 -: Септември 29, 2016, 11:44:33 am »
Благодаря, Дияна за прочита.
Значи, родените в периода, докато действа квадратурата( до 02.12.), по-скоро ще се стремят да защитават/ утвърждават нечий други позиции, каузи, а не собствени и чак на една по-късна възраст, когато пр. Марс ингресира във Водолей, ще могат да се възползват от възможността на тази квадратура .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #131 -: Октомври 10, 2016, 06:39:26 pm »
Утре Юпитер и Меркурий ще са пак заедно. Срещаха се и преди и по време на ретроградието на Меркурий. Новият им актуален цикъл от утрешната среща ли следва да се отчита, според Вас?
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #132 -: Октомври 17, 2016, 03:37:54 pm »
Покрай новолунието в Скорпион огледах следните предстоящи събития:

1. Нов цикъл Марс-Плутон в началото на 16 гр в  Козирог на 19 октомври. Марс екзалтира
2. Нов цикъл Венера-Сатурн на 15 гр. в Стрелец  в края на месеца и взаимна рецепция на диспозитора им Юпитер с Венера.
3. Нов цикъл Слънце-Меркурий в Скорпион - пак малко преди новолунието в Скорпион.
4. Новолуние на 8 гр. в Скорпион в съвпад с Меркурий на 30 ктомврти.

Изглежда ми ярък скорпионски акцент с оглед това, че двата господаря на знака - Марс и Сатурн започват нов цикъл, в Скорпион започва новия цикъл Слънце-Меркурий, както и новолунието.

Би следвало при всеки да има акцент на дома, чиято куспида е в Скорпион, също и по темите на Марс и  Плутон в натала?
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #133 -: Октомври 17, 2016, 03:58:40 pm »
Сега погледнах, че утре Венера излиза от заточение и прави ингрес в Стрелец  :cheer: :cheer: :cheer: Двамата с Юпитер ще са във взаимна рецепция  :29: Довечера ще го огледам хубаво, ама направо ми стана радостно от сега   :012: :29: :engel016:
Над силата е само умението да я владеем!

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #134 -: Октомври 29, 2016, 08:53:15 am »