Автор Тема: Мунданни тенденции  (Прочетена 189956 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #195 -: Юли 10, 2017, 09:46:58 pm »
А, да, решения няма да има .... то е ясно. И то това ѝ е лошо на ситуацията ... увъртане, нагаждане ... но без някакви конкретни мерки, които обаче са много наложителни. Предполагам, че когато Марс мине в Лъв, ще е по-интересно.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #196 -: Юли 11, 2017, 11:57:03 pm »
в момента картата на Германия си е доста напрегната .... тр Уран е в квадрат със Слънцето

  Слънцето на Германия е в съвпад с моето, на 9* везни, картата е от астро.ком


Happy58

  • Гост
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #197 -: Юли 12, 2017, 10:32:50 am »
Акрукс, използвам датата на основаване на Ваймарската република, а не датата на Обединението. въпрос на гледна точка.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #198 -: Юли 13, 2017, 06:29:17 pm »
Акрукс, използвам датата на основаване на Ваймарската република, а не датата на Обединението. въпрос на гледна точка.
Нали ти е спорен часа на картата?
Освен това протестът е на 6-ти юли, а Пълнолунието на 9-ти късно вечерта, така че не е провокирало безредиците, а и в астрокомската карта на Германия попада върху Сатурн У7, У8 в 6д и е в секстил с Луната У12 в 9д.
Протести има всеки път при среща на Г20, независимо в коя страна се провежда.

Happy58

  • Гост
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #199 -: Юли 13, 2017, 10:20:56 pm »
Предполагам, че е безсмислено да отговарям - то диалог няма да стане .....

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #200 -: Юли 14, 2017, 09:21:13 am »
Предполагам, че е безсмислено да отговарям - то диалог няма да стане .....

Не се отказвай толкова лесно, ти работиш с друга карта, имаш си астрологични доводи и т.н.

Happy58

  • Гост
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #201 -: Юли 14, 2017, 06:17:36 pm »
Не се отказвай толкова лесно, ти работиш с друга карта, имаш си астрологични доводи и т.н.

Папи, благодаря за поканата, но предпочитам да си запазя доброто настроение :) ..... не ми се влиза в безсмислени спорове.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #202 -: Август 28, 2017, 12:19:05 am »
Затъмненията усилиха или активираха е по-правилно:
синодичния цикъл Слънце- Марс в Лъв
тригонът Слънце-Сатурн преди да тръгне последния директен
тригонът Слънце-Уран, тъкмо когато Уран тръгна ретро
началото на ретро фазата на Меркурий
тао-то Венера-Юпитер- Плутон
Меркурий, Венера, Марс източни, а СЗ ги сложи в ролята да се проявят като "западни".
Доста напрегнат период, нормално е хората да реагират с инциденти, кризи, стрес, в следствие засилената динамика в периода. Всяко затъмнение вади на повърхността, всичко онова, което назад във времето е притихнало, било  скрито, сякаш всеки път отваряме кутията на Пандора в засегнатите домове и точки. Затова същите носят в себе си наложителната промяна. Това още веднъж посочва, че астрологията е наблюдение и (из)следване на цикличността.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #203 -: Октомври 25, 2017, 11:39:33 am »
Юпитер Скорпион- Плутон Козирог, Марс Везни- Сатурн Стрелец. Интересна диспозиторна верига в периода, макар и по зодиакална дължина. Като от всички изброени само Сатурн е видим на нощното небе в периода, какво мислите ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #204 -: Октомври 25, 2017, 12:22:33 pm »
Аз това с видим/невидим в небето много не го схващам, но Меркурий ще има два съвпада със Сатурн в сянката на ретроградието си и после в самото ретроградие, тъй че преговор ще има :012:
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #205 -: Октомври 25, 2017, 02:24:50 pm »
Аз това с видим/невидим в небето много не го схващам

 Каквото виждаш в нощното небе, това се проявява /материализира на земен план. Сега само Сатурн е видим преди да направи съвпад със Слънце, периода е Сатурново оцветен или има : засечки, ограничения, забавения, с повече усилия има резултати, обществена позиция, връх , постижения, уволнения/ сваляне от трона(пост), заболявания по Сатурн и т.н.
Юпитер му предстои съвпад със Слънце- няма как да го виждаме от Земята, Марс заедно с Венера сутрин се вижда преди да е изгряло Слънцето. :)
 Но ми направи впечатление как Юпитер се управлява от Плутон, Плутон от Сатурн, Сатурн от Юпитер- би трябвало да работят заедно в периода делата им и това по някакъв начин да се прояви в съответните сфери на персонално ниво ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #206 -: Октомври 25, 2017, 03:51:12 pm »
Каквото виждаш в нощното небе, това се проявява /материализира на земен план. Сега само Сатурн е видим преди да направи съвпад със Слънце, периода е Сатурново оцветен или има : засечки, ограничения, забавения, с повече усилия има резултати, обществена позиция, връх , постижения, уволнения/ сваляне от трона(пост), заболявания по Сатурн и т.н.
Юпитер му предстои съвпад със Слънце- няма как да го виждаме от Земята, Марс заедно с Венера сутрин се вижда преди да е изгряло Слънцето. :)
 Но ми направи впечатление как Юпитер се управлява от Плутон, Плутон от Сатурн, Сатурн от Юпитер- би трябвало да работят заедно в периода делата им и това по някакъв начин да се прояви в съответните сфери на персонално ниво ?

И тримата засягат долу горе един квадрант от хороскопа на всеки.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #207 -: Октомври 25, 2017, 04:13:12 pm »
Да, но не всеки е роден с конфигурация  Юпитер-Сатурн-Плутон, не всеки е роден със Слънце Стрелец, Козирог, Скорпион и не всеки е роден да рискува да стане "богат" или да не страхува "да бъде на власт"?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #208 -: Октомври 25, 2017, 04:24:34 pm »
При мен тези желания много се засилиха в послдните дни, а ето кой бил виновен  :engel016:
Над силата е само умението да я владеем!

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #209 -: Ноември 01, 2017, 09:42:25 am »
Стана ми любопитно какво е вашето мнение по въпроса за нашумелия напоследък бум на признанията за посегателства в Холивуд? А, именно за Харви Уайнстийн, Кевин Спейси и прочие..
Аз се чудя дали защото Юпитер навлезе в Скорпион тези неща някак си бяха акцентирани? Скорпион е знак, които отговаря и за сексуалността и е потаен и прикрит и т.н. Вие как мислите?