Автор Тема: Мунданни тенденции  (Прочетена 195017 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7338
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #240 -: Януари 08, 2018, 01:22:23 pm »
Всички обичат Сатурн.

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #241 -: Януари 08, 2018, 01:27:33 pm »
Предложението ти е много добро, но тези съвпади се тълкуват с карти.
В момента сме в края на един голям цикъл на съвпада Сатурн-Юпитер, започнал1842г
и последният малък цикъл на същите от 2000г. Следващият съвпад на Юпитер и Сатурн ще отбележи
нов цикъл във въздуштите знаци, който ще стартира декември 2020г.
В момента качеството на времето е аналогично на периода 88-89г, Тези от нас, които помним това време,
знаем че беше време на революции, ако мога така да се изразя.
Така че добре би било да се сложат карти.
За България ползвам картата от 10.11.1989г. 14:58ч. Друга нямам, ако някой има час от избирането на първото правителство
ще ми бъде много интересно да разгледам.
И ако може нова тема само с такива карти, за да може да се следят лесно през годините.
Това е само предложение, не го приемайте като налагане на мнение. :)

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #242 -: Януари 08, 2018, 01:45:42 pm »

В момента качеството на времето е аналогично на периода 88-89г, Тези от нас, които помним това време,
знаем че беше време на революции, ако мога така да се изразя.

мда, с поредното убийство от днес

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #243 -: Януари 08, 2018, 04:12:57 pm »
Таис, това е добро предложение  за "големите цикли" и не е проблем да се сложат и да се тълкуват как се развиват същите към съответната страна, етност, общество и оттам в личен план.
Аз имах предвид как действа всеки синодичен, сидеричен цикъл , които се случват почти всяка година в едно с лунната фаза, защото утре започва едновременно такива. Докато Плутон е в Козирог  всяка година в рамките, когато Слънцето осветява зодиака с този знак, ще има нов синодичен цикъл на Слънце-Плутон, но не всяка година той ще съвпада с гор.съвпад на Венера и с цикъла Марс-Юпитер в Скорпион и да са на последна четвърт.

Апропо, Юпитер и Сатурн няма да се срещнат в голям цикъл на знака  Козирог(минал е  същия 1961 г), а чак през 2020 г във Водолей ще имат среща.  Ако търсиш нещо голямо, сега върви цикъла Юпитер- Уран, на която кулминацията се "радвахме" октомври 2017 г, предстои голям цикъл Сатурн- Плутон и Юпитер-Нептун.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #244 -: Януари 08, 2018, 04:34:37 pm »
Не търся нищо. В Астрологията се работи с карти. Има натална карта на човек, изделие, производство, фирма,
и разглеждаме промени спрямо базовата карта. Иначе не виждам какво да изследвам.
А може би не разбирам какво точно визираш.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #245 -: Януари 08, 2018, 05:10:36 pm »
Даден синодичен цикъл се случва на последна четвърт-това попитах дали има специфика и как същата ще се отрази и в социален, и в личен план. Не мога да пусна в момента карта на циклите Слънце- Плутон, Слънце- Венера, който има желание и възможност да качи карти и да тълкуваме.

Астрологията е своего рода търсене на смисъла за-,на-, от-,  така че... :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7338
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #246 -: Януари 08, 2018, 08:41:06 pm »
Карта на цикъл Слънце Венера:

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7338
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #247 -: Януари 08, 2018, 09:05:39 pm »
Слънце-Плутон:
Не съм сигурна дали с координати на София трябва да са тези карти.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #248 -: Януари 08, 2018, 09:10:02 pm »
Диспозиторът на цикъла Слънце-Венера е Сатурн и си е на мястото, Венера е в своя триплицет, Слънцето не цъфти в Козирог, но поне не е в знак на падение. До тук добре. Изглежда като поставяне на стабилни основи. Обаче Луната и Уран какво тао заформят...оУеУеее ;D
Някой грижливо ще си планира и ще му стъпчат грубо намеренията. Май Балканите бяха по Козирог и ако има разногласия ще са тук.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7338
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #249 -: Януари 09, 2018, 07:25:05 pm »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7338
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #250 -: Януари 10, 2018, 08:04:27 pm »
Слънце-Плутон:
Не съм сигурна дали с координати на София трябва да са тези карти.
В тази карта луната и уран квадратират к11,там ще бъде и новолунието.
Силен 8,ще го задейства транзитна луна.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #251 -: Януари 10, 2018, 08:39:34 pm »
Ни една планета с достойнства...
Интересувам се от мунданна астрология, но не бих казала, че разбирам. Досега дори не бях гледала карта на България, знаех само, че Луната (нацията) е в Козирог. Сега като видях картата милиони пъти съжалих, че не съм емигрирала като студентка.
Не искам да звуча като черна станция обаче с този "потенциал"...мне, не виждам тук да стане много готино в близкото столетие, а и някога изобщо.
С транзита на Сатурн през асцендента и Луната и по-нататъшния му съвпад с Плутон и тригон с Уран (когато ингресира в Телец) мафията и държава ще действат дружно и нищо чудно да настъпи нещо като национализация и проблем с личната собственост. Особено на земя и имоти - по Уран в Телец.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7338
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #252 -: Януари 11, 2018, 07:36:15 am »
Все пак луната е в сходящ тригон слънце/уран.Този съвпад на ИЦ ,нашата земя е пълна с богатства.Затъмненията какво активират.Цикли на важни точки.Планети в гокленови зони.Има потенциал. :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #253 -: Януари 11, 2018, 01:20:04 pm »
Този съвпад на ИЦ ,нашата земя е пълна с богатства.З

Пълна с богатства, ама има кой да ги усвоява и да отдава на концесия на чужди корпорации.  :o
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #254 -: Януари 11, 2018, 06:44:19 pm »
И аз мисля като The_One! Калпав народ сме, освен това, не се поддържаме едни други като останалите.
Чудно ми е обаче кой е определил датата и часа за тази карта на България. При положение, че има толкова неясноти в нашата история, освен това, тази карта повече пасва на Следосвобожденска България, отколкото на тази от 1-то Българско царство.