Автор Тема: Мунданни тенденции  (Прочетена 190127 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #255 -: Януари 11, 2018, 08:29:01 pm »
И аз мисля като The_One! Калпав народ сме, освен това, не се поддържаме едни други като останалите.
Чудно ми е обаче кой е определил датата и часа за тази карта на България. При положение, че има толкова неясноти в нашата история, освен това, тази карта повече пасва на Следосвобожденска България, отколкото на тази от 1-то Българско царство.

Любомир Червенков, а автора е Левин.

Когато видях часа 23:55 веднага я задрасках - едва ли 680г по това време на денонощието Аспарух е правил нещо друго, освен да спи (или да оножда някоя девойка).

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #256 -: Януари 11, 2018, 08:48:44 pm »
И аз клоня към някои по-модерни версии. От 680 г. насам и българският етнос много се е променил, и като тероториален обхват, и като култура, светоглед.

Около полунощ би било възможно, ако в онези далечни времена е било съпроводено с някой окултен/магичен ритуал. Но ако търсим публично мероприятие, като например Аспарух да тропне с юмрук по масата, да удари камбана и да обяви пред сънародниците толкова важна вест, се иска повече светлина. Но при определяне на такива дати и събития в антични времена и жреците са вземали отношение.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #257 -: Януари 16, 2018, 11:16:55 am »
Новолуние в Козирог с Меркурий, Венера, Сатурн и Плутон в Козирог-(за) какво толковаважно ще :
-(да не) говорим(за емоциите, които чувстваме), се договаряме
-се интересуваме, сме финансово изкушени
-обвиняваме другите, пуснем "желязната завеса"
-да не загубим чувството за контрол над емоциите си ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13500
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #258 -: Януари 16, 2018, 04:31:53 pm »
Любомир Червенков, а автора е Левин.

Когато видях часа 23:55 веднага я задрасках - едва ли 680г по това време на денонощието Аспарух е правил нещо друго, освен да спи (или да оножда някоя девойка).
. Ха-ха, това искрено ме развесели :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #259 -: Януари 16, 2018, 04:54:46 pm »


Когато видях часа 23:55 веднага я задрасках - едва ли 680г по това време на денонощието Аспарух е правил нещо друго, освен да спи (или да оножда някоя девойка).

Така и нас ще ни задраскат след 500 г с помислите ни, когато вземаме решения и - знаете ли как е мислил древния човек и защо началото на еди -какво си трябва да е по светло ? По Новолуние колко е светло като време за начало ? И кога най-добре се наблюдава небето и звездите ? В 12 ч на обяд какво се вижда на небето, освен Слънцето ?
Не че подкрепям тази карта на България, но това че е било посред нощ не е доказателство, факт, че не е възможно да се учредява нещо- тогава в сила ли е било работното време от 8-17 ч ?
 Тогава денонощно и предимно нощно време са се биели хората, правили са тайни сбирки, вземали са решения и на тъмно, освен ако 100 ватова крушка не  е стояла в джоба на Пагане ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13500
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #260 -: Януари 16, 2018, 05:12:29 pm »
Рени, има исторически факти, кога, кой и какво е направил. Приеми, че не е основана на тази дата и час България

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #261 -: Януари 16, 2018, 05:31:55 pm »
Акрукс, аз споменах в коментара си, че не мога да подкрепя споменатата дата, първо защото нямам нужните познания и второ, защото с какво толкова е важна някаква приета дата за съставяне карта на държава- кои или при какви условия е прието да тълкуваме такива дати астрологично, това са меко казано фантазми, но не пречи хората да се упражняват върху тях. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #262 -: Януари 18, 2018, 02:36:48 am »
Забелязах, че откакто тр.Юпитер влезе в знака на скорпион + тр.Марс няколко човека от работата ги оперираха по спешност от апендицит.

Happy58

  • Гост
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #263 -: Януари 18, 2018, 09:19:03 am »
Така и нас ще ни задраскат след 500 г с помислите ни, когато вземаме решения и - знаете ли как е мислил древния човек и защо началото на еди -какво си трябва да е по светло ? По Новолуние колко е светло като време за начало ? И кога най-добре се наблюдава небето и звездите ? В 12 ч на обяд какво се вижда на небето, освен Слънцето ?
Не че подкрепям тази карта на България, но това че е било посред нощ не е доказателство, факт, че не е възможно да се учредява нещо- тогава в сила ли е било работното време от 8-17 ч ?
 Тогава денонощно и предимно нощно време са се биели хората, правили са тайни сбирки, вземали са решения и на тъмно, освен ако 100 ватова крушка не  е стояла в джоба на Пагане ?!?  :)

По това време хората са живеели по природни закони - новите неща на светло, тайните на тъмно - мислил е съгласно това, с което е разполагал - природа.
Едва ли за съветниците на Аспарух 12ч през нощта, и то 5 минути преди това, е било най-подходящото време за някакво ново начало. А аз съм убедена, че той е имал съветници, боравещи със звезди (или нещо подобно :) ).

Между другото, самия Левин, както и Червенков, уточняват, че това било карта на създаването на българската нация, не държава. Някаква тяхна си логика за връзка между нация и държава.


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #264 -: Януари 18, 2018, 10:27:10 am »
По това време хората са живеели по природни закони - новите неща на светло, тайните на тъмно - мислил е съгласно това, с което е разполагал - природа.

Хепи, и аз това имах предвид, че онова "на светло" и "на тъмно" не са нашите  виждане за " на светло" и за " на тъмно". Тогава светло е ставало, когато Луната освети небето нощем със сърпа си, защото тогава е имало пълен мрак. Сега само най на север има тъмна нощ, по нашите ширини-не, защото има изкуствена светлина. Именно защото са спазвали природните закони, не са се опирали на чиновническо работно време и са имали различни от нашите разбирания за "точен момент" и "правилен момент".
Нека всеки да подхожда както намери за смислено и колкото може да тълкува как са живеели нашите предци. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #265 -: Януари 18, 2018, 02:18:56 pm »
Хепи, и аз това имах предвид, че онова "на светло" и "на тъмно" не са нашите  виждане за " на светло" и за " на тъмно". Тогава светло е ставало, когато Луната освети небето нощем със сърпа си, защото тогава е имало пълен мрак. Сега само най на север има тъмна нощ, по нашите ширини-не, защото има изкуствена светлина. Именно защото са спазвали природните закони, не са се опирали на чиновническо работно време и са имали различни от нашите разбирания за "точен момент" и "правилен момент".
Нека всеки да подхожда както намери за смислено и колкото може да тълкува как са живеели нашите предци. :)

Рени, ти "по гръб" падаш ли?

Ако за теб светлото е, когато луната огрее небето, какво ли ще е, когато слънцето свети ..... то и в думите е заложен смисъла на природния закон.

Да, нека всеки си ги тълкува както му пасва - това право имам и аз, нали :)

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #266 -: Януари 18, 2018, 08:07:07 pm »
По повод коя карта да се разглежда в прогностика за промени в България намерих този коментар.
Хороскопа на Държавата започва от приемането на последната Конституция, или основен закон на Държавата. Така всяка нова карта на Френската Република ставала актуална и отменяла предишната. Или всяка смяна на строя и утвърждаване на нов строй, създава нова карта. Тези карти на Държавите  са добри за предсказание на основните политически и икономически промени в дадена Държава.
И тук идва въпроса, кога и в колко часа са се заклели депутатите в България при приемането на Последната Конституция.
Датата ще я намеря, но часа?.... Някой да знае приблизителен час поне?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #267 -: Януари 18, 2018, 08:44:35 pm »
Рени, ти "по гръб" падаш ли?


Не е важно аз дали "падам" или  държа на моето- важното е да се тълкуват смислено факти, а не предположения, това казах аз. Да се интерпретират хипотетични предположения какво ще ни даде като полезност. Кой от тук списващите е запознат професионално с обичаите и живота на населението при Аспарухова България и оттам да се изведат точни данни за направата на точна карта ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #268 -: Януари 19, 2018, 09:53:09 am »
Не е важно аз дали "падам" или  държа на моето- важното е да се тълкуват смислено факти, а не предположения, това казах аз. Да се интерпретират хипотетични предположения какво ще ни даде като полезност. Кой от тук списващите е запознат професионално с обичаите и живота на населението при Аспарухова България и оттам да се изведат точни данни за направата на точна карта ?

Продължаваш да се извърташ - щом визираш незнанието на всички, защо се захвана с моя пост ..... изказала съм мнение, мое мнение - и то е толкова меродавно, колкото и твоето.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7270
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #269 -: Януари 19, 2018, 11:13:41 am »
Не очаквах да стане такава полемика по картата,която качих.Съжалявам за създалото се напрежение.Ще коригирам.