Автор Тема: Мунданни тенденции  (Прочетена 190011 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #270 -: Януари 19, 2018, 01:08:27 pm »
Не си виновна ти, това е форум. Може да се очакват всякакви реакции.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #271 -: Януари 19, 2018, 01:57:30 pm »
По повод коя карта да се разглежда в прогностика за промени в България намерих този коментар.
Хороскопа на Държавата започва от приемането на последната Конституция, или основен закон на Държавата. Така всяка нова карта на Френската Република ставала актуална и отменяла предишната. Или всяка смяна на строя и утвърждаване на нов строй, създава нова карта. Тези карти на Държавите  са добри за предсказание на основните политически и икономически промени в дадена Държава.
И тук идва въпроса, кога и в колко часа са се заклели депутатите в България при приемането на Последната Конституция.
Датата ще я намеря, но часа?.... Някой да знае приблизителен час поне?

Обикновено Народното събрание полага клетва между 9-9.30 ч., когато започва работният ден на парламента. Това е според протокола и едва ли е изменяно в новата ни история след 1989 г. Официалната церемония започва в 9. Кога точно е заклеването трудно може да се определи, но до максимум +30 минути от нейното начало.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #272 -: Януари 19, 2018, 03:10:58 pm »
Обикновено Народното събрание полага клетва между 9-9.30 ч., когато започва работният ден на парламента. Това е според протокола и едва ли е изменяно в новата ни история след 1989 г. Официалната церемония започва в 9. Кога точно е заклеването трудно може да се определи, но до максимум +30 минути от нейното начало.
Благодаря, мислех че към 12ч полагат клетва.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #273 -: Януари 19, 2018, 04:00:57 pm »
Стана ми интересно и се разтърсих.
Първото демократично правителство с което от Народна република страната става Република България е назначено с указ от 22 декември 1990 г. Съставът на парламента става ясен на 20 декември. Всъщност депутатите вече са положили клетва и тогава започват преговорите между политическите партии за съставяне на правителство.
Значи датата е 20 декември 1990 г. Дори ориентировъчен час не намирам никъде.
Ето картата с тази дата и час 10.00. Сложих го колкото да има час. Обаче съм потресена от козирожкия стелиум  :o
Сатурн е със СЛВ...това хич не ми съответства на нашата държава и държавно управление. Бих го свързала с Япония, където за няма нищо си правят сепуко.
Луната във Водолей донякъде добре описва техническите заложби на нацията. Но без час всичко друго са предположения.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #274 -: Януари 19, 2018, 06:31:33 pm »
Интересни са положенията на планетите , но без домификация ...трудно се прогнозира.
Благодарение на Николай Радев-Алдебаран, който преди няколко години беше намерил
в архив снимка от 10.11.89г, когато свалят Живков от власт момента на огласяване-14:58ч.
Това е единтвеният точен час.  Руснаците разглеждат картата от 91г, когато първият президент се заклева-
има хора записали часа.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #275 -: Януари 19, 2018, 06:33:49 pm »
И в крайна сметка България очаква ли е светло бъдеще?

Много астролози се изредиха да пишат и интервюта да дават по медиите, че идва възход и добро.

Аз не съм астролог, но нещо астро картината не ми се вижда да е много благоприятна.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #276 -: Януари 19, 2018, 06:42:29 pm »
Със сигурност България не е уранианска държава, включително и след демокрацията. И според мен въобще не отговаря на енергиите на Луна/Раху, особено с Луна във Водолей. Иначе да – може да се съзре хаос, стоящ зад привидно стабилни и трудно променящи се структури. И голямо безхаберие на управленско и институционално ниво. Привидно спокойно е и народът рядко се бунтува – стачкува, но не вдига революции и нищо не се променя. Вижте съседна Румъния, там по- са склонни към размирици. Това предполага по-силен акцент върху Уран или Раху.

България не е агресивна към съседните държави, но българинът рядко се изказва ласкаво за тях. От гледна точка на външната си политика държавата е конюнктурен играч, няма твърда позиция, гледа къде е по-изгодно към текущия момент. Това бих съотнесла с влияние на бенефик в 7 дом – външна политика, международни партньори.
« Последна редакция: Януари 19, 2018, 06:47:05 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #277 -: Януари 19, 2018, 07:51:34 pm »
И в крайна сметка България очаква ли е светло бъдеще?



Да, защото е имала светло минало, което е "изгубила",а това може да е полезно да се определи лунната фаза по темата, която трябва да е намаляваща (народа намалява също); философско-религиозно настроен- акцентиран Юпитер, но и заблуден, лъжовен -силен Меркурий по знак, невидим  в твърд аспект с Нептун, Сатурн, Марс; творчески призван- 5-ти дом, Уран; угоден, "да имам"- Венера/Телец, защитник отколкото нападател, стратег, тактик- Венерин тип, отколкото марсов, но със стаден темперамент-Сатурн. Ширината, на която се намираме  е под управлението на Сатурн и Венера и т.н. и т.н.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #278 -: Януари 19, 2018, 08:05:27 pm »
И на мен ми се струва, че Венера трябва да е изявена в картата на държавата.
Природните красоти, някога цветущи ниви и градини, стремежът къщата да е пълна, да си угаждаме и на маса. Привидно да изглежда, че живеем по-добре и с по-висок материален стандарт, отколкото реално сме. Но тази черта я има и при други славянски народи. Има и изявен стремеж към натрупване при българина, към стопанисване. Топло и грижовно отношение към децата, които се поставят на пиедестал и продължават да се обгрижват и в зряла възраст – Луна и Венера. Семействата са сплотени, но и капсулирани, с по-малко лична свобода, не така изявена индивидуалност и личен път, макар че преходът е сложил отпечатък и доста млади хора са напуснали страната, търсейки алтернативни пътища, загърбвайки традицията и местните нрави.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #279 -: Януари 19, 2018, 11:58:55 pm »
Не е важно аз дали "падам" или  държа на моето- важното е да се тълкуват смислено факти, а не предположения, това казах аз. Да се интерпретират хипотетични предположения какво ще ни даде като полезност. Кой от тук списващите е запознат професионално с обичаите и живота на населението при Аспарухова България и оттам да се изведат точни данни за направата на точна карта ?
http://tayni.net/?p=4102

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #280 -: Януари 20, 2018, 11:43:22 am »
Топло и грижовно отношение към децата, които се поставят на пиедестал и продължават да се обгрижват и в зряла възраст
Това отдавна не е така, автомобилът е по-важен за българина, децата са на по-заден план. Да не говорим, колко често виждам деца, които молят родителите си да им вземат нещо за ядене, но те си купуват билети вместо това.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #281 -: Януари 20, 2018, 05:27:19 pm »
Новолуние в Козирог с Меркурий, Венера, Сатурн и Плутон в Козирог-(за) какво толковаважно ще :
-(да не) говорим(за емоциите, които чувстваме), се договаряме
-се интересуваме, сме финансово изкушени
-обвиняваме другите, пуснем "желязната завеса"
-да не загубим чувството за контрол над емоциите си ? :)
Остана само финансово да се изкуша и съм изпълнила плана.Говорих/писах емоционално за брачните си проблеми,пуснах желязната завеса за сина си,обвиних себе си хиляди пъти за бездушието си,овчето търпение,загубих контрол над емоциите си с най-близките... ???
В световен план нямам идея какво се случва,не гледам новини и не ги чета от известно време...........пуснала съм завеса и за медиите
« Последна редакция: Януари 20, 2018, 05:29:37 pm от Сафо »

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #282 -: Януари 20, 2018, 06:45:45 pm »
Тегав беше този козирожки стелиум. На мен ми е в първи дом и ме попиля от размисли и емоции. Откакто Венера и Слънцето смениха знак малко ми поолекна. Новолунието хич не го усетих новолунно, а като време за приключване и смяна на посоката.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #283 -: Януари 20, 2018, 07:21:49 pm »
Новолунието хич не го усетих новолунно, а като време за приключване и смяна на посоката.
Лунацията започва или приключва бавен транзит, в случая този на Уран. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #284 -: Януари 21, 2018, 07:28:06 pm »
http://tayni.net/?p=4102

Благодаря ... и аз за същото събитие си мислех, но в нета го намерих с дата 9 август ....

за асцендента малко не ми се връзва, но .... нека прочета доводите на човека

Хареса ми комбинацията с китайските години, въпреки че не знам, дали е меродавно ... но поне има логика.