Автор Тема: Мунданни тенденции  (Прочетена 194946 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #300 -: Февруари 22, 2018, 02:56:20 pm »
За лекото земетресение тази нощ в Южна България към какъв транзит да се насочим?Планета,която у4 дом?Според картата на Левин к4 телец.Венера сега от риби активира близнашкият стелиум.Транзитна Луна е била в телец,съвпад Уран/Слънце от картата.
Мисля,че когато Марс се обърне ретрограден във Водолей,затъмнението ще квадратира ИЦ,трябва да има събитие.Да се разбере действаща ли е картата на М.Левин. Всяка година венера  през риби дали нещо се случва ,или само когато е ретроградна?
имаш навик да набеждаваш Венера за неща, неприсъщи на нейната природа  :)
Вярно, че сега е екзалтирана и съвпада с Нептун на трон в риби, но не те клатят земята.
Земетресението не е никак леко, щом го усетихме и в Северна България, и останахме без сън.  :o
В картата на Николай Радев за основаването на България СЗ попада в 4д върху Юпитер, а тр Плутон върху Луната, естествения У4.
Попаднах и на карта на Кирил Стойчев, на база обявяване Независимостта на България, но в нея не виждам земетръсна обстановка в момента, по-скоро отразява политическите сътресения на страната през годините. https://www.astrohoroscope.info/horoskop_na_bylgaria.htm

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #301 -: Февруари 22, 2018, 03:14:03 pm »
Венера е носила доста разрушения на човешкия вид и природа до 10 в, с приближаването си до Земята,а тя е е единствената планета, която "слиза" най-близо до нас, така че има резон в коментара. Венера вече е западна.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #302 -: Февруари 22, 2018, 03:41:09 pm »
Според антични омени Венера е най-вредоносна, когато е стационарна или е на максимална елонгация. В източна позиция спрямо Слънцето, т.е. като Зорница, се изявява по-разрушително в мунданен план. Когато е западна, изразява по-мека, женствена, любяща природа.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7335
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #303 -: Февруари 22, 2018, 06:03:25 pm »
Плутон,Нептун,Лунни фази гледаме и къде в картата на България?Акрукс написа СЗ съвпад Юпитер,но какво го активира?Луната?Да?
Може ли така да прогнозираме кога ще се случи земетресение,за България,не по света?Винаги когато е задействан Плутон,Нептун, 4 дом от картата?Марс,защото е източен,опозиция Плутон?Ще има новолуние съвпад Плутон в картата на България,на 13.06.2018г,Транзитен Нептун далече ли е за квадрат към него?
« Последна редакция: Февруари 22, 2018, 06:11:33 pm от Сафо »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #304 -: Февруари 22, 2018, 06:29:55 pm »
Не помня какво беше обяснението, не ми се търси из записките. Но мисля, че стигаше до максимална елонгация преди да си смени движението.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7335
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #305 -: Февруари 22, 2018, 08:03:49 pm »
Новолуние съвпад Плутон от картата,квадрат тр.Нептун,Марс на ИЦ в картата,тр.Венера в критичен градус квадрат Уран.Това как изглежда?Може да разгледаме и първа четвърт.Слънце /Луна 29* близнаци/дева.
Марс като мина през точката на СЗ какво ще активира в картата?
« Последна редакция: Февруари 22, 2018, 08:06:08 pm от Сафо »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #306 -: Февруари 22, 2018, 09:42:51 pm »


Earth and Venus orbit the sun counterclockwise as seen from earthly north. Venus reaches its greatest eastern elongation in the evening sky about 72 days before inferior conjunction and its greatest western elongation in the morning sky about 72 days after inferior conjunction. Greatest illuminated extent for Venus comes midway between a greatest elongation and an inferior conjunction.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #307 -: Февруари 22, 2018, 11:18:19 pm »
Открих записките – фазите на Венера имат различен прочит във всеки един знак.
Има значение дали изчезва или се появява като Зорница или Вечерница. В коя част от знака също така – има различно тълкуване.
За позиция на максимална елонгация – и като Зорница, и като Вечерница – пише, че като цяло носи проблеми и разрушения, смърт. Изявата зависи от знака. Стационарната ѝ фаза също не е добра.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #308 -: Февруари 23, 2018, 12:35:27 am »
И аз намерих още една картинка

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7335
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #309 -: Февруари 23, 2018, 09:18:51 am »
имаш навик да набеждаваш Венера за неща, неприсъщи на нейната природа  :)
Вярно, че сега е екзалтирана и съвпада с Нептун на трон в риби, но не те клатят земята.
Земетресението не е никак леко, щом го усетихме и в Северна България, и останахме без сън.  :o
В картата на Николай Радев за основаването на България СЗ попада в 4д върху Юпитер, а тр Плутон върху Луната, естествения У4.
Попаднах и на карта на Кирил Стойчев, на база обявяване Независимостта на България, но в нея не виждам земетръсна обстановка в момента, по-скоро отразява политическите сътресения на страната през годините. https://www.astrohoroscope.info/horoskop_na_bylgaria.htm
Тук Венера също е важна като у8,у12 домове.За земетресение в южната част на страната ,трябва да има активност в тази посока-ЮГ.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #310 -: Февруари 23, 2018, 09:25:01 am »
Предишното не съм усетил, но снощното - да. Не беше нищо особено, съвсем леко и само няколко секунди. Дано все пак да няма други! Мисля, че по медиите се преувеличава много за това.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7335
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #311 -: Февруари 23, 2018, 09:36:05 am »
Земетресението от 07.12.1986г.Стражица,Венера(7*) съвпад Плутон(8*) в скорпион,източна,Луна,Марс в риби точен тригон.Юпитер 14*риби квадрат Слънце.Нептун 4-5* козирог.Новолуние в 9* на стрелец.Стражица каква посока е ?север-изток.В картата на Радев стрелец е североизточна посока.Съвпадът венера/плутон квадратира МЦ/ИЦ.Градусите 7,8,9 скорпион,телец,лъв активирани от цикли тази година ?
« Последна редакция: Февруари 23, 2018, 09:42:10 am от Сафо »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7335
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #312 -: Февруари 23, 2018, 10:56:13 am »
Новолуние в стрелец.К8 тук съвпад плутон от картата на България,Марс съвпад Юпитер,опозиция Венера.
Тук Венера как е? Винаги е задействана Венера в картата на Н.Радев.
« Последна редакция: Февруари 23, 2018, 11:02:55 am от Сафо »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7335
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #313 -: Февруари 23, 2018, 11:33:18 am »
Новолуние в стрелец.К8 тук съвпад плутон от картата на България,Марс съвпад Юпитер,опозиция Венера.
Тук Венера как е? Винаги е задействана Венера в картата на Н.Радев.
Според това къде попада Лунация, може да се предвиди посоката.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #314 -: Февруари 23, 2018, 02:34:46 pm »
Предишното не съм усетил, но снощното - да. Не беше нищо особено, съвсем леко и само няколко секунди. Дано все пак да няма други! Мисля, че по медиите се преувеличава много за това.
Весо, сериозно си люшкаше, аз съм на на 200км северно от вас, седях пред компютъра и разглеждах снимки, че търсех подходяща картинка за едно хайку, а пода под мен взе да се мести. Погледнах към лампата на тавана- не мърда, накитите ми на дръжката гардероба също, но продължи да ме люшка, тогава излязох в коридора- гледам металните будистки висулки, че не се люшкат, понеже при пернишкото земетресение направо звънтяха и се бяха оплели. Та се върнах пред компа и продължих с писането на хайку, и си мислех- брей, от две глътки ликьор от зелени орехчета ме хвана, остарявам вече ха-ха-ха. После, като публикувах стихчетата и влязох за всеки случай в европейския сеизмологичен център, та видях, че наистина е било земетресение, не е било от ликьора.  :)