Автор Тема: Мунданни тенденции  (Прочетена 189558 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #360 -: Юни 19, 2018, 02:46:33 pm »
Някакви нови дето не мога да свърша нищо от тях и да си събера главата

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12464
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #361 -: Юни 19, 2018, 03:04:13 pm »
Без усилия не може, но и само с усилия пак не може. Има си периоди, когато обстоятелствата налагат  да се катери стръмното и  такива, които ни спускат по слънчевия озеленен склон. Сега, например, Марс вече е готов спре, за какво да се бъхтим, като няма да станат нещата, който се е вслушал в информацията полезна за него е избързал и си е пуснал  ход делата, Нептун току-що тръгна ретрограден и поне още една седмица ще ни подава огледало, подготвяйки лабиринта, през който ще плуваме в следващите 3 месеца, пак не е време да напъваме. Но предстои кулминацията Слънце-Сатурн, е това е вече период, който иска осмисляне и "сега накъде", да се напънем да прочистим и преподредим активираните сфери, да заживеем според собствените си стандарти, а не такива, с които сме се нагърбели и изнемогваме под тях, да се справим с някаква загуба и ей такива неща по ретро Сатурн. Някои ще откликнат адекватно на тези периоди, други- не.  Ако чакаме транзитите, прогресиите, дирекциите, лунациите  да осъществят желанията и намеренията ни, така ще си останем с оплакванията и разочарованията, защото не искаме да пуснемминалото, познатото. Много ясно, че кардинално-ъглово-огнените веднага реагират на всяка възможност, влизат в криза и след това прилагат преживяното, фиксирано-следващи-земноводни, отказват да напуснат зоната на комфорта си и се инатят, подвижно-падащи-въздушно-водни, само приказват и мрънкат и чак след години разбират , че докато са мислели, дали това е влака, последния вече са го спрели от движение.Вярно е, че човек не може да избяга от натала си, но може да го разгръща на всеки 3 г, оглеждайки се за нова перспектива и на всеки 7 г да я материализира на малки крачки, но видимо. И слънцето прави усилия да огрее навсякъде, всеки ден, Луната през нощта, царя в царските дела, майката с детето, късметлиите с късмета. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12464
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #362 -: Юни 19, 2018, 03:12:00 pm »
Някакви нови дето не мога да свърша нищо от тях и да си събера главата

Ребека, да, има такива периоди и човек се чувства като в плаващи пясъци, кофти е наистина. Аз в такива периоди( в такъв съм и аз в момента) си търся обществена заетост и гледам съм да съм повече социална, иначе ставам съвсем инертна. Чета аналитична информация, препрочитам даже и тук стари мнения, теми, понякога решавам задачи и спя през деня, когато мога, защото нощем няма сън. И аз не се справям много адекватно в такива моменти с този Меркурий в Риби и подвижни главни оси. :)Не знам теб какво би те изкушило, да се концентрираш, което те прави сигурна, дава ти насока. Виж какво се случва около Меркурий.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #363 -: Юни 19, 2018, 03:20:00 pm »
Оф не знам астрологично Сатурн го квадратира а неастрологично имам чувството че ако покрия главата си под студена вода море ще се събера успокоя и възстановя Някак ще проникне и отмие тревогата ми  :012:

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #364 -: Юни 19, 2018, 04:06:54 pm »
Ми да, нали казват, че проблемите се отмиват със солена вода - пот, сълзи и море. :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #365 -: Юни 19, 2018, 06:40:55 pm »
Без усилия не може, но и само с усилия пак не може. Има си периоди, когато обстоятелствата налагат  да се катери стръмното и  такива, които ни спускат по слънчевия озеленен склон. Сега, например, Марс вече е готов спре, за какво да се бъхтим, като няма да станат нещата, който се е вслушал в информацията полезна за него е избързал и си е пуснал  ход делата, Нептун току-що тръгна ретрограден и поне още една седмица ще ни подава огледало, подготвяйки лабиринта, през който ще плуваме в следващите 3 месеца, пак не е време да напъваме. Но предстои кулминацията Слънце-Сатурн, е това е вече период, който иска осмисляне и "сега накъде", да се напънем да прочистим и преподредим активираните сфери, да заживеем според собствените си стандарти, а не такива, с които сме се нагърбели и изнемогваме под тях, да се справим с някаква загуба и ей такива неща по ретро Сатурн. Някои ще откликнат адекватно на тези периоди, други- не.  Ако чакаме транзитите, прогресиите, дирекциите, лунациите  да осъществят желанията и намеренията ни, така ще си останем с оплакванията и разочарованията, защото не искаме да пуснемминалото, познатото. Много ясно, че кардинално-ъглово-огнените веднага реагират на всяка възможност, влизат в криза и след това прилагат преживяното, фиксирано-следващи-земноводни, отказват да напуснат зоната на комфорта си и се инатят, подвижно-падащи-въздушно-водни, само приказват и мрънкат и чак след години разбират , че докато са мислели, дали това е влака, последния вече са го спрели от движение.Вярно е, че човек не може да избяга от натала си, но може да го разгръща на всеки 3 г, оглеждайки се за нова перспектива и на всеки 7 г да я материализира на малки крачки, но видимо. И слънцето прави усилия да огрее навсякъде, всеки ден, Луната през нощта, царя в царските дела, майката с детето, късметлиите с късмета. :)

Рени, за 7г, предполагам имаш предвид - фазите от цикъла на Сатурн, а за 3г - какво имаш предвид?
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12464
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #366 -: Юни 19, 2018, 08:11:07 pm »
Рени, за 7г, предполагам имаш предвид - фазите от цикъла на Сатурн, а за 3г - какво имаш предвид?

Алена, на всеки 3 г Юпитер прави аспект към себе си. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12464
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #367 -: Юни 19, 2018, 08:31:00 pm »
Оф не знам астрологично Сатурн го квадратира а неастрологично

Обикновено квадратурата показва наличието на някакъв конфликт, който имаме в/със себе си.
Транзит на нодална ос и към нея има ли в периода ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #368 -: Юни 19, 2018, 08:42:45 pm »
Рени, не знам дали върши работа,че ми е каша ,ама транзитен ретро Юпитер е в съвпад със нат Луна в скорпион в 12 дом ,а тя е в 5 гр съвпад с нат южен възел в Скорпион.. та може и Юпитер да активира някое затъмнетие, понеже имах квадрат на възлите ама то си е досиетата х  при мен  :o

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12464
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #369 -: Юни 19, 2018, 08:56:19 pm »
Ребека, то никога не е само едно, но като разграничиш нещо, което се повтаря три пъти виждаш по-ясно откъде ти идва и така си в позиция да овладееш ситуацията с онова, което е свободно Значи си в продължителна фаза, която налага да "разчистваш някакви сметки " от преди ( от миналото) преди да се фокусираш към развиване на ново, на бъдеще. Когато са активирани възлите си въвлечен в някаква дилема свързана с взаимоотношения и докато се разреши същата има напрежение, все едно усещаш действието на тао-квадратура.
Ама това с водата наистина върши работа, пробвай и да си заравяш ръцете в мокра пръст.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #370 -: Юни 19, 2018, 09:05:24 pm »
Рени, комплексна е пълната лудница при мен-да, а с ръцете имам голям проблем, заради който физически не мога да рисувам от доста месеци и  частично е свързано с транзита на Сатурн през 1ви, дето ме донагъна и изсуши кожата ми и не мога и да помисля да ровя в пръст мокра, ама за мосък пясък ще се прежаля  :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12464
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #371 -: Юни 19, 2018, 09:09:24 pm »
Ребека, да, трудно е за нас огнено-водните Сатурн през ъглов дом. И аз се чувствах като изстискана, когато Сатурн беше в 1-ви дом. Но интересно, когато всичко вършех по план и график, бях дисциплинирана, се чувствах добре, правех упражнения и много вървях пеш.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #372 -: Юли 17, 2018, 12:05:12 pm »
на 22.01.2019 - мундо съвпад на бенефиците Венера-Юпитер Стрелец в 16,3

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12464
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #373 -: Юли 17, 2018, 12:54:20 pm »
Венера слабичка в периода, макар че ще се вижда сутрин. :)
При мен цикъла започва точно върху Пр. Марс в 1-ви натален дом и върху МП, където участва у на ъгъл.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #374 -: Юли 17, 2018, 01:34:51 pm »
При мен върху Нептун в пети дом, любовта идва :D
Frankly, my dear, I don't give a damn.