Автор Тема: Мунданни тенденции  (Прочетена 190059 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #495 -: Март 18, 2020, 05:35:54 pm »
Сафо, на небето не се интересуват от нашите тълкувания за  екзалтирано или не в нашите представи. Ние, хората, сме тези, които сме разчертали небето, за да ни е удобно за нас самите да го разберем. Ако константите, които са приети, като такива в годините мръднат с една милионна, цялата философия за света се променя в т.ч. и астрологията.  ;)

Окултацията е астрономично явление и е много полезно за астрономите, красиво за наблюдателите, а за астрологията по-често е знамение.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #496 -: Март 18, 2020, 05:58:56 pm »
Интересно,да и понеже за първи път чувам за окултация,потърсих в интернет.Там пише,че явлението е било на 18.02.2020г.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #497 -: Март 18, 2020, 06:08:06 pm »
Ами Луната и тогава минава покрай Марс, Сатурн.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #498 -: Март 19, 2020, 09:26:22 am »
Ами Луната и тогава минава покрай Марс, Сатурн.
Рени, какво е знамението за Астролозите специално за това събитие/окултация.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #499 -: Март 19, 2020, 07:00:53 pm »
Ами Луната и тогава минава покрай Марс, Сатурн.
Рени, какво е знамението за Астролозите специално за това събитие/окултация.

Сафо, като го разпознаят ще съобщят. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #500 -: Април 04, 2020, 11:04:16 am »
Може да се възползваме днес от огнения тригон Слънце Овен- Луна Лъв и този на 11-13.04. Слънце Овен- Луна Стрелец, че тази година огнените тригони са много нужни  на фона на многото Козирог, Сатурн. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #501 -: Май 10, 2020, 11:00:04 pm »
Еха, три стационарни планетни принципа в един и същи период -Венера, Юпитер, Сатурн.
Случки, събития, нещо нетипично днес- 21* 45 за Подвижния кръст, 27*13 за Кардиналния кръст, 1*56 за Фиксирания кръст :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13500
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #502 -: Май 10, 2020, 11:08:29 pm »
Ден, като ден- нищо нетипично около мен, все същите хора със същите си "мъдри" приказки - Меркурий 21º 44' подвижен  :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #503 -: Май 11, 2020, 05:09:23 am »
Еха, три стационарни планетни принципа в един и същи период -Венера, Юпитер, Сатурн.
Случки, събития, нещо нетипично днес- 21* 45 за Подвижния кръст, 27*13 за Кардиналния кръст, 1*56 за Фиксирания кръст :)
Имам Луна в близнаци,1ви дом и Меркурий във 2*на водолей.
ММ е с МЦ/ИЦ в 21*дева/риби.
Имаше някои неща,нови,нетипични,но дребнички,битовизми. :)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #504 -: Май 11, 2020, 08:13:40 am »
нетипично ::),нормален до обяд :)-обсесивно-компулсивни дейности по хигиенизиране на дома,последно излизам да изхвърля боклука,съседка сади градинка пред блока,от три юпитерови обиколки никой не го е правил пред входа,викам си айде ще станем две да грабна метлата и скок в приказката на Баба Яга,но преди това звъня на др.съседи да преместят колите си да почистя и под тях,потънало е в есенни листа и кал навсякъде,никой не пипа и така неусетно без да се организираме станахме великолепната седморка,ле-ле в мързелиявия неделен следобед в жегата да се случи не вярвах на очите си,но резултата е отличен,ефекта заедно можем повече винаги постига целите си,жертвахме три-четири часа,но си струваше,някой дойдоха на време,но ние свършихме...
след това се изкъпах ,отворих си една студена седнах на балкона и се наслаждавах на гледката без да съм в дилема есен ли е -пролет ли е :)а и намерих си  50 ст ,да не съм капо...за труда :D

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13500
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #505 -: Май 11, 2020, 02:05:34 pm »
strelicka , браво! Радвам се за теб/вас  :) Как само си го писала- три юпитерови обиколки  :D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #506 -: Май 23, 2020, 10:31:48 am »
На който му е било възможно, наблюдава ли съвпада на възкачващия се Меркурий и слизащата Венера, тези дни ? Меркурий преминава "затъмнява" Венера.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #507 -: Май 24, 2020, 08:48:32 am »
На който му е било възможно, наблюдава ли съвпада на възкачващия се Меркурий и слизащата Венера, тези дни ? Меркурий преминава "затъмнява" Венера.

карето им с нептун разваля всички възможности за поправка на нещо пропуснато,истината не е това ,което е
празнословие

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #508 -: Май 24, 2020, 11:43:01 am »
Като се абстрахираме  от твърдия аспект на външната планета, какво послание носят за връзките пълен Меркурий и "стара" Венера ? Умът работи прагматично, дори там, където иска да експериментира и е напълно осъзнат по отношение на това, какво иска да чуе, докосне, селектира, да се ангажира. С какво ще се ангажира- с Венера и всичко свързано с нейната природа и ще реализира себе си, чрез нея. Общуването може да не доведе до желания резултат, особено, ако е свързан с финансовата страна на Венера, нито желания дипломатичен тон до миролюбиви резултати, защото Венера все още работи със стария стереотип, а Меркурий е усвоил суровия материал информация и иска да ги изтъргува възможно най-печелившо, ето тук може да има греда.Може да се разрешат стари вражди/проблеми между приятели, близки роднини, колеги, но по нов начин, но може и да се създадат нови, защото не е схваната смисъла на старите. Интересното е, че Меркурий е "избягал" от лъчите на Слънцето/егото, докато Венера пътува към лъчите на Слънцето. 
Меркурий Близнаци квадрат Нептун Риби е един от показателите за професионален крадец, лъжец :)
Журналистика, социология, изкуство, търговия, икономика ще са засегнати в периода.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #509 -: Май 25, 2020, 06:49:10 am »
Като се абстрахираме  от твърдия аспект на външната планета, какво послание носят за връзките пълен Меркурий и "стара" Венера ? Умът работи прагматично, дори там, където иска да експериментира и е напълно осъзнат по отношение на това, какво иска да чуе, докосне, селектира, да се ангажира. С какво ще се ангажира- с Венера и всичко свързано с нейната природа и ще реализира себе си, чрез нея. Общуването може да не доведе до желания резултат, особено, ако е свързан с финансовата страна на Венера, нито желания дипломатичен тон до миролюбиви резултати, защото Венера все още работи със стария стереотип, а Меркурий е усвоил суровия материал информация и иска да ги изтъргува възможно най-печелившо, ето тук може да има греда.Може да се разрешат стари вражди/проблеми между приятели, близки роднини, колеги, но по нов начин, но може и да се създадат нови, защото не е схваната смисъла на старите. Интересното е, че Меркурий е "избягал" от лъчите на Слънцето/егото, докато Венера пътува към лъчите на Слънцето. 
Меркурий Близнаци квадрат Нептун Риби е един от показателите за професионален крадец, лъжец :)
Журналистика, социология, изкуство, търговия, икономика ще са засегнати в периода.
Спомени,разговори за стари любови,минали тръпки,сантиментални истории,но без страст вече.При мен беше така сега.
Бях при родителите си,които не съм виждала от месеци,събрахме се всички близки.