Автор Тема: Мунданни тенденции  (Прочетена 195127 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #900 -: Октомври 02, 2021, 10:35:19 am »
Акрукс,с много болка са заредини тези слова  :-X нещо по Юлв имаш ли с техни планети
пожелавам ти този край да е начало на по-добро бъдеще за теб  :)
Благодаря, стреличке!
Венера на моята племенница е на моя Южен възел в 5д; нейният Плутон е върху моята Венера във 2д.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #901 -: Октомври 02, 2021, 04:34:35 pm »
Акрукс, може това да  е началото на нещо добро за теб. :)
"Когато Бог отнеме нещо от твоята хватка, той не те наказва, а просто изпразва ръката ти, за да получиш нещо по-добро."  :-*

akruks,
Силно вярвам в тези думи!
Когато човек има вяра, със сигурност ще намери своето щастие!
 :-*
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #902 -: Октомври 03, 2021, 09:53:03 am »
нещо по Юлв имаш ли с техни планети


Венера на моята племенница е на моя Южен възел в 5д; нейният Плутон е върху моята Венера във 2д.

Юлв са загубите и жертвите
при връзки синастрия чужда планета -твой юлв ,този с планетата при редица обстоятелства има дълг/ове към човека с ЮЛВ ,енергията трябва да тече в посока към възела,а венера  освен всичко като справедливост,равновесие,компромиси е и финансови активи,т.е в миналото ти си давала на венера,сега е време за разплата,тя да дава,да връща дълговете си,да загуби ,да жертва свои интереси,не да отнема, за да се върне баланса в отношенията
взаимоотношенията преди тв. слв-планета на друг се превръщат тук и сега в тв.юлв-планета на друг
свл-венера дава приятелство,добро общуване
юлв-венера-в миналото човека с юлв е направил нещо хубаво,което е направило щастлив другия с планетата /венера/породило комфортни, близки отношение,сега човека с венера трябва да върне жеста-като дари нещо  ,финансово съизмеримо,да направи компромиси,да жертва интереси ,а твоят 5 дом са финансите /2 от 4 дом/,идващи от продажба на недвижима собственост

синастрична връзка венера -плутон също е зареден с болезнен урок за венера,усещане за незавършеност ,за безсилие и безпомощност  във взаимоотношенията и финансите

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #903 -: Октомври 03, 2021, 10:21:59 am »
При обмен ЮЛВ и синастрична планета, този с планетата страда, в нейните сфери, а този с възела смуче, като вакуум. Този с ЮЛВ ще му е познат начина, по който другия изразява Венера-та си,в случая, и делата по сферите, които управлява.
Всички партньорски планети съвпад с ЮЛВ, даже и бенефиците, във времето изопачават първоначалната симпатия, лекота и човекът с ЮЛВ, може да се разочарова, да се чувства измамен, даже и да  намрази този с планетата върху възела, зависи какви са другите условия. Този с планетата може пък да се научи по-лесно да "работи " с Венерата си и нейните теми. Може и да помогне на този с възела да се освободи от няки свои навици по-лесно или да  се погледне като в огледало къде дърпа назад, да остане натикан в темата по ЮЛВ.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #904 -: Октомври 03, 2021, 12:46:48 pm »
Имам венера в точен съвпад с юлв. Венерата на дъщеря ми е също върху моят юлв (имаме съвпад на венерите 4 гр орбис). Като нейната венера е на нейно МЦ, какво означава това?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #905 -: Октомври 03, 2021, 11:27:20 pm »
При обмен ЮЛВ и синастрична планета, този с планетата страда, в нейните сфери, а този с възела смуче, като вакуум.
Ами в случая, описан от мене изобщо не е вярно!!!
Когато моята племенница се роди, на майка ръцете бяха отекли от ревматизма, тя имаше порок на сърцето, а сестра ми имаше шевове от раждането и аз след училище съм прала дрисливите бебешки пелени на чешмата навън, в студа; вечер я миех в коритото, че сестра ми я беше страх; заделяла съм от стотинките за закуска в училище да ѝ купувам роклички. А когато почина сестра ми съм пренебрегвала себе си, децата си и с мъжа ми сме отделяли от залъка, за да има за тях за празници, за зимнина, за дрехи да им подсигурим, чувствахме се длъжни, защото живеехме в мазите на къщата на баща ми, които бяхме преустроили и обзавели с пари от нашата сватба, предимно от дядовците на мъжа ми. През всички ваканции, събота и неделя племенницата ни е гостувала. Техният апартамент подсигури баща ми; години наред сме по квартири с моя мъж и децата, заради приказките на техния баща, до последно моят мъж плащаше квартирата ни в Плевен, където стоях само заради майка ми- да се грижа за нея и за къщата, пак мъжа ми пращаше пари за ремонти на тръбите за вода, които всяка зима се пукаха, а накрая 41 годишната мома с Венерата на моя юлв, която няма един ден трудов стаж, получава наготово пари наравно с мен- 50% отсъдиха за мен и 50% за нея и брат ѝ, който до преди няколко години също не работеше, хвана се нощен пазач едва като почина баща им и опоскаха парите от неговите спестявания. И на мене изобщо не ми дреме за парите и имота, а за отношението, защото години наред говорят за мене небивалици пред другите хора, че съм се напълнила с пари от ренти, от наеми и други абсурдни твърдения, а реално- от нивите на дядо по бащина линия също съм на загуба- с моя мъж сме плащали навремето да ходим и ги регистрираме, когато връщаха земята на хората, никакви пари никой не ми е давал, а за капак моят племенник е продал за смешни пари неговия и на сестра му дял зад гърба ми, като преди това е оставил и моя дял на арендатор, но не на аренда, а под наем за 10г и няма мърдане- нито мога да си продам моите ниви, нито наем получавам- мотивите на арендатора са, че не работел моята земя, а в договора никъде не пише, че дължи наем само за обработвана земя. Хубаво е човек когато прави подобни изказвания да е обективен, а не да пише спрямо това, дали човека остреща му е симпатичен или не....
 :-X

Акрукс, мисля че, реагираш прибързано на коментара ми, от това че си афектирана, преживяваш определена ситуация, която те засяга лично. "Подобните изказвания" съм ги научила първо и после съм ги наблюдавала. Какво общо има тук кой на кого е симпатичен или не ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #906 -: Октомври 04, 2021, 07:05:21 am »
При обмен ЮЛВ и синастрична планета, този с планетата страда, в нейните сфери, а този с възела смуче, като вакуум.
Ами в случая, описан от мене изобщо не е вярно!!!
Когато моята племенница се роди, на майка ръцете бяха отекли от ревматизма, тя имаше порок на сърцето, а сестра ми имаше шевове от раждането и аз след училище съм прала дрисливите бебешки пелени на чешмата навън, в студа; вечер я миех в коритото, че сестра ми я беше страх; заделяла съм от стотинките за закуска в училище да ѝ купувам роклички. А когато почина сестра ми съм пренебрегвала себе си, децата си и с мъжа ми сме отделяли от залъка, за да има за тях за празници, за зимнина, за дрехи да им подсигурим, чувствахме се длъжни, защото живеехме в мазите на къщата на баща ми, които бяхме преустроили и обзавели с пари от нашата сватба, предимно от дядовците на мъжа ми. През всички ваканции, събота и неделя племенницата ни е гостувала. Техният апартамент подсигури баща ми; години наред сме по квартири с моя мъж и децата, заради приказките на техния баща, до последно моят мъж плащаше квартирата ни в Плевен, където стоях само заради майка ми- да се грижа за нея и за къщата, пак мъжа ми пращаше пари за ремонти на тръбите за вода, които всяка зима се пукаха, а накрая 41 годишната мома с Венерата на моя юлв, която няма един ден трудов стаж, получава наготово пари наравно с мен- 50% отсъдиха за мен и 50% за нея и брат ѝ, който до преди няколко години също не работеше, хвана се нощен пазач едва като почина баща им и опоскаха парите от неговите спестявания. И на мене изобщо не ми дреме за парите и имота, а за отношението, защото години наред говорят за мене небивалици пред другите хора, че съм се напълнила с пари от ренти, от наеми и други абсурдни твърдения, а реално- от нивите на дядо по бащина линия също съм на загуба- с моя мъж сме плащали навремето да ходим и ги регистрираме, когато връщаха земята на хората, никакви пари никой не ми е давал, а за капак моят племенник е продал за смешни пари неговия и на сестра му дял зад гърба ми, като преди това е оставил и моя дял на арендатор, но не на аренда, а под наем за 10г и няма мърдане- нито мога да си продам моите ниви, нито наем получавам- мотивите на арендатора са, че не работел моята земя, а в договора никъде не пише, че дължи наем само за обработвана земя. Хубаво е човек когато прави подобни изказвания да е обективен, а не да пише спрямо това, дали човека остреща му е симпатичен или не....
 :-X

благодаря за споделеното Акрукс,
и личните ми наблюдения за връзките натален юлв-чужда планета са в посока на описаното от  теб и мен
прочетено при Селесте Тил се потвърждава от живота

Ако искаш да убиеш човешката доброта превърни я в задължение...изживяно е от първо лице единствено число

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7339
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #907 -: Октомври 05, 2021, 10:10:22 am »
Имам венера в точен съвпад с юлв. Венерата на дъщеря ми е също върху моят юлв (имаме съвпад на венерите 4 гр орбис). Като нейната венера е на нейно МЦ, какво означава това?
Тери, връзката е от минал живот, но каква и защо, Рени и Стреличка са писали. При мен, Слънцето на сина ми е на моя Южен възел в 5ти дом. Южният възел на сина ми е съвпад асц. на неговата приятелка. Оплели сме се не случайно.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #908 -: Октомври 07, 2021, 05:06:59 am »
Не е задължително, но е необходима предпоставка.

Стар, ти, сега на есен, колко ябълки набра от дървото ?

Каквото посееш, това ще пожънеш, не важи за мен. Това е сентенция изпразнена от съдържание. Ако бера ябълки то не е по заслуги, не е по директни и преки причинно-следствени връзки, заради това, че съм направила всичко необходимо, което зависи от мен - засаждане, грижа за посаденото плодно дръвче, за да израсте, цъфне и да си набера ароматни ябълки.
« Последна редакция: Октомври 07, 2021, 07:19:44 am от starinthenightsky »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #909 -: Октомври 07, 2021, 10:20:12 am »
Не е задължително, но е необходима предпоставка.

Стар, ти, сега на есен, колко ябълки набра от дървото ?

Каквото посееш, това ще пожънеш, не важи за мен. Това е сентенция изпразнена от съдържание. Ако бера ябълки то не е по заслуги, не е по директни и преки причинно-следствени връзки, заради това, че съм направила всичко необходимо, което зависи от мен - засаждане, грижа за посаденото плодно дръвче, за да израсте, цъфне и да си набера ароматни ябълки.

Аз не те попитах как си отглеждаш ябълки, това си е твоя работа. Попитах те, колко ябълки набра.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4534
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #910 -: Октомври 07, 2021, 11:09:24 am »
Възможни отговори: А-Една-златната ,В-само две праскови и две череши, С-на есен ябълките падат сами  ;D, Д-нито една -ламята не пусна. Кой е Ламята- Съдбата ,като карма от друг живот, която не раздава ябълки по заслуги в този, понякога ги хвърля ,като камъни да те спъват и като гнили ябълки да те подхлъзват. Иначе гроздето не винаги е високо или кисело-просто някои не обичат джибри  ;D

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #911 -: Октомври 07, 2021, 12:35:30 pm »
Рени, а ти за какви ябълки питаш ? Реално погледнато не съм засаждала ябълково дърво. В такъв смисъл нито една ябълка не съм набрала.
« Последна редакция: Октомври 07, 2021, 12:51:30 pm от starinthenightsky »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #912 -: Октомври 07, 2021, 03:04:42 pm »
Рени, а ти за какви ябълки питаш ? Реално погледнато не съм засаждала ябълково дърво. В такъв смисъл нито една ябълка не съм набрала.

Благодаря.  :)
Образно. Коментирахме връзката/период пролет-есен, пролетно равноденствие- есенно равноденствие и как всеки реагира на това.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #913 -: Октомври 07, 2021, 03:47:10 pm »
Отношението ми е като аз съм си негативът и снимката. Другите са начин да се прояви снимката, не са балансьори. Образно казано ябълки мога да бера, в контекста на есенното равноденствие, ако срещам съмишленици, попадам в подходяща среда. При мен това трудно се получава.
Вероятно всеки реагира различно, в зависимост от Венера в наталната си карта. Каквато е Венера, такова му е реколтата, обратната връзка. На засятото. 
« Последна редакция: Октомври 07, 2021, 03:54:12 pm от starinthenightsky »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #914 -: Октомври 08, 2021, 11:15:49 am »
Отношението ми е като аз съм си негативът и снимката. Другите са начин да се прояви снимката, не са балансьори. Образно казано ябълки мога да бера, в контекста на есенното равноденствие, ако срещам съмишленици, попадам в подходяща среда. При мен това трудно се получава.
Вероятно всеки реагира различно, в зависимост от Венера в наталната си карта. Каквато е Венера, такова му е реколтата, обратната връзка. На засятото.

Да видим, дали правилно съм разбрала, ти си ангажирана със "сеитба", ако това, което ще засееш, ще бъде оценено.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“