Автор Тема: Мунданни тенденции  (Прочетена 196818 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #945 -: Октомври 21, 2021, 08:04:07 am »
Да не стане в скоро време да наложат и да идеш до хранителен магазин за хляб или аптека или дори лекар да се изисква зелен сертификат? Тогава вече хората наистина ще започнат да мрат като мухи, но по други причини...

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #946 -: Октомври 21, 2021, 09:05:34 am »
Каква диктатура, глупости. САЩ и Европа се ваксинираха, разхлабват си мерките и забравиха, че има вирус.

Ама нали българинът е най-умен, само той знае...
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #947 -: Октомври 21, 2021, 09:09:41 am »
Българинът предпочита да е прав,
вместо да е здрав.
Той е най
всичко знай.
Той е древен,
Затова не е модерен.
Изчислил е доходът на Гучи,
защо му е повече да учи?!
Той е великан
и политикан
Може да патентова
обемът на празен буркан.
Иска свободата си,
но не мърда от вратата си.
Псува,
за да не гласува.
Но най - добре мъдрува-
Що тогава царството му
все гладува?! ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #948 -: Октомври 21, 2021, 10:54:33 am »
От два дни съм нещо сополива и днес се обадих на шефката, че ще отида до личната след като си направя бърз тест.
Отсреща- неее, не прави, ще ни затворят.
От три седмици имаме болно дете- върнем го, няма го ден- два, пак дойде. Половината от децата се изпоразболяха и отсъстваха, сега е моят ред .
Родителите като не искат онлайн, трябва да си държат болните деца вкъщи.
Аз и моите колеги сме твърдо против ваксините, който иска- ваксини с изтекъл срок- бол, да отива и да се ваксинира.
Много се надявам българинът да не клекне и сега, поне в едно да сме единни.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #949 -: Октомври 21, 2021, 01:59:44 pm »
Каква диктатура, глупости. САЩ и Европа се ваксинираха, разхлабват си мерките и забравиха, че има вирус.

Ама нали българинът е най-умен, само той знае...
+1

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #950 -: Октомври 21, 2021, 02:54:18 pm »
От два дни съм нещо сополива и днес се обадих на шефката, че ще отида до личната след като си направя бърз тест.
Отсреща- неее, не прави, ще ни затворят.
От три седмици имаме болно дете- върнем го, няма го ден- два, пак дойде. Половината от децата се изпоразболяха и отсъстваха, сега е моят ред .
Родителите като не искат онлайн, трябва да си държат болните деца вкъщи.
Аз и моите колеги сме твърдо против ваксините, който иска- ваксини с изтекъл срок- бол, да отива и да се ваксинира.
Много се надявам българинът да не клекне и сега, поне в едно да сме единни.

Ама искате за всяко дете талон от личния лекар, началото на всяка учебна година, за поставените ваксини на детето. И без ваксини не вземат в детска градина. Значи за децата задължително, ама за умниците - учители не може. :D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #951 -: Октомври 21, 2021, 03:39:55 pm »
Държавната администрация как може да минават без сертификати, а другите - не. Нима тяхната имунна система е по-силна от на останалите и нямат нужда от ваксина ли? Иначе точно изтеклия срок на повечето ваксини, както и че не всички създадени ваксини по света са позволени в България, карат много хора да се отдръпват. И отделно, че абсолютно всички ваксини все още са в експериментален период и трябва да минат поне от 5 до 10 години, за да се изтестват напълно, за да е сигурно, че са абсолютно безопасни.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #952 -: Октомври 21, 2021, 03:44:43 pm »
От два дни съм нещо сополива и днес се обадих на шефката, че ще отида до личната след като си направя бърз тест.
Отсреща- неее, не прави, ще ни затворят.
От три седмици имаме болно дете- върнем го, няма го ден- два, пак дойде. Половината от децата се изпоразболяха и отсъстваха, сега е моят ред .
Родителите като не искат онлайн, трябва да си държат болните деца вкъщи.
Аз и моите колеги сме твърдо против ваксините, който иска- ваксини с изтекъл срок- бол, да отива и да се ваксинира.
Много се надявам българинът да не клекне и сега, поне в едно да сме единни.

Ама искате за всяко дете талон от личния лекар, началото на всяка учебна година, за поставените ваксини на детето. И без ваксини не вземат в детска градина. Значи за децата задължително, ама за умниците - учители не може. :D
Явно още една мама, на която не ѝ се занимава с отрочето вкъщи. :D
Аз не съм лекар и не ме интересува здравния статус на децата, а не желая да се омазвам в детски сополи, защото според мамата “ само нослето му тече и нищо му няма”.
Ей такива мами са умници, учителите имат глава на раменете да помислят за себе си.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #953 -: Октомври 21, 2021, 04:11:14 pm »
Май не разбра какво ти пиша, та ще поясня - не може да има двоен стандарт. За учениците да искате ваксини (макар и не за ковид), а за учителите да не се изискват в условията на пандемия от болест, за която има ваксина.

И здравния статус на децата те засяга, ако не са ваксинирани за рубеола например, а ти си бременна, например.

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #954 -: Октомври 21, 2021, 07:22:03 pm »
Много добре разбрах, родителите имат правото да решават за децата си за ваксините. Ваксъри, антиваксъри - за всички има място под слънцето.
Говоря за нещо конкретно в случая- как пламват класовете и накрая госпожата е виновна, защото не е ваксинирана.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #955 -: Октомври 22, 2021, 08:54:40 am »
Не, родителите нямат право да решават за ваксините за децата, те са задължителни. Дете без ваксини не може да бъде прието в детска градина, а и в училище. Ако няма сложени ваксини то трябва да е освободено от тях по медицински причини.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #956 -: Октомври 22, 2021, 10:06:57 am »
Много добре разбрах, родителите имат правото да решават за децата си за ваксините. Ваксъри, антиваксъри - за всички има място под слънцето.
Говоря за нещо конкретно в случая- как пламват класовете и накрая госпожата е виновна, защото не е ваксинирана.
А теб не те ли  притеснява това, да прекарваш часове в "пламнали класове"? Не съм чула някой да обвинява госпожата, ваксинирането на преподаватели и медицински персонал се прави, за да не останат без кадри тези звена, че то и без това от доста години са кът

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #957 -: Октомври 22, 2021, 10:35:31 am »
Рени,благодаря !
Това,което знам за Виа Комбуста(ще цитирам Фроули):Област от зодиака ,намиращ се между 15*везни и 15*скорпион.Оказва влияние само на Луната,която не обича да се намира в този интервал/отрязък.Луната тук не е отслабена,но е прекалено тревожна и угнетена.Луната е женският принцип,а на Виа Комбуста ,тя е опозиция на знакът,в който Слънцето (мъжкият принцип),екзалтира(овен).
И така,ако разгледаме планетите като сигнификатори ,Луната -жени,майки,бременни,мед.сестри,нуждите,народа,малките деца(от 0 до 7г.),корените,домът,края,сребро,като органи в човешкото тяло-гърди,яйчници,матка,око(ляво при мъже,дясно при жени),всички меки и водни плодове и зеленчуци са под нейно управление и т.н.И така всяка една планета ......Луната тук е най-потърпевша,заради Изгорения път.Известна жена(Луна във везни),красива,пчелата-майка,вероятно ще е на фокус.Нещо като Лейди Даяна,Жана Дарк.Жена,известна в публичното пространство.Следим като начало за събитие около 21 .10.21г.
за начало, на 21.10.не се случи нищо при жена, около жена.... Пиша си голям Минус тук.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #958 -: Октомври 22, 2021, 10:47:20 am »
Сафо, чак пък минус, човек прави изводи на база знания, наблюдения, опит към момента.  ;)
Търсиш къде имаш пропуск и попълваш.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #959 -: Октомври 22, 2021, 10:59:06 am »
Мда, след като мога да се самоизтъквам, защо да изчаквам за обратното.