Автор Тема: Мунданни тенденции  (Прочетена 196854 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1440 -: Декември 18, 2023, 10:54:28 am »
А, кои са мунданните конфигурации за мир, просвета, благоденствие, култура, образование ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1441 -: Декември 30, 2023, 10:16:41 am »
„Бункергейт“ - за какво се готвят милиардерите?
https://urbn.dir.bg/columnists/bunkergeyt-za-kakvo-se-gotvyat-miliarderite

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1442 -: Декември 30, 2023, 12:56:48 pm »
Нямам идея дали са само слухове,но ако наистина от ЕС ни принудят да приемаме бежанци от Афганистан и Сирия,баси циганската държава сме.То и без това са в повече ман....галите.
БГ е едно огромно гето.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1443 -: Декември 30, 2023, 05:06:42 pm »
Водолеят според древните на какво е знак? Че ми писна да чета за дигитализации и технологии, античните астролози с какво го свързват?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1444 -: Декември 30, 2023, 06:02:56 pm »
+1 писна ми от тия технологии, край на парите в брой, хвърлили око на конвенционалните автомобили, край на физическото, онлайн обучение, онлайн живот... всичко дигитално, всичко имагинерно. Уж за наше добро, а не за да ни вкара в страшна зависимост и да пълним нечии корпоративен джоб. На мен ми е интересно кой е отговорен за целия този дигитално-електронен слугинаж, зорлем  си усложняваме живота с него. По-младите хора, за съжаление, не познават друго и лесно се поддават, на всички внушения и псевдо добрини. Иначе идеали, бунтарство, свободолюбивост, мечти, ексцентричност. Покрай това с ексцентричността и други шарени и дразнещи модерни течения идат уж с Водолея...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1445 -: Декември 31, 2023, 06:21:47 am »
Тери,съзвездието Водолей как изглежда?Мъж,който излива вода.Свързвали са го с водата,дали ще е като благодат,или наводнения.Описвали са характера и вида на човек,местности,държави -топъл,влажен,сангвиник,мъжки,южен,фиксиран и т.н.
Например,когато комета преминавала там,в Англия се случвала война.
Имало особени градуси,които не съм убедена дали все още действат-13*.
Има ли планети в момента там?Сатурн.Цикълът Сатурн/Юпитер се случи в съзвездие Козирог.

Много по-късно ,нещата се променят-партии,съюзи,обединения,влакове и жп.съоръжения,самолети,ракети и подобни,далекопроводи,електропроводи,компютри,мутации.
« Последна редакция: Декември 31, 2023, 06:38:44 am от Сафо »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1446 -: Декември 31, 2023, 12:17:30 pm »
От ведическа гледна точка, в тубата гледах - водата тече, защото егото е разбито, счупено. Изливането на водата е загуба, разделяне с това, което имаш за да получиш отново (11 дом е домът на постиженията).
Опозицията е лъвът, блясъка на славата, водолеят е загубата на тази слава, загубата на егото.

Водолеят е преди последния знак, рибите, където всичко се разтваря и изчезва, и той е подготовката за това разтваряне.

Тъй че да не ми приказват за технологии и дъра бъра заради Голямата мутация на Сатурн и Юпитер и предстоящото окончателно навлизане на Плутон във водолей.

Истината е другаде.

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1447 -: Януари 02, 2024, 12:39:33 pm »
Водолеят според древните на какво е знак?

На свободно течащата вода, която освежава, пречиства, носи младост. Съзвездието Водолей в северното полукълбо се наблюдава най-добре през лятото и в Древен Египет изгрева му е съвпадал с разлива на Нил. Има вода, има живот, има цивилизация. Няма разлив или е слаб, няма развитие, смяна на фараона.  Това е човешки знак и като такъв  е свързан с интелигентността и прогресивното. Но прогресивно не означава непременно правилно.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1448 -: Януари 02, 2024, 07:28:02 pm »
Благодаря, Рени!
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1449 -: Януари 03, 2024, 11:46:33 am »
Тери, моля.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1450 -: Януари 18, 2024, 06:10:02 pm »
Какви планети ще видим през 2024? 🪐
Aко искате да знаете кои планети ще се виждат по изгрев и залез през 2024 г., използвайте тези графики.
 Показват височината на планетите над хоризонта по месеци за Северното полукълбо.
Първата графика е за 30 минути преди изгрев, втората за 30 минути след залез на Слънцето.


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1451 -: Февруари 24, 2024, 06:47:52 pm »
 До 12.03./ Венера влиза в Риби/  сме в период, в който нито една планета не функционира добре или в наша полза, по домовете, които има управление. Или всичко, което правим или започнем през това време ще е за кратко, защото може да не сме организирани, да ни липсва последователност, да сме крайни в проявите си. Но е пък е добро време да се правят различни и разнообразни неща без крайна цел, да се трупа опит. Ще разчитаме на рецепции или на местата, където планета управлява поне  2 от второстепенните достойнства като триплицитет, терма, декан, може и градус.   Както в момента Венера Водолей  взаимно са рецепцирани със  Сатурн в Риби и по терма . Така че, всички, на които Венера и/или Сатурн са хронократори, може да се съобразят с влиянието на този период.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1452 -: Февруари 25, 2024, 11:57:57 pm »
До 12.03./ Венера влиза в Риби/  сме в период, в който нито една планета не функционира добре или в наша полза, по домовете, които има управление.
Така че, всички, на които Венера и/или Сатурн са хронократори, може да се съобразят с влиянието на този период.
Благодаря, Рени!
От окт. 2017 до окт. 2025г съм в основен период на Венера , която е диспозитор на знака на рожденото ми Слънце

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1453 -: Февруари 26, 2024, 11:10:58 am »
Акрукс, моля.  Ако прецениш, може да споделиш, дали и при теб се усеща така периода, при все че повечето ти  планети,  са в знаци на достойнства ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1454 -: Февруари 26, 2024, 08:27:08 pm »
Акрукс, моля.  Ако прецениш, може да споделиш, дали и при теб се усеща така периода, при все че повечето ти  планети,  са в знаци на достойнства ?  :)
Така е, Рени, както си го описала, но си мислех, че е от Пълнолунието в 12д съвпад Уран У6  :)