Автор Тема: Месечен солар  (Прочетена 23466 пъти)

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Месечен солар
« Отговор #15 -: Август 02, 2014, 10:39:43 pm »
Слънцето изминава средно по около 00° 59 m 08 s на ден, което можем да използваме като отправна точка.
Въпреки това според У.Лили то има различна скорост на движение и знаци в които се движи по-бързо и такива при които е най-бавно.

Slowest Movement - 00° 57 m 16 s
Fastest Movement - 01° 01 m 00 s

Signs of fastest travel : Sagittarius, Capricorn, Aquarius
Signs of slowest travel : Gemini, Cancer, Leo


Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Месечен солар
« Отговор #16 -: Август 07, 2014, 02:46:25 am »
Направих си седмичен солар за периода 6-ти / 12-ти август, да видим, дали ще се окаже показателен. Имам Слънце в съвпад с МЦ, част от голям огнен тригон с Луната и Уран в земни домове - дано да има положително развитие по отношение на бизнес / финанси. Марс, У6 е точно върху асц-та, в 1-ви дом е и Сатурн - отдавна се каня да започна да спортувам и да променя малко хранителния режим, може пък сега да ми дойде музата  :57:.
Марс, У6 точно върху асц-та - защо се отрази върху здравето на детето  ::)? Записа се на плуване и след 2 посещения се разболя - точно по Марс - втрисане, температура  :(. Сатурн, който в месечния солар ми е в 1-ви дом, воден знак, е У11 в натала - 6-ти от 5-ти - дали е от това?
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Месечен солар
« Отговор #17 -: Август 09, 2014, 10:58:27 am »
Не ги гледай засега седмичните солари. Моделът им на изчисление не е съвсем коректен.
В месечния виж кой натален дом ти изгрява.
Соларен асц в края на 1-ви натален. Слънцето е в 4-ти соларен и 5-ти натален - грижи за дете, близка приятелка роди - съвпадат нещата.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Месечен солар
« Отговор #18 -: Август 09, 2014, 11:22:38 pm »
А аз и до ден днешен се затруднявам да построя такава карта :'(
а толкова искам....
Може ли някой да ми обясни стъпка по стъпка, как да я направя в астрокома.

На ед а ню пърсън -слагам датата примерно 1 август 2014
после ивент чарт ?
след това какъв час слагам? какъвто и да сложа слънцето все си стои на 9.08гр...как да го направя,че да застане на 28.59гр каквото е мойто в натала?

моля помогнете :'(

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Месечен солар
« Отговор #19 -: Август 09, 2014, 11:34:23 pm »
Всъщност сега напаснах една такава карта. :57:
Където слънцето е на 28.59 като в натала,но това ще е датата 22 август 2014.
Тогава ли започва новият месечен солар или тогава ще свърши за август?????
 ???

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Месечен солар
« Отговор #20 -: Август 09, 2014, 11:48:24 pm »
Даааа, сега ми се изясни!!!
Значи това което се случва в момента,е започнало на 22 юли.А това което предстои от 22 август до 22 септември и т.н. и т.н.
Сега ще направя с тази задна дата.
Иначе тази ,която построих от 22 август не ми се вижда надеждна :'(
Но по -нататък ще разказвам подробности.
Сега се залавям с тази от 22 юли :)
Мерси Арчи :)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Месечен солар
« Отговор #21 -: Август 10, 2014, 09:16:42 pm »
Ето го моя за този месец. За сега мога да кажа, че е повече от отвратителен.  :85: :85: Ходих на почивка, окей. В хубав български град - окей. Но да се опитват да ме командват какво да правя по време на тази почивка - не е окей. За доста неща трябваше да си замълча и доста нерви изпилих покрай това мълчание, за да не стане проблема по-голям. От началото на въпросния месечен солар имам чувството, че са изсипали един автобус хора пред входната ми врата и се редуват кой да ми пили нервите нервите. Тъкмо изпратя единия по живо по здраво, появява се някой друг. И всички все нещо искат да правя. А наличието на толкова много хора и това общуване всеки ден по цял ден, ме натоварва. Искам да се скрия в някой храст, където няма да ме намерят! Цялото това съобразяване с хората и нуждата да се проявява дипломация се вързва със соларния асцендент.
А! Като видях шафрантията кацнала баш на МЦ, си спомних че по едно време много ме беше треснал и хормона. След това всичко премина в тиха, марсово-скорпионска депресия. Днеска е неделя, малко си починах, от утре продължавам да разрешавам хорски проблеми.  :lol_hitting: :lol_hitting: :lol_hitting: :lol_hitting:

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Месечен солар
« Отговор #22 -: Август 10, 2014, 09:27:14 pm »
Направих си месечен солар за този месец, моето натално слънце е везни 9гр 9', в месечния солар луната е във везни същия градус, а сол АСЦ попада в нат 3д- действително трябва да оправя един европейски документ до края на месеца, който ме притеснява- сол Сатурн У3  съвпад сол АСЦ, но се надявам да е всичко наред, все пак Луната у9 е тригон със Слънцето У10, но пък Мерка е в квадрат с Марс  :017:
 Нептун е в 4д, трябва да пазя дома си от измамници или ще творя в дома си, понеже Нептун е У5

Някакви планирани пътувания за този месец възможно ли е да се отложат? (Соларно Слънце в 9ти, с Меркурий и Юпитер пак там.) А може би отразява някакви отпимистични нагласи за преминаването на нещата през този месец. Марс в Скорпион със жилото си идва от към 12 ти и прави квадрат със всички тези планети - може би трябва да се пазиш от някакви скрити врагове повече от обичайното през текущия месец?

Венера и тя наддава доста вой като я гледам - опозиция с у1 Плутон, във взаимна рецепция с Луната, висока, може да получиш от някого някаква сума пари.  :)

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Месечен солар
« Отговор #23 -: Август 10, 2014, 11:10:26 pm »
Ето го моят месечен солар от 22 август до 22 септември.
 Има интересни аспекти. Как ви се вижда?

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Месечен солар
« Отговор #24 -: Октомври 07, 2014, 06:13:10 pm »
Извинявам се за въпроса, но какво имате предвид под "месечен солар"? Да не би това да е Лунар?  ::)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Месечен солар
« Отговор #25 -: Октомври 07, 2014, 07:18:45 pm »
За всеки от 12-те месеца поставяш Слънцето в същия градус на съответния знак, в който се намира в рождената ти карта.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Месечен солар
« Отговор #26 -: Декември 28, 2014, 02:07:32 pm »
akruks,предполагам че може месецът да премине в гостувания на твои близки или вкъщи да направиш освежаване/разместване и последното ми предположение-пари от родител?
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Happy58

  • Гост
Re: Месечен солар
« Отговор #27 -: Декември 30, 2014, 02:23:07 pm »
акрукс, да не би и двете дъщери да са при баща си, а ти да си останала тук и да посрещаш НГ с приятелки (което естествено ти навява не особено приятно усещане) - макар че ти каза, че си купила билет за 20 евро - значи би трябвало и ти да си там  ??? ???

иначе, 5-домната тема ще ти преобладава, но от 4 -ти - демек, докато си вкъщи, ще осъществяваш 5-ти. Ето сега, при тази ситуация, аз лично не мога да преценя дали ще имаш ти приятни емоции, ще твориш и разни такива, или пък ще има нещо покрай децата ти .... как се разделят значенията?

обаче, ... тук има един малко по-различен - явно си на топличко в Шпанско :)

http://astra.la/forum/index.php?topic=419.260
« Последна редакция: Декември 30, 2014, 02:32:14 pm от Happy58 »

Strelec

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 241
Re: Месечен солар
« Отговор #28 -: Април 17, 2015, 02:28:29 pm »
Новият ми солар прави ми впечатление Юпитер на мц, дали ще даде някакво развитие относно работа ??? слв върху марс

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Месечен солар
« Отговор #29 -: Май 31, 2015, 07:24:53 pm »
Така без да видя как се отнася към наталната карта на мен ми е трудно и не знам доколко може да се даде пълна информация. Но активни ще са темите с писане, квалификации, пътуване. У1 в лунара е във втори дом в знаков тригон с Юпитер в 7-ми. За мен това значи пари от партньорства, от публика.
Луната в знаков тригон с Венера в 6-ти - може да промениш нещо в режима си, което ще доведе до добри резултати. Успех и лекота в ежедневните дела.
У5 е ретро в съвпад с У7 и У3 - може да се върнеш към стара идея за партньорство с други хора. Или идеята ще е свързана с писане по трети дом, или хората ще са от близкото ти обкръжение. Сатурн в 10 - трудности и забавяне при постигането на цел. Непредвидена промяна в обстоятелства, защото в рамките на солара Сатурн ще смени знака.

Конкретно по твоя въпрос - Луната е в знака на МЦ. Добра позиция за всякакви изяви, има и секстил с Плутон - масова подкрепа. Само ме смущава, че е в Скорпион. Може би няма да е излишна повече активност и решителност от твоя страна.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.