Автор Тема: Ретроградни периоди на венера и марс  (Прочетена 74216 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Ретроградни периоди на венера и марс
« -: Октомври 06, 2013, 11:12:22 am »
 Двете планети свързани с любовта, ретроградини,съответно:

МАРС
Когато Марс е ретрограден носи предизвикателства,кризи,проблеми в сферите свързани с него,транзит,натал и управление,всички действия стават трудни,липса на енергия,воля, желание, либидо, решителност,страст,импулс за действие

ПСФ - 26 декември 2013 до 1 март 2014
Ретроградие – 1 март до 20 май 2014
ВСФ – 20 май до 20 юли 2014

ВЕНЕРА

При ретроградна Венера на преден план излизат изясняване на стари любовни отношения. При ретроградна Венера не е желателно да се започне нова любовна връзка.
Трябва да се избягва да се инвестира, да се закопуват скъпи продукти, движима и недвижима собственост.
Може да се започват артистични проекти, които да се реализират до край през този период, но те не бива да се представят пред публика преди преминаването на Венера в директната й фаза

ПСФ - 20 ноември до 21 декември 2013
Ретроградие - 21 декември 2013 до 31 януари 2014
ВСФ - 31 януари 4 март 2014


Венера в Козирог,от 28 до 14 градус
Марс във Везни от 27 до 9 градус


споделете при вас кой сфери ще засегне
« Последна редакция: Октомври 11, 2013, 08:47:11 pm от strelicka »

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Ретрограден периоди на венера и марс
« Отговор #1 -: Октомври 06, 2013, 11:37:16 am »
Венера от 10-ти дом ще ми квадратира 1-ви дом (Асц, Венера и Марс), а Марс от 7-ми ще е в опозиция на същите. От началото на годината все тази ос е на прицел. Дано няма повече сътресения.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ретрограден периоди на венера и марс
« Отговор #2 -: Октомври 06, 2013, 07:49:33 pm »
При мен все така се получава - известно време затишие, а после като се заредят събития, не мога дъх да си поема, къде съм в центрофуга. А-ха да се предам и малко ме отпуснат. Позарадвам се на подреден и хубав живот и пак ме завъртят. Влакчето на ужасите.

ако имаш стелиум е така като се активира
а за съвпада на марс с нат.планета,зависи как е аспетирана планетата,ако активира каре,опозе е едно ,с харм.друго

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден периоди на венера и марс
« Отговор #3 -: Октомври 06, 2013, 09:49:39 pm »
Ха,ха тр.Марс ще ми спре в точна опозиция на нат.Венера по оста 11/5-ти домове , а на 9*  ми е МП Слънце /Луна ,подготвяме за навлизане на тр. нодална ос в знаците Везни/Овен ,тогава ще е веселбата. :035:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Ретрограден периоди на венера и марс
« Отговор #4 -: Октомври 06, 2013, 10:48:35 pm »
Да, Стреличка, стелиумна съм. А зависи какво имаш предвид под хармонични аспекти.  :) Стелиумчето ми е добре аспектирано, само секстили от други планети. Но до колко може да се нарече добър стелиум този със Сатурн и Плутон в него...  :)
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден периоди на венера и марс
« Отговор #5 -: Октомври 06, 2013, 11:23:25 pm »
Да, Стреличка, стелиумна съм. А зависи какво имаш предвид под хармонични аспекти.  :) Стелиумчето ми е добре аспектирано, само секстили от други планети. Но до колко може да се нарече добър стелиум този със Сатурн и Плутон в него...  :)

Emma, няма "добри " стелиуми,има "енергоспестяващи"  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Ретрограден периоди на венера и марс
« Отговор #6 -: Октомври 07, 2013, 10:59:07 am »
Тоя ретро марс във везни ще ме съсипва тотално.  :41:  Толкова време ще кисне , където не му е мястото, в 4-ти и една камара планетки ще ми квадратира и опозира. Във везни и близнаци не ми действат много добре транзитните планети.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Ретрограден периоди на венера и марс
« Отговор #7 -: Октомври 08, 2013, 12:35:49 am »
Ще ме съсипят от квадрати тея двамата  :91: - Марс от 7-ми, Венера от 11 дом, нямам никак добри спомеми за ретро Марс през 7-ми, но няма страшно  :57: ..

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Ретрограден периоди на венера и марс
« Отговор #8 -: Октомври 11, 2013, 12:38:14 am »
Ще ме съсипят от квадрати тея двамата  :91: - Марс от 7-ми, Венера от 11 дом, нямам никак добри спомеми за ретро Марс през 7-ми, но няма страшно  :57: ..

според мен на ретроградието може да се гледа с голям плюс, то е нещо, което временно ни вади от рутината и ни дава шанс да погледнем нещата от нов ъгъл, понякога дори ни принуждава
четох някъде колко опасен бил ретроградния марс в наталната карта, как ретроградната венера давала нещастни любови и др подобни

дали пък не е възможно просто да дават нестандартни ситуации и ефекти, които да искат да сме адаптивни
както в текстовете пише - като тежка фаза на пиянство - човек пак ходи, но не знаеш накъде ще тръгне

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #9 -: Ноември 18, 2013, 05:28:14 pm »
ретроградието  ще ми затвори нов кармичен кръст, аман начи то да не си кардинална ос, като знам колко "хубаво" беше при предишната кардиналност; не  трябва да си   йода, че да ти е ясно какво е  марс ретро- каре венера ретро

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #10 -: Ноември 18, 2013, 07:43:39 pm »
ретроградието  ще ми затвори нов кармичен кръст, аман начи то да не си кардинална ос, като знам колко "хубаво" беше при предишната кардиналност; не  трябва да си   йода, че да ти е ясно какво е  марс ретро- каре венера ретро

разкажи на нас некардиналните,ко е  марс ретро- каре венера ретро

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #11 -: Ноември 18, 2013, 08:05:12 pm »
Kaya,Марс е спрял преди 7г на 5* Везни в компанията на Сатурн в знака на Марс ,възела и новолуние във Водолей ,каква точно беше проявата при теб ,след като си "кардинална" ? Сега ще спре на 27*Везни ,новолуние в Риби ,Сатурн пак в знак на Марс и той спира?1?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #12 -: Декември 13, 2013, 09:48:58 am »
 Не знам дали е от марс във везни, по-скоро е от предколедното време, но много срещи, много хора, чак вече ми се иска да си изключа телефона и да се затворя вкъщи. Да не говорим, че по улици, магазини, паркинги-пълно с народ, пъплят навсякъде.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #13 -: Февруари 02, 2014, 03:47:09 pm »
Не знам как ще се отрази, но знам, че няма да е хич приятно...  :( Писна ми от тоя марс във взени, едвам му изтрях сега транзита, представям си до юли  ???  Имах една камара квадрати, сега и опозиция към слънцето, само два секстила ( с уран и сатурн , където поне се прояви добре). Транзита е в 4ти, което пак си е напрежение ( повече вътрешно, сега може би ще се проявява и външно).
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградни периоди на венера и марс
« Отговор #14 -: Февруари 02, 2014, 03:53:26 pm »
Както ми е потръгнало на прекъсване на фалшиви отношения, най-много тогава да се скъса последната нишка, и без това е доста изтъняла вече.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui