Автор Тема: Злободневни теми днес. Коментари.  (Прочетена 245733 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1005 -: Ноември 04, 2015, 04:36:54 pm »
И ако обичаш, не давай оценка, кой какво прави - не от хубаво вече втори месец не съм добре. Ти сигурно много по-добре си запозната как се работи.
Значи ти може да даваш оценка кой как работи, а аз не? След като имам 22г стаж в производството и още 10г в сивия сектор при неблагоприятни условия, би трябвало да съм наясно как се работи.
има поговорка "Който завижда- добро не вижда"

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1006 -: Ноември 04, 2015, 06:57:16 pm »
А, можем ли сега, да се опитаме да погледнем от общата камбанария- винаги ли сме така самоотвержени, компетентни и надеждни в професионалната си дейност, всеки ден, всеки час  ?!?  Може би, ако Аз  се дръпни леко назад, ще види по-ясно случващото се и ще се включи с по-обективно мнение ?!? И,  пряко от мегдана- защо точно те и защо точно сега:)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1007 -: Ноември 04, 2015, 07:49:20 pm »
Защо сега-покрай сирийците има преговори за европейски пари за тях,не знам какъв е статута като външна граница на ЕС,също преговори ,колкото по лошо положението с МВР,толкова по-вече пари ще се договорят,иначе щатът ми се струва раздут 44 ооо служители ,с издръжка 7% от държавния бюджет,на 2ро място в Европа като процент .Скоро  ми казаха искат 10000за приемане в Симеоново,значи се избиват .Има кофти позиции,но има и доста изгодни,зависи .Познавам барета,много свестен напуснал беше 2001г-заплата 700 лв,при положение ,че там се гърмят,естествено не си струва,единствено се оправдава според мен като се конфискува някакъв прах да се продаде за помощно финансиране,така е в ам.филми,логиката е такава иначе е лудост .Пак казвам има много тарикатски позиции,по мое време офицерите в София имаха ведомствени жилища,коридорите само бяха широки 8-10 метра/сталински тип/,рано пенсиониране и високи пенсии,безплатно образование,облекло .Трябва някаква реформа,но диференцирана,тия на бюро не заслужават чак толкова.По добрия вариант беше да следят за корупция и ако има -уволнение с дисциплинарна и възпитателна цел,така съкращение на щата и икономия,некорумпираните малко по-вече работа,но като са съвестни си струва .Моята работа също много рискова ,но нямаше такива привилегии,нас отдавна ни отрязаха,така че не ми пука.И без това нямам нужда от полиция,даже ми пречи,да не давам примери сега ;D

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1008 -: Ноември 04, 2015, 07:52:32 pm »
Всеки е компетентен и преценява от гледна точка на своята камбанария.

Там е проблемът.

Винаги имам три наум при протести, които изведнъж придобиват „масовост“, тъй като съм достатъчно наясно как се случват обикновено, въпреки някои изключения, които се броят на пръсти.
НО! Отново винаги, когато от една професионална област се борят за правата си, искат и притискат властта, аз го считам за една отлична профилактика (поне) и мога само едно да направя – да бъда солидарна с тях.
Не намирам за нормални коментарите в духа на „мани ги тия боклуци“. Нищо не ни коства, ако просто окажем подкрепа.
На същото мнение бях, когато учителите стачкуваха преди години и бяха по-черни от Сатаната, а собствената си отговорност за глобалното положение, не съзирахме по никакъв начин. Че защо?! Нали все някой друг ни е виновен – злата съдба, държавата, градът, мама и тате, съседите и т.н. по каналния ред.

*накрая може и да дойде "много шум за нищо" работата
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1009 -: Ноември 04, 2015, 08:14:17 pm »
Предполагам, че такова обезщетение при пенсиониране се изплаща само на определена категория служители?

Не вярвам някоя тъпа държавна служителка, цял живот седяща на едно гише и заяждаща се с граждани, да получи такава компенсация. С какво го е заслужила - с нещо да е допринесла, да е рискувала здравето, живота си?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1010 -: Ноември 05, 2015, 02:11:53 pm »
Дадох си мнението по въпроса - никого не съм нападнала. И за да бъда по-точна - дадох мнение за 20-заплатно обезщетение на държавни служители - ти като си работила толкова време не заслужаваш ли такова? Аз като съм работила не заслужавам ли? С какво те са по-по-най? И нека не забравяме факта, че тези пари са от нашия джоб.
Хепи, аз като съм работила тежка работа е било за много пари и два пъти годишно съм получавала солидни премии, същото беше и навремето през социализма, когато в завода всички получавахме премии, като се почне от директора, който всяка нова година вземаше 20000лв, колкото струваше тогава една Лада последен модел или един тухлен апартамент с 4 големи стаи, а баща ми чисто вземаше 360лв заплата, няма премии, не е взел и един пирон от завода, че да не попадне в дисципа и да загуби пагона, а с това заплатите при пенсиониране. Стресът в тези професии е голям, независимо дали са на улицата или зад бюро, защото като стане напечено точно тези звена са обект на нападение- историята го показва, настоящето също.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1012 -: Ноември 14, 2015, 09:14:02 am »
http://m.capital.bg/politika_i_ikonomika/sviat/2015/11/14/2649157_terorizum_v_parij_franciia_e_zatvorena/

това пак е каре сатурн-нептун
фанатизма подкопава сигурността на държавата,невинните жертви и саможертви в името на изкривената вяра

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1013 -: Ноември 14, 2015, 09:17:39 am »
Започвам сериозно да се притеснявам
Сега по тв разискват как организираната престъпност помага на фанатиците и всъщност само мафиотите могат реално да се борят с тях

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1014 -: Ноември 14, 2015, 09:35:50 am »
Започвам сериозно да се притеснявам
Сега по тв разискват как организираната престъпност помага на фанатиците и всъщност само мафиотите могат реално да се борят с тях
стигаме до плутон в козирог

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1015 -: Ноември 14, 2015, 12:41:57 pm »
Тези атентати в Париж-ужас.  ??? :'( Жалко за множеството невинни хора, жертви на атаките. Все повече се потвърждава и мнението ми, че европейските политиците  в момента са едни клоуни, парализирани от събитията, неспособни на никакво противодействие, никакви конструктивни решения, слаби дори в популистката си политика. В Европа няма никакви политически лидери. Интересно ще е да разгледаме картата на Франмция, има я в astro.com
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1016 -: Ноември 14, 2015, 12:55:11 pm »
Европейският съюз е най-голямото зло и нищо хубаво не донесе на европейците. Ей това си е, обикновените хора да плащат за постъпките на политиците си. Не разбраха, че настъпиш ли тия безмозъчни талибани си плащаш жестоко. Ядосана съм и то много, и ми е мъчно за хората, че са преживели такъв ужас. Трудно ще се възстанови Франция след този атентат  :(

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1017 -: Ноември 14, 2015, 01:20:19 pm »
То да бяха само сегашните "мигранти". В интерес на истината повечето терористи, които участват сега  в атентатите в Европа , са родени и израстнали в Европа. От доста години го наблюдавам в различни държави. Особено във Франция , положението е доста зле. На израстналите в Парижките гета, може да им говориш за интеграция, пълен смях. Там си важат техните закони. Или пък в Англия, пак същата работа. Не случайно  спрягания за един от лидерите на ИД ,Джон Джихадиста, e роден и зрастнал в Лондон. Бил е дори добър ученик и студент. След това става радикален ислямист и терорист. Тези хора, макар и привидно интергирани, никога не са се чувствали напълно част от обществото, в което живеят. И обществото не ги е асимилирало , макар да са родени и израстнали в тези държави.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1018 -: Ноември 14, 2015, 02:30:18 pm »
То да бяха само сегашните "мигранти". В интерес на истината повечето терористи, които участват сега  в атентатите в Европа , са родени и израстнали в Европа. От доста години го наблюдавам в различни държави. Особено във Франция , положението е доста зле. На израстналите в Парижките гета, може да им говориш за интеграция, пълен смях. Там си важат техните закони. Или пък в Англия, пак същата работа. Не случайно  спрягания за един от лидерите на ИД ,Джон Джихадиста, e роден и зрастнал в Лондон. Бил е дори добър ученик и студент. След това става радикален ислямист и терорист. Тези хора, макар и привидно интергирани, никога не са се чувствали напълно част от обществото, в което живеят. И обществото не ги е асимилирало , макар да са родени и израстнали в тези държави.
факт.

аз вярвам, че всяко тяло/ум се стреми към естественото си състояние на покой и зад всяка проява на агресия стои външна сила.
световната политика, такава, каквато я наблюдаваме, за мен е много повече по Нептун и Плутон, отколкото по Сатурн, както би ми се искало.

а в случая Марс тъкмо влезе във Везни - предизвикани (дис)баланс, (без)ред(ие), (не)спокойствие, със задни мисли, скрити цели и мотивации.... трябва да се питаме кой и защо, а не да вземаме антибиотици за потискане/премахване на симптоми, без да сме установили първопричината за проявата им.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1019 -: Ноември 14, 2015, 06:11:02 pm »
Не мога да разбера що за лицемерие цари у хората... Всеки си е сложил френското знаме на профилната снимка. Много ли ви боли? Като ви подпалиха чергата боли, нали? Иначе е кеф да си великодушен и състрадателен хуманист. Някак си е фьешън да подкрепяш бежанците, милите. Прости им, Боже, те не знаят какво правят - объркАли са се да взривяват толерантните. А като убиваха на ден, всеки ден, по толкова в Сирия, спахте. Като убиха близо 50 хил. души в Югоизточна Украйна, спахте. Като убиват ежедневно в Йемен, спите. Щото и СМИ не го правят централна тема. В Сирия изклаха 250 хил. души. Като кучета! Някой да каза "Аз съм Сирия"? Да си сложи сирийското знаме на профила? Що християни, язиди, кюрди си заминаха... че дори и обикновени, мюсюлмани - щото ислямът няма нищо общо с изродите, пък макар и да води джихад регулярно. За робство, за сексджихад да сте чували? За органи? Някой пита ли се какво става с децата там? А и тук в лагерите?
Аз не подкрепям Франция. Защото си го заслужиха, като приеха неконтролируемите вълни с армии на ИД. Няма да подкрепя и Германия, когато това се случи там, защото очаквам вече редовно в Европа да се взривяват хора. Няма да подкрепя и нашето правителство. Защото всички те ни застрашават, пречат на сигурността ни. Те са опасни за живота и здравето ни. Те целенасочено ни убиват!
Само ще се моля на Бог да ни пази. И ще правя каквото зависи от мен - защото не вярвам на органите. Не вярвам, че службите в цяла Европа не са хванали подготовката на подобно мащабно нападение. НЕ ВИ ВЯРВАМ!

Ваня Христова


Ето нещо грамотно, с мисъл и  чувство споделено .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“