Автор Тема: Новолуние 10 юли 2021г.  (Прочетена 12922 пъти)

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Новолуние 10 юли 2021г.
« Отговор #15 -: Юли 04, 2021, 01:15:31 pm »
при мен е в 3д, с/у Сатурн (у9)

Уран ми събуди отново желанието за продължаващо образование, но имам много задръжки, не искам нищо проформа, искам реално да добивам нови знания и умения, да водят към житейско и кариерно развитие, да е смислено за света, етц. Не си намирам качествена програма с качествени преподаватели, която да си струва времето, енергията и парите.
//ако трябва да съм честна, от много време ме тласка към медицина. влече ме, чета си, но съм вече на години и не знам дали трябва да започвам за стотен път отначало, нито дали ще има смисъл да го правя, защото ако ще е още едни знания и умения на вятъра, по-добре да си ми остане само хоби. (и без това не харесвам модела, по който се преподава и практикува западната медицина)
//имам идеи за книга (и аpp) с хуманитарна насоченост, тясно обвързана с медицината, която би могла да промени света/живота на обикновения човек, но е много амбициозен проект, за който трябва да привлека специалисти бунтари и идеалисти, та още е в сферата на мечтите, но много ми се иска, пали ме:Д

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Новолуние 10 юли 2021г.
« Отговор #16 -: Юли 04, 2021, 01:24:47 pm »
Ако тогава бях на сегашния акъл, медицината е единственото, което категорично си струва като образование. Бих насърчила всеки и себе си към това.
Помисли поне за някоя по-ниска степен, особено щом четеш и те интересува, Арт.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13480
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 10 юли 2021г.
« Отговор #17 -: Юли 04, 2021, 01:54:44 pm »
Ако тогава бях на сегашния акъл, медицината е единственото, което категорично си струва като образование. Бих насърчила всеки и себе си към това.
като му гледам имотите на служебния вътрешен, най си заслужава правото и голямата дъщеря на моменти съжалява, че не го записа и изкара преди 13г, когато я бяха приели погрешка във факултета по право, вместо в този по изящни изкуства в мадридския университет  :)

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Новолуние 10 юли 2021г.
« Отговор #18 -: Юли 06, 2021, 12:44:53 pm »
art7ess,

Ако мислиш, че медицината е твоето призвание - не се отказвай, а действай! Не позноволявай на никого да те откаже!
Всяка една мечта/желание, ако е истинско и идва дълбоко от сърцето трябва да се преболедува, изгладува, извоюва... Ако човек не е способен да го направи, то това явно не е истинска мечта, а някаква илюзия.

Познавам хора, които са на 40+, 55+ и учат същата специалност, и са едни от най-добрите в курса! Същевременно работят, имат и семейства. В САЩ, например, масово се записват да учат мед. специалност на по-късен етап и това не е срамно. Трудното е, че за кратко време трябва да се прочете и разбере огромно количество информация, но всичко има логическа връзка помежду си и ако човек си изгради своя с-ма, изобщо не е невъзможно.

Познавам и други, които го правят на 30+, въпреки многократно казано "НЕ", негативен хорар и мнение на астроложка, че само хора с Луна в дева стават за медици. Същевременно, работи и взима стипендия за успех, няма протекции, и в семейството няма медици.

Така че, смело напред и късмет :)
« Последна редакция: Юли 06, 2021, 03:23:08 pm от romantica »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7238
Re: Новолуние 10 юли 2021г.
« Отговор #19 -: Юли 08, 2021, 03:03:31 pm »
art7ess,

Ако мислиш, че медицината е твоето призвание - не се отказвай, а действай! Не позноволявай на никого да те откаже!
Всяка една мечта/желание, ако е истинско и идва дълбоко от сърцето трябва да се преболедува, изгладува, извоюва... Ако човек не е способен да го направи, то това явно не е истинска мечта, а някаква илюзия.

Познавам хора, които са на 40+, 55+ и учат същата специалност, и са едни от най-добрите в курса! Същевременно работят, имат и семейства. В САЩ, например, масово се записват да учат мед. специалност на по-късен етап и това не е срамно. Трудното е, че за кратко време трябва да се прочете и разбере огромно количество информация, но всичко има логическа връзка помежду си и ако човек си изгради своя с-ма, изобщо не е невъзможно.

Познавам и други, които го правят на 30+, въпреки многократно казано "НЕ", негативен хорар и мнение на астроложка, че само хора с Луна в дева стават за медици. Същевременно, работи и взима стипендия за успех, няма протекции, и в семейството няма медици.

Така че, смело напред и късмет :)
+1👍

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4518
Re: Новолуние 10 юли 2021г.
« Отговор #20 -: Юли 08, 2021, 03:20:34 pm »
Арт, https:/и без това не харесвам модела, по който се преподава и практикува западната медицина) Виж за АЮрведа ,може по-да ти пасне. Аз се бях запалила и търсех курсове и обучение миналата година. Има курс в София, може да проучиш. Дори и да е поредното хоби, то ще е от най-смислените и полезните  ;)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Новолуние 10 юли 2021г.
« Отговор #21 -: Юли 09, 2021, 06:55:14 am »
art7ess,

Ако мислиш, че медицината е твоето призвание - не се отказвай, а действай! Не позноволявай на никого да те откаже!

Така че, смело напред и късмет :)

Имаше една притча за глухата жаба, тази, която изскачила върха. Човек не трябва да изневерява на себе си.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3331
Re: Новолуние 10 юли 2021г.
« Отговор #22 -: Юли 09, 2021, 01:56:41 pm »
В 12-ти дом, в точен тригон с меркурий.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Новолуние 10 юли 2021г.
« Отговор #23 -: Юли 09, 2021, 02:51:35 pm »
Арт, аз също те насърчавам да не се отказваш. За желанията и призванията няма години. Аз на 33 започнах наново да уча, и сега мога да кажа, че е най- качественото ми обучение, защото е осъзнато, истински желано и просто влагам сърце, време и упорит труд. А не просто да отбивам номер и да се закича с диплома, но без знания. Така че действай смело!  ;)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13480
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 10 юли 2021г.
« Отговор #24 -: Юли 10, 2021, 01:28:40 pm »
при мен е в 3д, с/у Сатурн (у9)

Уран ми събуди отново желанието за продължаващо образование
//ако трябва да съм честна, от много време ме тласка към медицина. влече ме, чета си, но съм вече на години и не знам дали трябва да започвам за стотен път отначало
на моя съученичка голямата дъщеря записа медицинския колеж за акушерка, беше прехвърлила 30-те, през това време създаде семейство, две деца и започна работа в частна болница, една от най-добрите и търсени акушерки е там, тъй че никога не е късно, стига да имаш желание, 4-5г минават неусетно

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13480
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 10 юли 2021г.
« Отговор #25 -: Юли 10, 2021, 02:27:31 pm »
Новолунието при мен попада в 11-ти дом на градус от СЛВ, квадрат с Венера У2, 9 и Юпитер У4,7
Понеже съм с ограничен личен профил във Фейсбук, който е свързан с астро страницата ми и по никакъв начин не успях да публикувам статията за това Новолуние, нито аз, нито мои близки, затова към поетичните блогове добавих един астрологичен  :)
Новолунието този месец е тук https://victoryastro.blogspot.com/2021/07/10-2021.html
 Добре, че ме блокираха във фейса, че да погледна блоговете, двата останаха недовършени от времето, когато ги създадох  :)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2088
Re: Новолуние 10 юли 2021г.
« Отговор #26 -: Юли 10, 2021, 08:34:06 pm »
При мен в 1-ви дом, опозиция нат. Венера У5.
Дългоочаквана среща с приятелки,  след близо три години се събрахме всички заедно.
Дадох половин заплата за нов електроуред, вчера си купих страхотна рокля и нов парфюм- когато Слънцето ми минава през 1-ви дом, голям мерск имам за контене, покупки, срещи и прочие хубави неща.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7238
Re: Новолуние 10 юли 2021г.
« Отговор #27 -: Юли 13, 2021, 06:05:00 pm »
В 3ти дом, ще пътувам. Квадрат с Марс в 12 дом.
пътувах до морето, Меркурий от картата е съвпад с моя к2, получавам.....

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13480
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 10 юли 2021г.
« Отговор #28 -: Юли 13, 2021, 07:13:34 pm »
Новолунието при мен попада в 11-ти дом на градус от СЛВ, квадрат с Венера У2, 9 и Юпитер У4,7
 Добре, че ме блокираха във фейса, че да погледна блоговете, двата останаха недовършени от времето, когато ги създадох  :)
Довърших си започнатия по Коледа 2014г блог http://zhiznoteka.blogspot.com/

Новолунието, освен споменатия квадрат с Венера, е в секстил с Меркурий У1, 10 в 1д. :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7238
Re: Новолуние 10 юли 2021г.
« Отговор #29 -: Юли 14, 2021, 01:57:45 pm »
Акрукс, поздравления за блога! 😊👍🌟