Автор Тема: Венера  (Прочетена 170466 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Венера
« Отговор #960 -: Юли 06, 2023, 09:32:42 am »
Да, както и тези, които имат ъглова Венера, Венера е управител на картата. Не само в градусите на стационарност, а тези на долен съвпад, началото на новия цикъл, първото й появане като Зорница. Мястото, където изгрее Венера, е поле за изява по нейните аналогии и ако същата е годишен управител, оттук ще идват новите желания, интереси, които носят наслада, удоволствие, облагоденстване, начало на нови полезни връзки, ново развитие в съществуващи такива  и т.н.
Като дати малко информация:На 23.07.23г.Венера се обръща в ретроградно движение в 28*на знак лъв.На 13/14.08.23г.долен съвпад Слънце в 20*на лъв.На 04.09.23г.Венера в директно движение в 12*на знак лъв.На 7.10.23г.Венера преминава през точката на ретроградност-28*лъв.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Венера
« Отговор #961 -: Юли 06, 2023, 09:42:14 am »
При мен лъв е на к4,а Венера ще се обърне в ретроградно движение в опозиция на Слънцето ми.Долният съвпад е секстил с Луната ми,тригон Марс(5*)орбис.
При сина ми,ще се върне до квадрат с Луната му в телец(12*).
Антисни точки-2*,10*,18*на знак телец.
За Венера съм се "хванала",обаче сигурно има защо.В стар и важен за мен хорар,който пазя,тя аспектира важни точки/планети.Долният съвпад със Слънцето е на к7,съвпад Луна.
« Последна редакция: Юли 06, 2023, 11:49:52 am от Сафо »

crazylady

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 87
Re: Венера
« Отговор #962 -: Юли 06, 2023, 11:56:07 am »
Венера ми е важна. Управлява АСЦ и Слънцето, както е и годишен управител. Транзитирайки през Лъв в 10дом, ще направи 3 пъти квадрат към Слънце  :( . А когато спре стационарна - секстил към нат.Уран, който е на АСЦ. Тр.Уран е на градус от Слънцето, и ще спре точно върху него. Енергиите са силно коцентрирани и то в ъглови домове. Описах ситуацията и в темата за Уран. Неприятностите сякаш са се наредили на опашка и се блъскат, коя да мине първа и да си откъсне парченце от мен.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #963 -: Юли 06, 2023, 09:38:33 pm »
Сафоо, аз ще добавя още малко информация за Венера : около 6-8 август Венера се скрива или "умира" и мястото, където това се случва в картата ни, може да е обект на загуби, разпад във финансовата, любовни сфери. На светско ниво- икономика, банки, споразумения, мирни договори, социални събития и връзки.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Венера
« Отговор #964 -: Юли 07, 2023, 07:01:40 am »
Сафоо, аз ще добавя още малко информация за Венера : около 6-8 август Венера се скрива или "умира" и мястото, където това се случва в картата ни, може да е обект на загуби, разпад във финансовата, любовни сфери. На светско ниво- икономика, банки, споразумения, мирни договори, социални събития и връзки.
О,съвпад с асц на моя позната. ::)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #965 -: Юли 07, 2023, 11:39:36 am »
Сафо, преди 8 г, пак там, с разлика от 2-3* е бил активиран АСЦ на твоята позната - може да попиташ, ако е възможно, какво се е случило около външен вид, здравен статус, това, което й носи и т.н. ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Венера
« Отговор #966 -: Юли 07, 2023, 12:03:02 pm »
Сафо, преди 8 г, пак там, с разлика от 2-3* е бил активиран АСЦ на твоята позната - може да попиташ, ако е възможно, какво се е случило около външен вид, здравен статус, това, което й носи и т.н. ?
Мда,Рени,имаше емоции около родители(свекърва)-все още се възстановява .К10 е в телец.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #967 -: Юли 07, 2023, 02:12:19 pm »
Да, Венера, може да дава много подробна информация на ежедневно, и на социално ниво, ако се наблюдава и разчита парвилно цикъла й, защото той нанистина е много точен, и съдържа в себе си много точни съотношения, пропорции, спрямо Аз и Другите, Вътре и Вън.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #968 -: Юли 17, 2023, 10:03:57 pm »
На 20. 07. Венера стационарна в 28*30 Лъв-при тези, които е управител на годината, в солара, на АСЦ, може да използват следващите 2 дни да емоционални, финансови, романтично- еротични казуси. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Венера
« Отговор #969 -: Юли 18, 2023, 06:23:37 am »
На 20. 07. Венера стационарна в 28*30 Лъв-при тези, които е управител на годината, в солара, на АСЦ, може да използват следващите 2 дни да емоционални, финансови, романтично- еротични казуси. :)
Рени,в солара е на асц.съвпад с Нептун.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #970 -: Юли 18, 2023, 06:31:07 pm »
Сафо, при това положение, Юпитер е управител на соларен АСЦ и Венера ще е подвластна на неговите транзити, макар че в 1-ви дом, тя ще иска да се бори за управител на годината ти. Но, пък, сега в периода, Венера в Риби ще е особено чувствителна към опозицията Марс Дева- Сатурн Риби, защото са малефици и двоен удар, че са един срещу друг. Силно може да се повлияш от раздори, раздвоение, каузи, които не са лично твои. Нептун е по фантасмагориите и щом държи Венера в 1-ви дом ще се бориш за вятърни мелници. Но Венера не е боец, тя иска мир, да се свързва, в случая с кого- с вятърни мелници ?! Тр. Венера преди станция, къде могат да се направят избори, преди да й бъдат отнети преценката за нещата, комфорта, хармонията.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Венера
« Отговор #971 -: Юли 18, 2023, 06:41:47 pm »
На 20. 07. Венера стационарна в 28*30 Лъв-при тези, които е управител на годината, в солара, на АСЦ, може да използват следващите 2 дни за емоционални, финансови, романтично- еротични казуси. :)
Намирам се в период Венера/Марс от 21 юни, а годишен управител е Слънце, по профекция АС е К12 в Лъв, Венера ще е стационарна и ретро в моя 12д. АС по прогресия е все още във Везни, в последния градус на знака.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #972 -: Юли 18, 2023, 06:50:11 pm »
Акрукс, ти си и Слънчеви Везни, за теб са важни периодите и подпериодите на Венера. Сега за два-три дни, може  да разбереш какво или кой  /ще/ ти харесва или не,  в следващите 8 г. Предстои "размазаните" за теб образи да станат такива каквито са, но пък това провокира и по-завишена критичност и да се реагира остро, щом пък Марс ти е упр. на подпериода ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Венера
« Отговор #973 -: Юли 19, 2023, 04:30:32 pm »
Лъв е на К2 при мен.
Точката в която ще тръгне директна през Септември е в 1ви дом, точен секстил с наталната ми Венера.
Притесняват ми финансови въпроси. Венера е У4 У11.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Венера
« Отговор #974 -: Юли 19, 2023, 08:29:43 pm »
Сафо, при това положение, Юпитер е управител на соларен АСЦ и Венера ще е подвластна на неговите транзити, макар че в 1-ви дом, тя ще иска да се бори за управител на годината ти. Но, пък, сега в периода, Венера в Риби ще е особено чувствителна към опозицията Марс Дева- Сатурн Риби, защото са малефици и двоен удар, че са един срещу друг. Силно може да се повлияш от раздори, раздвоение, каузи, които не са лично твои. Нептун е по фантасмагориите и щом държи Венера в 1-ви дом ще се бориш за вятърни мелници. Но Венера не е боец, тя иска мир, да се свързва, в случая с кого- с вятърни мелници ?! Тр. Венера преди станция, къде могат да се направят избори, преди да й бъдат отнети преценката за нещата, комфорта, хармонията.
Рени,благодаря!Ще следя . ;)