Автор Тема: Пълнолуние на 4.06.23г в 13*на знак стрелец  (Прочетена 4871 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Предстои пълнолуние в стрелец на 4.06.23г.В картата с координати за София,лунацията попада в 6ти дом.Знак стрелец указва чужденци,далечни пътешествия,висше образование,етноси,коне,мъжки,огнен знак,човешки в тази си половина,свещи,храмове,оръжия ,заря и ако 6ти дом е домът на здравето,работата,домашните любимци,ежедневието ,вероятно страстите ще се "нагорещят",лунацията ще активира теми,свързани с чужденци,чужди посолства,мигранти,оръжия,храмове,роми.Управителят на асц Меркурий е сходящ съвпад с Уран,но в 12 дом,скрити процеси,високо напрежение,но невидими за обществото,разговори и комуникации с чужди служби,под прикритие,но Сатурн в 10 дом като упр.на 8 и 9ти и 10ти домове ще има изява,гласност по определени теми,но недействителни,изкривени и манипулирани.
По света при огнена лунация,възможно е напрежение,стрелба,покушение,изригване на вулкан,пожар.Концертни изяви.Стрелец е двоен знак-всичко по две и нагоре.
Луната е в антисия със 17*на знак козирог.
« Последна редакция: Май 30, 2023, 10:01:26 pm от Сафо »

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Пълнолуние на 4.06.23г в 13*на знак стрелец
« Отговор #1 -: Май 31, 2023, 12:06:15 pm »
Лунациите в Стрелец са интересни с това, че голяма част от осъзнатото и активно народонаселение има тежкари там, тоест засегнати сме повсеместно.
В случая имаме тао със Сатурн от 10, у8. Тук няма много какво да се каже, дълбока държава, матрица или Илюминати, както искате го назовавайте, но хомотът е опънат.
Диспозиторът не е по-весел. Съвпадът с възела изисква философия на морала и вечните истини/добродетели, квадратурата по диспозиторската верига влече към прекаляване и пренасищане. Юпитер в противоречие и разкъсване. Харчи или пести.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние на 4.06.23г в 13*на знак стрелец
« Отговор #2 -: Май 31, 2023, 10:15:06 pm »
Двоен знак е Близнаци, както и Риби, а Стрелец не е двоен, получовек - полукон Кентавър не го прави двоен.
Стрелец е мутабелен (подвижен) знак , заедно с Риби, Близнаци и Дева.

При мен попада в началото на 4д и квадрати АС с Плутон на него, манипулация и контрол у дома, ама то го има и без лунация, сега може да ескалира.
Да се надявам, че положителните аспекти ще помогнат – тригон с Юпитер У4 и с Луната, секстил Слънце и Венера, и със Сатурн У5,6 е секстил (пак съм болна, дано оздравея скоро)

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Пълнолуние на 4.06.23г в 13*на знак стрелец
« Отговор #3 -: Юни 01, 2023, 10:39:26 am »
При мен е в 6 ти дом. Съвпад с Урана ми, точен тригон Прогресивен Меркурий, точен квадрат натална Луна ... дано да ми даде мечтаната промяна  :'(
« Последна редакция: Юни 01, 2023, 11:24:35 am от greg07 »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Пълнолуние на 4.06.23г в 13*на знак стрелец
« Отговор #4 -: Юни 01, 2023, 02:50:13 pm »
Акрукс, по темата с двойни знаци имахме полемика и преди. Всички мутабелни са двойни.
При мен лунацията е в 7ми дом, в тригон с Марс на к12. Аспект с малефик не е ок.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние на 4.06.23г в 13*на знак стрелец
« Отговор #5 -: Юни 02, 2023, 09:57:00 am »
Акрукс, по темата с двойни знаци имахме полемика и преди. Всички мутабелни са двойни.

ами не, не са
всички мутабелни са подвижни, а не двойни
mudable на латински, а и на испански, означава променлив, а не двоен

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12472
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пълнолуние на 4.06.23г в 13*на знак стрелец
« Отговор #6 -: Юни 02, 2023, 09:02:21 pm »
Да, всички мутабелни или непостоянни знаци са двутелесни и отразяват връзката тяло/земя- мисъл, ум свише или движението между нещата. Реално променливите знаци са кардиналните, защото  с тях започват сезоните, те са действени и носят промян, реализиращи. Докато двутелесните знаци само са в движение, разместват въздуха- тук или там, горе или долу, сега или вчера, напред- назад, като компилация от кардиналните и фиксираните. Те могат да се движат като кардиналните, могат и да са неподвижни като фиксираните, те улавят момента- с това са силни.
Близнаци - двама души, Риби- две рибки, Дева- човек и крила или човек и със сноп и звезда, Стрелец- човек и кон. Двойнствените знаци са като мост между земното и небесното, между материалното и духовното, и във всеки от тях е заложен порива на вятъра.

С тази лунация, Венера кулминира като Вечерница и започва да намалява като скорост, да изтънява видимия диск, аналог на последна четвърт. Най-благоприятният период за сътрудничество, дипломация, задоволяване на физически и емоционални настроения. Изборите са съзнателни и окончателни.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Пълнолуние на 4.06.23г в 13*на знак стрелец
« Отговор #7 -: Юни 02, 2023, 10:00:04 pm »
При мен е в 6- ти дом, точен съвпад с натален Нептун У 10 и активира опозицията Марс/ Нептун.
Чудех се завчера какво ще да е , но днес ми се изясни.
Приключих окончателно с двуседмичното заместване на колега, дойде ми много нанагорно умората и отговорности за какво ли не.
Шефката ме издразни много като си позволи на своя глава да оформи и промени оценки, които класният беше решил аз да нанеса.
Синът ѝ е начинаещ фотограф и буквално се е изгаврил със снимките в албумите на класовете, ние не ѝ спестихме критиките и от днес принуди  всички да са в отпуск. Не спази обещанието си към колега.
Заформят се интересни времена. Аз наскоро имах прогресивно новолуние в 10- ти , та да видим какви ще ги сътвори.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 369
Re: Пълнолуние на 4.06.23г в 13*на знак стрелец
« Отговор #8 -: Юни 03, 2023, 10:25:23 pm »
При мен е в 5-ти. Опозиция Юпитер, У6.
В 5-ти дом ми е и наталната Луна, но е далеч за съвпад.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 312
Re: Пълнолуние на 4.06.23г в 13*на знак стрелец
« Отговор #9 -: Юни 04, 2023, 05:56:13 am »
Добро утро, за мен е в 12 д в съвпад с Нептун на 3 градуса, квадрат МЦ, тригон Юпитер У1, 3, 12, секстил Слънце и Меркурий, У 6,7,9 във Везни, полусекстил Венера У5,10 (в моята карта най-често срещаният аспект, ако изобщо важи).

Чувствам се много изморена. Изминалата година беше натоварена с много работа и с излишни, разболяващи емоции, водещи до задънена улица, как ще заплатя за това?


12д - болници и изолация, управителят Юпитер в съвпад лунен възел транзитират над 5д в антисия с Натален Юпитер в Лъв.

Направо не ми се мисли.

Какво би казал оптимистът в случая? - и затъмнение можеше да е. Всяка криза е катарзис.
Юпитер ще стане подуправител по фирдарий, но реално след две седмици.
Как да направя от лимона лимонада?


« Последна редакция: Юни 04, 2023, 07:02:26 am от terrarossa »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Пълнолуние на 4.06.23г в 13*на знак стрелец
« Отговор #10 -: Юни 06, 2023, 04:53:10 pm »
Акрукс, по темата с двойни знаци имахме полемика и преди. Всички мутабелни са двойни.
При мен лунацията е в 7ми дом, в тригон с Марс на к12. Аспект с малефик не е ок.
Имаше напрежение ,но приятели разведриха обстановката ,доведоха кучето си и Марса ми утихна. :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние на 4.06.23г в 13*на знак стрелец
« Отговор #11 -: Юни 07, 2023, 03:26:43 pm »
Имаше напрежение ,но приятели разведриха обстановката ,доведоха кучето си и Марса ми утихна. :)
кученцето ни  :( сега, докато спах, го сънувах как влиза през вратата на детската и с внука му се радвахме

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Пълнолуние на 4.06.23г в 13*на знак стрелец
« Отговор #12 -: Юни 17, 2023, 05:13:06 pm »
При мен беше в 9 дом.

В съвпад с МС, тригон със Слънцето/У6 и Юпитер/У10, квадрат с Луна/У5, Меркурий/У4,7.

Много динамичен и стресов период. Напрежение в работа и обучение. Безсъние и учене по цели нощи. Разбрах за смъртта на моя съученичка, родена няколко дни преди мен. В гимназията ми беше близка, но не сме се виждали и чували 15 години. Засякох се и случайно със съученик, който не бях виждала от години. Спасих 2 ранени гълъбчета.