Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1039273 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #6090 -: Август 13, 2017, 05:25:09 pm »
Луната е в 11д на Х, може да са дружки
Ясно. Просто забелязах голямо сходство в наталните карти, разминаването е само с 2 дена.  :)

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Общи хорари
« Отговор #6091 -: Август 13, 2017, 05:28:56 pm »
Ясно. Просто забелязах голямо сходство в наталните карти, разминаването е само с 2 дена.  :)
Е, чакай сега. Аз познавам хора, родени на една и съща дата, година, в един и същи град. Нито се познават, нито са дружки, нито са един и същ човек. ;D Как реши, че при разминаване 2 дена става дума за един и същ човек!?  :o

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #6092 -: Август 13, 2017, 05:30:49 pm »
Не съм решил, просто ми хрумна. А аз много често греша в тези глупави предположения, така че... Така или иначе не четат този форум.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Общи хорари
« Отговор #6093 -: Август 14, 2017, 06:43:14 pm »
Излезе от печат "Класическа хорарна астрология" от Уилям Лили на български
http://liraprint.com/knigi/detail/4-astrologiyasebepoznanie/product|info/130-klasicheska-horarna-astrologiya?sef=hcfp
Благодаря за информацията, ще си я поръчам някой слънчев ден.
Дано не е пълна с примерни карти и тълкуването им само...
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Общи хорари
« Отговор #6094 -: Август 14, 2017, 06:48:16 pm »
Значи аз познах.  :1rij:
Жалко само, че покрай отговора на акрукс, си изтрих моя.
И защо? Това е все едно се срамуваш, че си различен , сравнявайки се с другите.
Хорарите са до голяма степен и въпрос на интуиция , случва се тя да не проработи, факт.
Няма обесени за такава грешка, пък ако човек разчита само на хорар, ехеее..
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #6095 -: Август 14, 2017, 09:27:53 pm »
И защо? Това е все едно се срамуваш, че си различен , сравнявайки се с другите.
Хорарите са до голяма степен и въпрос на интуиция , случва се тя да не проработи, факт.
Няма обесени за такава грешка, пък ако човек разчита само на хорар, ехеее..
И аз не знам защо го направих, честно казано.
Има хора, които наистина разчитат много на хорарите да ги предпазят от евентуални грешки.

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Общи хорари
« Отговор #6096 -: Август 15, 2017, 04:52:51 pm »
CancerSun, доколкото зная един от принципите на Хорарите е, че трябва да се задават въпроси, чиито отговори да бъдат "Да" или "Не".
Относно питането ти и аз съм така. Предполагам, че повечето Раци заради Плутоновата опозиция са така от известно време според зависимост в кой градус е Слънцето им и дали нямат и други планети в Рак. Чертай планове за светлото бъдеще.  :)
« Последна редакция: Август 15, 2017, 05:33:40 pm от rodopis »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #6097 -: Август 15, 2017, 05:29:04 pm »
Как да си реша проблема?
Като престанеш да имаш големи очаквания.
До върха се стига стъпка по стъпка!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #6098 -: Август 15, 2017, 09:49:39 pm »
akruks, благодаря ти. Много на място ти е коментара. Не знам дали изказването ти е изцяло от астрологична гледна точка, но уцели точно в десетката.
искаш астрологична обосновка- Юпитер У1 в 10д- големите очаквания
Луната У8 в 6д съвпад с Плеяди- чувстваш се потисната, емоцииите вземат връх- Луната във взаимна рецепция с Венера У10
Луната е без курс, а в хорарите често показва, че питащият не действа по въпроса, а пита с намерение някой отвън да му реши проблемите или най-малко да чуе отговор, който иска да чуе.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #6099 -: Август 16, 2017, 04:28:12 pm »
Кой път да поема? Да започна работа или да продължа с ученето? Объркана съм. Мислите ми са на кръстопът. Акрукс беше права за солара ми, че тази година мислите ми са по-скоро кариерно ориентирани.
И все пак, чрез хорара възможно ли е да се даде верен отговор, който да е безпристрастен от личното мнение и отношение на питащия, на който очевидно му е трудно да вземе решешние и очаква чрез хорара да му се подскаже кой е верният път, по който да тръгне. Сигурно звучи глупаво, но не мога да взема решение какво да правя.
По тази карта не те виждам да си ориентирана към кариера и сериозно обвързване с ретрограден Меркурий У7, У10, с когото Луната е извършила квадрат. Силната страна е в ученето- Слънцето У9 в 9д, а Луната ще извърши хармоничен аспект с него, което означава, че ще продължиш да следваш. Сатурн У2 ретрограден в 1д- може би имаш финансови затруднения и това е провокирало мисълта дали да не започнеш работа.
Акрукс не ти е писала, че тази година мислите ти ще са ориентирани кариерно- не си измисляй, след като подробно ти обясних, че 10д и МС не означават единствено кариера, а са главните цели на човек, които си е опставил.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #6100 -: Август 16, 2017, 09:37:08 pm »
Приключили ли са отношенията ни с Б? Преди бяхме добри приятели, общувахме всеки ден, обаче от февруари някъде спряхме да си говорим, когато си бях внушил, че мога да остана без работа. После го търсих няколко пъти, обаче не ми отговаряше, после и аз спрях да правя усилия. Гледам, че от фейса не ме е махнал от приятели, но въпреки това не знам дали ще ме потърси пак да си говорим, а лошото е, че нямам кой знае колко приятели, с които да общувам често.  ???
Интересно, че асцендентът е в ранните градуси.
За съжаление днес приключихме окончателно отношенията си - не че сме говорили, просто ми беше дал преди месеци едни книги да му ги сканирам, което отдавна направих, а той не искаше да бързам да му ги връщам. Обаче вчера му писах във фейса, питайки го у тях ли си е и че трябва вече да върна книгите, той както винаги беше прочел съобщенията, но без никакъв отговор. Пратих му ги по Еконт и днес видях, че ги е получил. После видях, че ме е махнал от фейса. Честно казано, не съжалявам, от много месеци и без това не общувахме, а и това да оставяш дълго време някой да държи нещо твое, без да го искаш, мисля, че е гаден номер - един вид караш човека да ти е задлъжнен, без той да иска.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #6101 -: Август 16, 2017, 11:48:34 pm »
За съжаление днес приключихме окончателно отношенията си - не че сме говорили, просто ми беше дал преди месеци едни книги да му ги сканирам, което отдавна направих, а той не искаше да бързам да му ги връщам. Обаче вчера му писах във фейса, питайки го у тях ли си е и че трябва вече да върна книгите, той както винаги беше прочел съобщенията, но без никакъв отговор. Пратих му ги по Еконт и днес видях, че ги е получил. После видях, че ме е махнал от фейса. Честно казано, не съжалявам, от много месеци и без това не общувахме, а и това да оставяш дълго време някой да държи нещо твое, без да го искаш, мисля, че е гаден номер - един вид караш човека да ти е задлъжнен, без той да иска.
Странно поведение, а в картата У1 и У7 са без аспект, У3 са в сходящ куинконс, вероятно прекратеното приятелство е по сходящия квадрат между Слънцето У11 за теб с Уран У11 за Б.
« Последна редакция: Август 16, 2017, 11:50:33 pm от akruks »

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Общи хорари
« Отговор #6102 -: Август 24, 2017, 03:48:47 pm »
Онзи ден зададох въпрос: "Мъжът ми минал ли е през място Х днес?" Да поясня малко - имаше пътуване в провинцията по работа, но имам съмнения, че е минал пътьом и от едно място. Но се оказа, че докато задавам въпроса е бил още в района, така че не знам дали хорара би отговорил ако това се е случило след това.
По това, което изчетох за хорарите не съм сигурна дали да гледам У3 на мъжа ми (мой 9 дом) като сигнификатор на въпроса ми, заради краткото пътуване. Или неговия сигнификатор само? Освен това АЦ е в последните три градуса, което дава, че нещата вече не могат да се променят - това значи ли, че дава положителен отговор на въпроса? Иначе Юпитер в негов 12 дом е в разходящ секстил с моя сигнификатор Марс, което май си е Да.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #6103 -: Август 24, 2017, 06:18:10 pm »
Онзи ден зададох въпрос: "Мъжът ми минал ли е през място Х днес?" Да поясня малко - имаше пътуване в провинцията по работа, но имам съмнения, че е минал пътьом и от едно място. Но се оказа, че докато задавам въпроса е бил още в района, така че не знам дали хорара би отговорил ако това се е случило след това.
По това, което изчетох за хорарите не съм сигурна дали да гледам У3 на мъжа ми (мой 9 дом) като сигнификатор на въпроса ми, заради краткото пътуване. Или неговия сигнификатор само?
Венера У1 за него в 10д показва, че е ангажиран с кариерата, но планетата е в разходящ квадрат с негов У3- сигурна ли си, че е пътувал? Луната У10 е извършила квадрат с негов У4, което показва, че не е напускал населеното място по работа. Луната, скрита в негов 12д, ще извърши хармоничен аспект с Венера У1 в 10д- покрай работата може да се среща тайно с друга жена. Меркурий У8, У12 за него е ретрограден и отива към съвпад Слънце У11- може да има връщане към някое интимно и тайно приятелство с по-млада дама.

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Общи хорари
« Отговор #6104 -: Август 24, 2017, 06:42:18 pm »
За отиването в провинцията е 100% сигурно Акрукс. Причината също съм сигурна, че е работа. Беше с приятел. Но там където беше има жена от миналото, от която се интересува чисто информативно какво става с нея. За интимности съм още по-сигурна, че няма, но ме дразни това, че е заинтересован. Не знам дали я е видял и дали е общувал с нея, но дори само фактът, че се интересува от нея ме изкарва от равновесие! Направо съм бясна. Благодаря ти много за коментара!