Автор Тема: Пренатални цикли на наталните планети  (Прочетена 13795 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Пренатални цикли на наталните планети
« Отговор #45 -: Юли 19, 2016, 12:20:03 pm »
Има едни малки демончета, които периодично се вселяват в нас.  ;D :57:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Пренатални цикли на наталните планети
« Отговор #46 -: Юли 19, 2016, 01:18:32 pm »
От това, което съм чела до момента се гледа този от двата съвпада, който е най-близо преди рождената ни дата.

Ясно е, че той се гледа, аз питам друго: как се проследява значението му. В транзити след раждането ли, в прогресии, в синастрии?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пренатални цикли на наталните планети
« Отговор #47 -: Юли 19, 2016, 01:30:18 pm »
Разминаването идва от видимото и действителното.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Пренатални цикли на наталните планети
« Отговор #48 -: Юли 19, 2016, 02:04:02 pm »
Ясно е, че той се гледа, аз питам друго: как се проследява значението му. В транзити след раждането ли, в прогресии, в синастрии?

От материалите, на които съм попадала аз - по-скоро в синастрии. Аз съм си я гледала моята - попада на МП Венера/Марс, които иначе са куинкокснати в натала. Според един автор - ако преди раждането е имало долен съвпад и Венера е била ретроградна (както е при мен) - то в настоящия живот срещаме хора, с които имаме да изчистване карма. Ако преди раждането - последното сливане на Венера и Слънцето е било горен съвпад и тя е била директна, то - срещаме нови хора, с които нямаме кармична обремененост.

Има един друг автор, който обстойно  разглежда точката на сливането на Венера и Слънцето преди да се родим - влиянието върху нас, а после и как това влияе на взаимоотношенията - с какви хора се свързваме, движението по пентаграма. Не съм изчела всичко все още, но за себе си намирам доста попадения. Например - в обръжението ми имаше доста хора родени в един времеви диапазон от няколко месеца, които не са ми набори, съученици  - да съм ги срещала по тази линия. Все съм се чудела защо така. Обаче - за родените в този времеви диапазон - тази точка попада в моя огнен тригон - съвпад с нат.Юпитер. Ще кажеш - те много хора от моето поколение са с Юпитер там, но в частност при мен има и тригон с Луната ми.

Естествено - гледам и обратното - моята точка - къде и как се вмества е картите на другите.
« Последна редакция: Юли 19, 2016, 02:50:34 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Пренатални цикли на наталните планети
« Отговор #49 -: Юли 19, 2016, 07:20:03 pm »
Бин, тогава Дияна и Папи да ти обяснят. Като не умеете да цените, това което споделят като информация с Вас и смятате, че може да го намерите на всяко кюше.  Аз не съм мазохист да давам нещо ценно от себе си, което подритват и газят като кокошки.  ;)

Такива ситуации ли имаш предвид, когато се жалиш, че "хвърляш бисери на свинете"?
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Пренатални цикли на наталните планети
« Отговор #50 -: Юли 19, 2016, 09:03:44 pm »
Знам, че сте добронамерени към Стар и искате да помогнете, но моля-не в тази тема. След ден-два ще изтрия всички офф-ове

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Пренатални цикли на наталните планети
« Отговор #51 -: Септември 15, 2016, 11:30:52 am »
Някакъв предходен цикъл ли имаш предвид? Почти не ги следя.

Но сегашното ретроградие в Дева по-силно го усещам. И даже забелязвам, че всичко е тръгнало да се отпушва след мунданния съвпад на ретро Меркурий с Юпитер, непосредствено преди на ингреса на последния във Везни. Съвпадна и със слънчевото затъмнение в Дева. Активираха ми се три важни радикални точки - МС, Марс и Юпитер.

Обаче виж, сега се замислих - ако горният съвпад в Рак се разглежда като мунданен 4 дом, при мен е проработило по съответните теми. А затъмнението от 01.09 се е явило като тригер. Но "отпушването" не е свързано само с темите на този знак и дом, а също така със 7ми и 11ти, 5ти и 9ти, а също с юпитеровата тематика /сега върви дирекция Юпитер-Слънце/ - отчитам го като благотворно влияние и вече ми се избистря перспективата за в бъдеще.
« Последна редакция: Септември 15, 2016, 11:40:32 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пренатални цикли на наталните планети
« Отговор #52 -: Септември 17, 2016, 02:17:25 pm »
Стар, благодаря че посочваш периодично,  в точния момент реалността- харесва ми и ми е полезно .  :08:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Пренатални цикли на наталните планети
« Отговор #53 -: Септември 18, 2016, 10:26:43 am »
Да минем на практиката. Как рефлектира меркуриевото ретроградие при Вас ?  Каква връзка има с дома, в който попада 16-ия градус на зодиакалния знак Рак ? Какви "плодове" събирате по меркуриевите теми ?

16 гр.Рак е в 11 дом,точен тригон към дисп.Луна+Венера+Нептун в 3 дом,ретро мерка е в 1 дом,плодовете ако не са осъзнати,не мож ги събра,просто презряват,падат и загниват
срещам много приятели,познати ,активирано е миналото във връзка с бъдещето,раздавам покани за сбирката в точния момент на точното място с точните хора
забавно, хубаво е ,взаимно е преживяването - семейството е фокуса
има и нов фамилен  представител -йоркширски териер,мъж по ретро мерк в дева дойде и на слънчевото затъмнение в дева,самият той слънчев близнак
« Последна редакция: Септември 18, 2016, 10:30:44 am от strelicka »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Пренатални цикли на наталните планети
« Отговор #54 -: Януари 26, 2022, 11:12:42 am »
Една стара тема, но поводът е Венера.... Пренатален цикъл Слънце/Венера при мен е бил на 4* ♒- горен съвпад,в близост до нат. МС, а сега долен съвпад Слънце /Меркурий беше в тази точка.
И сега ще умувам🙄😅.


Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Пренатални цикли на наталните планети
« Отговор #55 -: Октомври 24, 2023, 03:43:32 pm »
Много интересна тема, но оставена до никъде.

В другите теми май писахме - при мен цикълът на Венера е горен съвпад със слънцето на 27 близнаци. Съвпада с луната на бившия ми мъж, когото срещнах при долния съвпад на венера и слънцето по прогресив.  Тъй че не ми е много ясно кой цикъл да броя - хем съм родена след кулминацията хем в прогресията съм преживяла и началото на цикъла…
Любопитното е че максималната елонгация на венера след пренаталния ми горен съвпад е съвпад със слънцето ми, абсолютно точен.

Както и да е, гледах цикъла сатурн венера преди раждането ми, че нещо са ми важни от как влязох в тоя фирдар, та родена съм след кулминацията им която пък е в абсолютно точен съвпад, до минута, с моята ос асцедент десцедент. И тук нещо не ми е ясно пак- венера като е ретро по прогресия всъщност се “връща” към кулминацията, нали?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пренатални цикли на наталните планети
« Отговор #56 -: Октомври 24, 2023, 04:21:31 pm »
Броиш долен съвпад на Слънце- Венера, това е лъчът, който ще осветява целият ти живот, както и на други родени под него или сте като едно семейство. И ако  някого усетиш, че имате общи интереси, ценности, желания, искате да получавате по един и същи начин,  но си учудена, че Венера му е в съвсем друг знак и несъвместим с този на твоята Венера- това е отговорът. А си родена с Венера, която отразява съответната фаза от цикъла й със Слънце, за която ти спомена. Но, по-скоро би трябвало Венерата ти да е максимално бляскава ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Пренатални цикли на наталните планети
« Отговор #57 -: Октомври 24, 2023, 07:42:22 pm »
Не е май максимално бляскава - родена съм 9 дни след тази фаза и 4 дни преди да стане ретроградна.

Значи според теб долният съвпад ми е по-важен защото съм го преживяла по прогресия? Това може да обясни някои събития с хора, с които иначе имаме еднакъв горен съвпад като пренатална фаза.

За Меркурий пък е още по- интересно:

Пренаталната фаза е долен съвпад, като съм била на 4 години по прогресия съм преживяла горният съвпад и сега, ако поживея някоя и друга година, ще имам по прогресия отново долен съвпад заради ретроградието му. Но като мисля за ретроградните фази на вътрешните планети по прогресия, според мен, на Меркурий не е толкова важен защото неговото естествено управление не е на кардинална ос в хороскопа, както е при Марс и Венера.
Frankly, my dear, I don't give a damn.