Автор Тема: Катастрофи  (Прочетена 20308 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Катастрофи
« Отговор #30 -: Март 07, 2014, 08:53:29 am »
Акрукс, ти имаш моя градус на АЦ, помня. Плутон те пази според статията. Имаш ли щети по вратата? Аз пък имам един Уран на 6* от ИЦ, откъм 3, не знам дали се води някаква утеха. Но всъщност не ме и вълнува истински. Всеки ден от петнайсет години насам ми е подарен, така че... как дойде, все от нещо трябва да се умре.

Рени, ти така го написа това, че не мога да го разбера. Можеш ли да го перифразираш?

Smarta,това е оста на" катастрофите",във всяка област и когато там има планети,ъгъл ,точка има активиране на същата и по натал,и при транзит.Ти вече знаеш какво сигнифицират Меркурий и Юпитер,подвижни оси,въздух/огън,както че и на всяко действие има противодействие-за да имаш късмета да те спасят/спасиш ,първо трябва да имаш късмета да се "удавиш" , а това всичкото се случва с помощта на Юпитер и Риби.Първият е планетата на късмета ,а вторите на "спасението ".
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Катастрофи
« Отговор #31 -: Март 07, 2014, 10:04:51 am »
Някой ще ми обясни ли, кои знаци Уилям Лили нарича виолентни?

Ако си спомням добре, знаците на Марс и Сатурн, като тук се имат предвид знаците на владение и на екзалтация (тоест Овен,  Скорпион, Козирог, Водолей + Везни). Сатурн е пряк сигнификатор на смъртта, а Марс - на вида смърт/начина, по който умираме. Мисля, че Папи беше пускала наскоро линк към томовете Християнска астрология на Лилли.

ПС. Още нещо - класическите астролози съветват под 4-ти и 8-ми дом да се имат предвид 4-ти и 8-ми знак от асцендента, или направо да се ползва равнодомна система или дом=знак. Освен управителите се отчитат и съответните триплицитетни управители.
« Последна редакция: Март 07, 2014, 10:23:23 am от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Катастрофи
« Отговор #32 -: Март 07, 2014, 10:14:52 am »
Аз друго си спомних, как през 85-86г имаше катастрофи с влакове................в три от тях бях във влака...

 :-\ Майчице, тя картата ти верно е като за "оцелели при катастрофи"
De omnibus dubitandum est

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Катастрофи
« Отговор #33 -: Март 07, 2014, 12:57:19 pm »
Акрукс, това с влаковете... е как можа три пъти?!?! И сънищата! Аз тогава съм била много малка, всяка година по един-два пъти ме местеха да живея на различно място и това само по себе си си беше катастрофа за детската ми психика. Моята Луна е във виолентен знак с твърди аспекти към У/ИЦ, май няма да сънувам падащи самолети. Между впрочем през ИЦ Плутон няма да мине, но ще мине през всичките ми лични планети без Марс, с който е в съвпад по рождение. Надявам се да се просветля, не го чувствам като заплаха. Не мога да кажа, че съм привличала повече инциденти от обичайното за другите хора, освен една катастрофа, един опит за изнасилване, едно давене в морето и малтретиране в детството, но това е. Обаче хич не обичам да пътувам. Ако спечеля екскурзия до Перу или Тибет, ще я подаря на майка ми. Трябва да пътувам до една сватба в Европа тово лято и мисълта да се кача на самолет, ме кара да ми е съвсем неприятно. Един самолет, в който се возех, се опита да лети за малко към земята, и въобще не обичам, хем пет планети са ви във въздух! Страх ме е от високото.

Снощи се зачетох в християнската на Лилли, в някакво руско издание. На български срещали ли сте го?

Рени, ама и ти си права. :* Лилли ме успокои, поне ще умра от честна смърт! Каквото и да значи това.  :012:

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Катастрофи
« Отговор #34 -: Март 07, 2014, 01:07:11 pm »
Смарта, умнице, защо си навиваш самосбъдващи се пророчества? А не си ли се замисляла, че с помощта си за...доброволното ти участие, което споделяш, ти променяш евентуалната вибрация на нещата.
Например, човек с марс, слънце, в 8 дом може да е хирург, може да е касапин, или убиец, но може и да формира сила на оцеляване в критични ситуации. Или само да има трудни отношения с бащата в детството. Нали си чувала, че планетите освен физическо, събитийно влияние имат и психологическо, или умствено? За планети в 8 дом например казват, че с промяна в мисленето, може да се промени и влиянието им.
Имам 4 познати, лекари и шофьор в Спешна помощ. Всичките имат планети в 8 дом-шофьорът-слънце и марс, другите-средно по 2 планети.
Имам приятел, около 50-те  с асц. в 10 гр. близнаци, меркурий съвпад нептун в критичен дом, марс съвпад уран в 8....е, няма травматизъм от описания в живота му. Може краят му да е внезапен, но само толкова....Иначе има много актове от полицията за превишена скорост, невнимателно шофиране, множество проблеми, дребни инциденти с ел.уреди, нищо повече. Той вече е усвоил тази енергия, предполага се на тази възраст.
« Последна редакция: Март 07, 2014, 01:10:32 pm от enigma »

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Катастрофи
« Отговор #35 -: Март 07, 2014, 01:20:57 pm »
Enigma, аз не се тръшкам, а се шегувам с катастрофалното си в картата. Но няма как да ми видите доброто разположение на духа през монитора.  :) Последното, от което ме е страх, е смъртта. И болки мога да търпя, и не ми е жал да напусна сцената, например внезапно. Затова все казвам, каквото дойде, все от нещо трябва да дойде повод за букети. Вече завърших училище и се ожених, така че...  :012:

Със сериозен тон ме интересува проявлението на тези енергии във вътрешен, психологически план, това, за което и ти говориш. Защото ние сме като алхимици и някои от нас наистина са способни да превърнат оловото в злато. И често го правим неосъзнато. Предполагам в себе си, както и във всеки от нас, имам дълбоко чувство за липса на контрол в ситуацията, даже и да не си признавам, което се случва при някакъв инцидент, и занимания с бедствия и щуротии те подготвя хем психически, хем физически, хем увеличава контрола, хем помага за приемането на онази част, върху която не може да се има контрол. А и чистият астрологичен интерес също си има своя дял в разискванията. :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Катастрофи
« Отговор #36 -: Март 07, 2014, 01:21:34 pm »
Смарта, умнице, защо си навиваш самосбъдващи се пророчества? А не си ли се замисляла, че с помощта си за...доброволното ти участие, което споделяш, ти променяш евентуалната вибрация на нещата.
Например, човек с марс, слънце, в 8 дом може да е хирург, може да е касапин, или убиец, но може и да формира сила на оцеляване в критични ситуации. Или само да има трудни отношения с бащата в детството. Нали си чувала, че планетите освен физическо, събитийно влияние имат и психологическо, или умствено? За планети в 8 дом например казват, че с промяна в мисленето, може да се промени и влиянието им.
Имам 4 познати, лекари и шофьор в Спешна помощ. Всичките имат планети в 8 дом-шофьорът-слънце и марс, другите-средно по 2 планети.
Имам приятел, около 50-те  с асц. в 10 гр. близнаци, меркурий съвпад нептун в критичен дом, марс съвпад уран в 8....е, няма травматизъм от описания в живота му. Може краят му да е внезапен, но само толкова....Иначе има много актове от полицията за превишена скорост, невнимателно шофиране, множество проблеми, дребни инциденти с ел.уреди, нищо повече. Той вече е усвоил тази енергия, предполага се на тази възраст.

Цитат
Смарта, умнице, защо си навиваш самосбъдващи се пророчества?

Защото е Рибки и като мине известно време ,ще започне да ползва по предназначение (само)внушенията,сънищата,фантазиите... ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Катастрофи
« Отговор #37 -: Март 07, 2014, 01:24:41 pm »
Мисля, че Папи беше пускала наскоро линк към томовете Християнска астрология на Лилли.

Намерих ги - тук последните два пдф са томовете на Лилли на английски.

http://www.babylonianastrology.com/downloads/Zoller_and_the_alcabitius_method.pdf

http://www.worldastrology.net/wp-content/uploads/2008/12/CA-I.pdf
http://www.worldastrology.net/wp-content/uploads/2008/12/CA-III.pdf
De omnibus dubitandum est

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Катастрофи
« Отговор #38 -: Март 07, 2014, 06:30:51 pm »
Оста Близнаци-Стрелец не ме пази, защото Алдебаран-Антарес са в точен съвпад с МС-ИЦ.

и аз съм така, само,че и нат.Слънце е на К4 съвпад Антарес

На мен преди 15 години ми се случи, че за малко умрях и пак се съживих. Не от катастрофа, а от болест. Плутон тъкмо беше в съвпад с Антарес на ИЦ.

при мен умря баща ми - тр.Плутон съвпад К4-Слънце-Антарес
« Последна редакция: Март 07, 2014, 06:53:57 pm от strelicka »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Катастрофи
« Отговор #39 -: Март 07, 2014, 07:05:03 pm »
Виолентните звезди които Лили използва са:
Алгол (сега на 26 гр.Телец),
Алдебаран (сега 10гр.Близнаци), Антарес (10гр.Стрелец
Полукс (23гр.Рак),
Бетелгайзе (29гр.Близнаци),  и
Шаула (24гр.Стрелец).
Към тези класически виолентни звезди Кен Гилман добавя още и звездата Хамал (7 гр. Телец). Лили приема орбис от 5 гр. за виолентните звезди, всяка планета или ъгъл попаднали в този орбис се приемат за съвпад с нея

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Катастрофи
« Отговор #40 -: Март 07, 2014, 08:44:30 pm »
Стреличке, съжалявам за баща ти! Много класическо развитие на аспекта.

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Катастрофи
« Отговор #41 -: Март 07, 2014, 09:48:47 pm »
Вчера докато карах със сестра ми, понеже не познавахме електрониката на колата се получи конденз по прозорците и стотина метра карахме с намалена видимост преди да отбия, на магия не се случи нищо ..

Слънцето/У7/ ми е в точен съвпад с Бетелгейзе, Венера/У3,8/ в точен съвпад с Алдебаран, ДСЦ съвпада с Регул.

Не съм разглеждал по обстойно дали още някой пойнт съвпада с нещо виолентно.

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Катастрофи
« Отговор #42 -: Март 07, 2014, 09:59:36 pm »
Регул водят ли го виолентен? Досега не съм срещала.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Катастрофи
« Отговор #43 -: Март 07, 2014, 10:05:58 pm »
Регул водят ли го виолентен? Досега не съм срещала.
Това е една от кралските, щастливи звезди.

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Катастрофи
« Отговор #44 -: Март 07, 2014, 10:21:34 pm »
Регул водят ли го виолентен? Досега не съм срещала.
Това е една от кралските, щастливи звезди.
И аз така знам.
От друга страна, Алдебаран и Антарес също са от четирите кралски, но тука за катастрофи си говорим с тях. Но за Регул и Фомалхаут нищо виолентно не съм срещала.