Автор Тема: осъждане и затвор  (Прочетена 15410 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: осъждане и затвор
« Отговор #15 -: Януари 10, 2014, 07:46:34 pm »
Благодаря за интересния казус!

На мен ми се стори, че може да е нещо свързано с жени - трафик на секс робини, сутеньорство или изнасилвания. Злоупотреба с жени като цяло.

Мина ми през ума и евентуално за педофилия, но не намерих достатъчно указания в хороскопа. Има силен ретро Сатурн в 5 дом във ведическата карта в аспект с Меркурий, но това би могло да даде и грижи във връзка с деца, някакви проблеми или забавяне в тази насока.

Хехе, ето какво правят бенефиците - Венера и Юпитер в знака на АС във ведическата карта.  ;D Но пък добре описват професията му в сферата на киното.

Във ведическата карта присъства йога, която дава вероятност да лежи в затвора, да бъде съден. Но освен планетните позиции се споменава и за слаб у12. В случая планетните позиции са спазени, но у12 е силен - в собствен знак и в накшатра, управлявана от Регулус. Може и това да е фактор, който е помогнал да мине между капките и да не влезе в затвора. Доколкото разбрах, бил е само под домашен арест.






« Последна редакция: Януари 10, 2014, 07:54:56 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: осъждане и затвор
« Отговор #16 -: Януари 10, 2014, 07:56:09 pm »
а Марс У7 в каре Плутон /Луна Рак- загубил е майка си,убита в концлагер,били са евреи,след това и бремената си в 8 -я месец съпруга,зверски убита

Много трудно аспектирана Луна, при това силна по знак и в ъглов дом - фокус на т-квадрат - съвпад с Плутон, квадрат с Марс и квадрат с Уран.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: осъждане и затвор
« Отговор #17 -: Януари 10, 2014, 08:00:08 pm »
а Марс У7 в каре Плутон /Луна Рак- загубил е майка си,убита в концлагер,били са евреи,след това и бремената си в 8 -я месец съпруга,зверски убита

1977 год. когато е обвинен тр.Сатурн е в Лъв в 10 дом ,активира нат.опозе Меркурий/Сатурн и е в опозе на себе си
2009  когато е арестуван отново за това,от което е бягал цели 32 години -тр.Сатурн е точно върху съвпада Юпитер-Венера в 12

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: осъждане и затвор
« Отговор #18 -: Януари 10, 2014, 08:06:34 pm »
А иначе АС, Луната и Венера/Юпитер не са в неблагоприятни накшатри, които да дават по-изразени престъпни наклонности, грубост и жестокост. Затова предположих някакви злоупотреби, но по-скоро свързани с удоволствия, а не с причиняване на тежки телесни повреди или убийство. Пък и накшатрата, в която попадат Венера и Юпитер, е доста красноречива - символизирана е от "брачно ложе". Има накшатри, чийто символ също е легло, но друго - легло, на което лягаш болен, смъртен одър. И те получават друга интерпертация. Но Пурва и Уттара Пхалгуни (и двете са в тропическа Дева) се свързват със стремежа към комфорт, лекота, забавленияи удоволствия. Ако Луната беше в Ардра, а не Пунарвасу, изявата можеше да бъде по-неблагоприятна.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: осъждане и затвор
« Отговор #19 -: Януари 10, 2014, 08:50:28 pm »
ха през 2009 год.е имал огледални съвпади Сатурн-Юпитер

тр.Сатурн съвпад Юпитер в 12 дом
тр.Юпитер съвпад Сатурн в 4 дом

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: осъждане и затвор
« Отговор #20 -: Януари 10, 2014, 09:39:11 pm »
ПРОЦЕСИ И РАЗПРАВИИ СЪС ЗАКОНА, ЗАГУБВАНЕ НА СВОБОДАТА
1.   Сигнификатори за неприятности със закона, за осъждане и загубване на свободата са:
•   Лошите аспекти на злосторниците с Юпитер (планетата е господар на 9-ти дом - съдилищата).
•   Положението на злосторник в 7-ми дом - закона, 9-ти дом - съдилищата или 12-ти дом - затворите.
•   Злосторници, разположени в стрелец или риби, както и във везни, нараняващи Юпитер или Слънцето
   Борби и съдебни процеси - господарят на 7-ми дом да е злосторник или в дома да има злосторник, който наранява Слънцето, Луната, Юпитер или господаря на Асцендента.
   Разправии със закона, загуби на процеси и осъждания: На върха на 7-ми дом знакът е овен, скорпион или козирог и особено, ако Марс, Плутон, Сатурн са с лоши балове и с много лоши аспекти. Същото се отнася и до 12-ти дом. Тогава опасността от затваряне е по-голяма.
   Опасност от влизане в затвора:
•   В 12-ти дом са разположени злосторници, които са господари на 7-ми дом и хвърлят лош аспект към Слънцето или Луната.
•   Марс е в квадратура със Сатурн и една от планетите е господар на 12-ти дом.
•   Господарят на 1-ви дом е разположен в 12-ти дом, той е злосторник и е ранен от господаря на 7-ми или 12-ти дом.
•   Господарят на 10-ти дом е разположен в 12-ти дом или господарят на 12-ти дом е разположен в 1-ви дом и е с много на брой лоши аспекти.
•   Меркурий е разположен в 12-ти дом и сключва лош аспект със Сатурн - затвор за кражба.
•   Предпоставка за издаване на смъртна присъда е разположението на господаря на 8-ми дом в 10-ти дом и особено, ако господарят на 8-ми дом получава множество лоши аспекти и хороскопът предсказва насилствена смърт.
   Престой в затвора:
Луната или Меркурий са разположени в 12-ти дом и са ранени, особено, ако планетата се намира в променлив знак.
•   Дълъг - когато сигнификаторите са поставени в неподвижни знаци, образуват лоши аспекти със Сатурн, който е разположен в 12-ти дом.
•   Къс - лошите аспекти на сигнификаторите са в сепарация;


enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: осъждане и затвор
« Отговор #21 -: Януари 10, 2014, 09:47:19 pm »
Между другото винаги съм си мислела, въпреки уважението към дарбата му,че не може при толкова обвинения да няма нещо...Виж, за това което му се е случило през ранния живот, не знам дали и психоаналитиците дали помагат и в такива случаи, психиката е сложно нещо.
сега ще видя кои негови филми съм гледала

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: осъждане и затвор
« Отговор #22 -: Януари 12, 2014, 10:21:43 am »
картата е на жена
била ли е осъждана и лежала ли е в затвора и ако да защо,и ако не-защо ::)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: осъждане и затвор
« Отговор #23 -: Януари 12, 2014, 11:23:00 am »
Колебая се. Сега-преди кафето, съм по-скоро за "не", но ако е лежала, е било за престъпление от страст

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: осъждане и затвор
« Отговор #24 -: Януари 12, 2014, 12:24:25 pm »
И аз се колебая от самото начало.  :017:

В западната карта имаме силен Юпитер близо до АС, а той понякога действа като нож с две остриета и в такава позиция се среща и в картите на хора, престъпили закона.
Във ведическата карта има акцентиран 12 дом, но силна Венера там, а тя е у12 и у7.
Но има и изразено малефично влияние в ъглови домове – Луна/Марс в 4ти и Сатурн в 7ми. Сатурн дава аспект на Кету в 9 дом и на Луна/Марс в 4ти, същевременно Марс дава аспект на Сатурн. Има и рецепция по накшатра между Раху и Луна (Шравана/Сатабхиша).

От друга страна, ако разгледаме накшатрите, в които са разположени повечето планети, не би трябвало да има чак толкова негативно влияние. Не изключвам обаче да е имало някакъв вид изолация, но не е задължително това да е затвор. Или работата й, призванието й може да са свързани с такива заведения. 

Знае ли се нещо за родителите й? Възможно ли да е била изоставена или временно да е живяла далеч от родителите? Предполагат се някакви неприятности, свързани с майката. Гняв, насочен към или от майката. Възможно да е била малтретирана в детството. Не изключвам и някакъв вид сексуално насилие, което да е оставило отпечатък върху психиката. Скандали у дома или грубо отношение, липса на топлина и подкрепа.

Слаб сигнификатор на бащата – дебилитирано Слънце в 12 дом и Кету в 9 дом, в знак на неприятел. Дали пък родителите не са били разделени?

Не е изключено и житейският път, който си е избрала, да е изисквал някаква форма на изолация – не е задължително да е била принудителна, може и доброволна. Не изключвам да е била ангажирана с някакъв вид изследователска дейност, която да е изисквала уединение. Има данни да се занимава и с психология, да се интересува от езотерични науки. В тази връзка могат да се посочат няколко силни неподвижни звезди – Юпитер в съвпад с Антарес, Луна близо до Фомалхаут, Меркурий в съвпад със Зубен Елшемали. Освен това Меркурий се намира в точен съвпад с възела си, което прави влиянието му силно подчертано. Така че не са изключени задълбочени знания, интерес към скритото, към окултизма, дух на изследовател.

И накрая да обобщя, че относно възможността за престой в затвора доста се колебая и по-скоро клоня към друг тип ”затворено” заведение. Също така има вероятност на някой етап от живота да е имала проблем с психиката, може би вследствие на преживяна травма или шок. Може да се дължи и на някакви фактори от ранното й детство. Не е изключено и увлечение по религията, с лек уклон към сектантски организации. Или някакъв вид хуманитарна дейност, работа в приюти, хосписи и др. подобни. Или, ако все пак е извършила нещо престъпно, да е била обявена за невменяема или най-малкото да е пледирала за това.



« Последна редакция: Януари 12, 2014, 12:29:15 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: осъждане и затвор
« Отговор #25 -: Януари 12, 2014, 03:01:03 pm »
Лили, под йогата, свързана с престой зад решетки, Бандхана йога ли имаш предвид - У1 и У6 в кендра или кона заедно с или аспектирани от Сатурн или възлите?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: осъждане и затвор
« Отговор #26 -: Януари 12, 2014, 03:29:54 pm »
Лили, под йогата, свързана с престой зад решетки, Бандхана йога ли имаш предвид - У1 и У6 в кендра или кона заедно с или аспектирани от Сатурн или възлите?

Направо ще ви изкопирам цялото описание:

Цитат

Yoga for imprisonment

A Yoga for imprisonment is formed when Rahu aspects or occupies the 12th house or if he aspects lord of the 12th or be associated with him, and lord of the 12th be weak. The 12th house inter alia signifies Imprisonment and Rahu is Karaka for imprisonment. As the Lagna represents the body, the yoga would be strong if Lagna is also involved in it.
Brihat jataka - If at a Person's birth, all the malefics are in the 12th, 5th, 2nd and 9th, the man is imprisoned.

Jataka Tatwa
(1) If malefics occupy the 12th, 5th, 9th and 2nd, the person will be imprisoned (This is the same Yoga as given by Brihat Jataka).
(2) If in the following pair of houses (i) 2nd and 12th,(ii) 5th and 9th (iii) 6th and 12th, (iv) 3rd and tlth and(v) 4th and 10th, there are equal number of planets, the person concerned will suffer imprisonment.
(3) If the lords of the 1st and 6th houses be conjoined with Saturn in a Kona (trine) or Kendra, the person concerned will suffer imprisonment.


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: осъждане и затвор
« Отговор #27 -: Януари 12, 2014, 03:41:19 pm »
Благодаря ти, Лили! Ще си ги запиша грижливо в тефтерчето и ще ги разуча.
Олелеее, в моята карта Раху аспектира 12-тия дом (защото е в 6-ти) и управителя му Юпитер. Ще ходя в пандиза. :57: Но и при мен У12 (Юпитер) е силен.

Раху нали също така сигнифицира несправедливо обвинение. Мен ме клеветят враговете (6-ти дом).
« Последна редакция: Януари 12, 2014, 03:43:36 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: осъждане и затвор
« Отговор #28 -: Януари 12, 2014, 03:54:56 pm »
Раху, ако е акцентиран в хороскопа, два и скандална слава, интриги, някаква сензация, пиар. Но може да направи натива известен, популярен, медийна личност или да го дари със светска власт. Не е задължително да се е прочул с нещо негативно.

В картата на Роман Полански йогата е почти едно към едно, с изключение на това, че у12 е силен по знак.

Но във втория казус не намирам такива указания, йогата не е спазена. Има обаче други негативни фактори, въпреки това не мога със сигурност да твърдя, че е лежала в затвора, може да е била пратена и в друго "заведение".

Общото между двете карти са Юпитер в знака на Асцендента и силен у12. И двете са с ъглови Луни.

Във втория казус е налице и онова правило от ведическата, когато сигнификаторът се намира в дома, който символизира. В случая Луната не е само в 4 дом, а и афликтирана - в един знак с Марс, получава аспект от Сатурн, в рецепция по накшатра с Раху (накшатрата се управлява от Сатурн и Раху). Освен това имаме у6 в 4 дом, но същевременно той е и Лагнеш, същият има взаимен аспект със Сатурн в 7 дом. Като цяло не мисля, че й е много лек животът, има някаква борба, напрежение.

Без да разгледам някои производни карти, не мога да кажа със сигурност дали става въпрос за асоциални прояви или за доброволна изолация в името на някоя по-висша кауза.





Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: осъждане и затвор
« Отговор #29 -: Януари 12, 2014, 04:03:08 pm »
И при мен е акцентиран - в знака на Лагна, при това въздушен, диспозиторът му е екзалтирал, но се намира в "неприятелски" 6 дом. Цял живот или привличам злословие, или се опитват да ме вкарат в интрига. Но в моята карта мисля, че има някакъв вид Раджа йога с Лунните възли - Раху в Лагна аспектира Луна в 9 дом и Марс в 5ти.

...в Prash'Trivedi описват Ketu като
..."несправедливо обвинена"

И "синдромът жертва" може да се свърже със силно влияние на Кету (в западната карта - Сатурн и Нептун).

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui