Автор Тема: Транзити на Плутон  (Прочетена 190958 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12726
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #135 -: Септември 23, 2014, 08:51:49 pm »
Даде ми универсален отговор.  :)

Такъв беше въпроса ти . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #136 -: Септември 23, 2014, 09:16:41 pm »
Исках да ми се разкажат някакви примери за лични трансформации по Плутон-нещо,което твърдо променя курса на живота на 180 градуса и има реални,не само ментални последствия.Аз разказах за моя трансформация като служител и такава за някои житейски възгледи.Тръгнах от там,че моя приятелка на Плутонов транзит през СЛВ започва да изучава звездобройството и го възприема като откровения свише много години преди аз да започна,като твърди,че то е променило живота и.Аз определено не разбирам каква е промяната,която визира,защото на мен не се случи.  :012: .Дори тук се намери кой да потвърди,че астрологията го е моделирала.За мен тя е само една много дълга и увлекателна поредица от лабиринти и не може да те трансформира повече от най-интересния сериал -само докато го гледаш,до последния епизод,на последния сезон.
Предпочитам да науча за най-тривиални примери от бита,рутината,а не за емоционални състояния след непосредствено въздействие на автор .  :)
 
« Последна редакция: Септември 23, 2014, 09:18:29 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12726
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #137 -: Септември 23, 2014, 09:30:58 pm »
Щом не искат да ти разкажат   за Плутон и реалните трансформации,пробвай с друг подход,ако искаш да научиш нещо по казуса. Или може би ти все още не можеш да разчетеш споделените  реални примери  тук. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #138 -: Септември 23, 2014, 10:02:33 pm »
 :08:   :58: Нали все пак съм един припрян Овен-забравила съм какво пише в предишните 8 страници и че въобще ги има.  :012: Благодаря.  :043: :043: :-*
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #139 -: Септември 23, 2014, 10:56:29 pm »
Исках да ми се разкажат някакви примери за лични трансформации по Плутон-нещо,което твърдо променя курса на живота на 180 градуса и има реални,не само ментални последствия.

Аз имам трансформация по Плутон. Мина през асц, през целия ми стелиум там, квадратира Венерата ми два пъти, сега ще я квадратира за трети и ще продължи към Луната.
Ден след всичко изглежда еднакво, а когато се обърнеш назад - вече нищо не е същото. Това описва промените по Плутон. За последните две години в мен - и визуално, и психически настъпиха промени, които някои не преживяват за десетилетия. Но аз нямам планети, които да не са нагазени от тежки транзити. За този период имах Сатурн през МЦ в опозиция на овчия стелиум, Плутон през асц, Нептун върху Слънцето, Уран върху Венера и Луна, Юпитер квадрат Венера и Луна, ЮЛВ върху Луна. Всичко без последния транзит е горе-долу по едно и също време дори, не просто в рамките на година.

Мога да пиша с часове за промените по това време, но това са много лични вътрешни катаклизми, които са съпътствани и с изменения в материалния свят. Днес Плутон тръгна директен и се опитва да ме върне там, където бях преди година. Обаче от тогава нещо в мен толкова е обръгнало и закоравяло, че аз от тези отношения или ще изляза като победител или изобщо няма да вляза. Плутон е борба за надмощие, власт и унищожение на другия. През асцендента и в аспект с Венера значението му става съвсем буквално. Накара ме да усвоя неща, които преди са ме отвращавали заради овчите ми планети и честолюбива природа. Манипулации, игрички, психически контрол - това отсъстваше в моята представа за любовта и отношенията между мъжете и жените. Бях оперирана от всякакъв усет към тях. Днес за мен това е любовта, не мога да си представя друг вид любов. Само че в началото на транзита бях на мястото на овцата, сега заемам мястото на вълка. И тези ситуации се разиграват с едни и същи хора. Почти като на кино е. Тъжното е, че много съм си мечтала да съм вълка, но сега разбирайки колко самотно занимание е това, си давам сметка, че пак съм сбъркала мечтата.

Транзитът на възлите през планети действа. Обратното - не. Защо? Защото възлите са точки в пространството, които задават фокуса на живота. Минавайки през планета те я включват. Тя е копчето - там е връзката със захранването, тоест там е енергията. Възелът е показалеца, който натиска копчето. Но копчето него не може да го "включи".

Едно "копче", обикаляйки около пръста с нищо не може да го активира, защото той е инструмент, не и генератор. Това е отговорът ми за очакванията ти към всички транзити към възлите, не само този на Плутон.
« Последна редакция: Септември 23, 2014, 11:02:19 pm от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #140 -: Септември 23, 2014, 11:46:44 pm »
малко лексиконна астрология
да питам някой да е имал  транз плутон опозе натален  марс?

Деси

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 16
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #141 -: Септември 24, 2014, 12:04:05 am »
Добър въпрос. И през кои домове. Мен ме интересува транзитиращ Плутон в 1-ви, опозиция на Марс в 7-ми. Очевидно ще оцвети другояче нещата, не като преминаването ми през 1-вия на The One, примерно (където има вземане-даване с нейната Венера).

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #142 -: Септември 24, 2014, 08:47:11 am »

Транзитът на възлите през планети действа. Обратното - не. Защо? Защото възлите са точки в пространството, които задават фокуса на живота. Минавайки през планета те я включват. Тя е копчето - там е връзката със захранването, тоест там е енергията. Възелът е показалеца, който натиска копчето. Но копчето него не може да го "включи".


При мен обаче работи :) И го описах в темата за транзити на възлите. Цяла година си работя по прогр/дир Слънце + Венера върху ЮЛВ, комбинирано с транзита на Сатурн пак там. Определено осъзнах с цялото си същество ЮЛВ в 5 дом, Скорпион.

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #143 -: Септември 24, 2014, 09:03:43 am »
Много  хубаво си го написала Дъ Уан :)
При мен пък за втори път тр плутон ще направи тригон с венерата. Активира ми се привличането  :012: към един екземпляр със съвпад в натала на слънце и плутон,който е и с АС скорпион :012: Нали и аз съм плутонова слънце опозиция плутон.....та голяма игра на власт ще падне ???

И понеже спомена тр сверен възел, при мен ще съвпадне скоро с уран У7,та очаквам събития...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12726
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #144 -: Септември 24, 2014, 01:18:16 pm »
Деси ,

Когато външна планета транзитира през АСЦ,1-ви дом се налага да въведеш природата на същата ,нейните качества  .Това е директен процес и  усилва акцента на "Аз съм".В случая Плутон ще концентрира своите качества в тази област ,карайки те да се идентифицираш с неговото виждане за света.След като при теб има аспект  към естественият управител на 1 -ви дом ,Марс -има двойно подчертаване на делата на планетата. Сега е времето да научиш повече за  твоите агресивни подтици,стремежи за власт,естествени желания ,сексуалност;тялото реагира на този транзит с изменения в чисто физически план-онези ,които са били по-слаби ,сега напълняват и обратно-Плуто прибавя тежест ,може и на външно ниво ,може и като шлака,отрови в организма.Начинът ,по който гледаш на света обръща своята посока -вече не си онова,което си мислиш ,че представляваш.Все едно се прераждаш наново-започваш да гледаш,чуваш,виждаш,говориш ,както дете,но вече не си зависима от " учители"/"учебници" и не те е страх ,че ще сбъркаш.
За да има конкретика при теб как ще се прояви този транзит,трябва да проследиш :
-как е поставен при теб Марс-знак,аспекти ,дом
-уАСЦ по същия начин
-Плутон как е поставен,управлява ли Светилата или лични планети ,важни точки
-Ти самата настроена ли си към сътрудничество,(о)съзнаване на случващото се,готова ли си да конфронтираш -аспекта е опозиция Плутон/Марс
- Луна как е поставена при теб,защото същата е диспозитор на Марс
-какви други транзитни планети в периода ,също активират тази констелация
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #145 -: Септември 26, 2014, 12:23:23 am »
Транзитът на възлите през планети действа. Обратното - не. Защо? Защото възлите са точки в пространството, които задават фокуса на живота. Минавайки през планета те я включват. Тя е копчето - там е връзката със захранването, тоест там е енергията. Възелът е показалеца, който натиска копчето. Но копчето него не може да го "включи".

Едно "копче", обикаляйки около пръста с нищо не може да го активира, защото той е инструмент, не и генератор. Това е отговорът ми за очакванията ти към всички транзити към възлите, не само този на Плутон.
Много интересна идея,за която ти благодаря.  :) Но не само Възлите са точки в пространството,а и куспидите и арабските точки,и мийдълпойнтите.  ;) Освен това(извън темата) транзитът на Възлите през планетите(ми),които в момента дори са в знакова квадратура на наталните ми Възли не раздвижиха кой знае колко "нещата".   :012:

Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7914
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #146 -: Септември 26, 2014, 04:27:36 am »
малко лексиконна астрология
да питам някой да е имал  транз плутон опозе натален  марс?

Да, даже в момента един близък
Проявление предимно-или където е марс, или - плутон, не по управление

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #147 -: Септември 26, 2014, 07:10:39 pm »
При синът ми предстои тр.Плутон опозиция Марс по остта 3-9 домове.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #148 -: Септември 26, 2014, 07:27:38 pm »
При синът ми предстои тр.Плутон опозиция Марс по остта 3-9 домове.
Може да се бие в училище.  ;) Когато на мен Плутон ми транзитираше квадрат Марс/Юпитер  бях въвличана в пунически войни в междучасията и след часовете.  :012: :012:
Наглеждай го.  :)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12726
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #149 -: Септември 26, 2014, 07:42:22 pm »
При синът ми предстои тр.Плутон опозиция Марс по остта 3-9 домове.

Проявлението ще е при мама,тати и някой от близкото обкръжение по-скоро,той може само да отрази силният интензитет на емоции.Може да е по-язвителен,импулсивен, безскрупулен в речта си ,защитавайки позицията си.Първото твърдо 'Не" .Наблюдавай транзитите към Луна. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“