Автор Тема: подвластни на кой планетарен период сме  (Прочетена 14710 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: подвластни на кой планетарен период сме
« Отговор #15 -: Юни 28, 2014, 08:39:33 pm »
За периодите на Вимшотари даша имам наблюдения, че не винаги дават буквално проявление според символиката на планетите. Имам приятелки, които в период на Кету/Сатурн или Сатурн/Кету са заченали и родили деца. Интересното е, че тези планети нямат отношение към 5 дом в техните карти.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: подвластни на кой планетарен период сме
« Отговор #16 -: Юни 28, 2014, 08:49:54 pm »
Благодаря момичета за граха юдхата. Нямам много карти с такива точни съвпади - ако не броим светилата и възлите, а те нали не участваха във военни действия - и не съм проверявала историята. Спомням си, че съм чела по форумите за случай на съвпад на Меркурий и Венера в Дева (за лагна в Овен), при който момчето е със затруднения в говора - родено преждевременно и със съмнения за други неврологични увреди. Тълкуването беше, че дебилитираната Венера - управител на втори - речта, печели войната и уврежда силния по знак Меркурий- независимо, че е слаба в мястото си и в шести дом.
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: подвластни на кой планетарен период сме
« Отговор #17 -: Юни 28, 2014, 08:57:01 pm »
За периодите на Вимшотари даша имам наблюдения, че не винаги дават буквално проявление според символиката на планетите. Имам приятелки, които в период на Кету/Сатурн или Сатурн/Кету са заченали и родили деца. Интересното е, че тези планети нямат отношение към 5 дом в техните карти.

При мен раждането е в МД на Меркурий - в пети е натално, но ми е лагнеш иначе. Но пък е заченат в антардаша Юпитер /ПД на Раху/ и роден в АД Сатурн /ПД на Меркурий/.

Дали не са по-късни - около 30-те, тези деца И при твоите приятелки?

ПС. В момента онова известно Стрелче, за което толкова писахме е в АД на Сатурн и прави опити за бебе. Много настойчиви, надявам се да сработи.
« Последна редакция: Юни 28, 2014, 08:58:46 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: подвластни на кой планетарен период сме
« Отговор #18 -: Юни 28, 2014, 09:01:51 pm »

Дали не са по-късни - около 30-те, тези деца И при твоите приятелки?

Да, точно около 30 и малко след.

На мой близък му се роди първо дете на 50-годишна възраст - в антардаша на Сатурн. Сатурн е в 9 дом в раши, силно поставен - мулатрикона, в един знак с Венера, съуправлява 8 дом.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: подвластни на кой планетарен период сме
« Отговор #19 -: Юни 28, 2014, 10:32:09 pm »
Лили,аз в какъв планетен период съм? ::)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: подвластни на кой планетарен период сме
« Отговор #21 -: Юни 28, 2014, 10:58:17 pm »
Лили,аз в какъв планетен период съм? ::)

В Юпитер/Сатурн до средата на 2015 ще си.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: подвластни на кой планетарен период сме
« Отговор #22 -: Юни 28, 2014, 11:00:39 pm »
В Юпитер/Сатурн до средата на 2015 ще си.
Много ти благодаря!!!
А има ли някъде статии,където да прочета за този период?
А след него в какъв ще съм? Ако можех сама щях да си го изчисля..... ???

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: подвластни на кой планетарен период сме
« Отговор #23 -: Юни 28, 2014, 11:02:07 pm »
А след него в какъв ще съм? Ако можех сама щях да си го изчисля..... ???

Публикувах по-горе онлайн калкулатор за целта. С кратки интерпретации.
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: подвластни на кой планетарен период сме
« Отговор #24 -: Юни 28, 2014, 11:03:23 pm »
Интересна статия за планетарните войни с доста по-софистицирани сметки от това, което предполагах в свещената си простота :)

http://www.edithhathaway.com/pdf/Graha_Yuddha.pdf
De omnibus dubitandum est

Happy58

  • Гост
Re: подвластни на кой планетарен период сме
« Отговор #25 -: Юни 29, 2014, 09:18:11 am »
Да, вероятно е така, подхода при фирдариите действително не е така персонализиран. Дано повече хора пресметнат и споделят точно за този метод, дали дава резултати.



Аз ги сметнах и се върнах назад във времето - при мен определено тези тук дават по-вярната информация - при фирдариите дори годините на отделните главни периоди ми бяха едни такива размити, неясни.

Честно казано, при тези сметки, по-съвпадащо щеше да е, ако броенето на периодите започне с нулево ниво - ще опиша, какво имам впредвид: раждам се в период Слънце и годините като периоди съвпадат много добре, ако към годината на раждане прибавим 6г, след това 10г и т.н. Но явно не е така на теория :) - явно има нещо при смятането на подпериодите, което аз не знам и поради тази причина не мога да съобразя. (използвам калкулатора от сайта на Дияна - там от този първо период "хващам" само 3 години - пише Слънце/Сатурн/Сатурн - сега ще опитвам да разгадая, защо е така.

П.С. Открих отговора :)
« Последна редакция: Юни 29, 2014, 12:30:52 pm от Happy58 »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: подвластни на кой планетарен период сме
« Отговор #26 -: Юни 29, 2014, 10:30:17 am »
Имам близък, който се е "уредил" с много силно и благоприятно поставени Луна, Юпитер и Сатурн в картата раши. И при него най-щастливите събития настъпиха в антардаша на Сатурн. Също така имам наблюдения, че сатурновите транзити при него не действат толкова злотворно. И ако дават загуби и проблеми, то не лично за него, а за близките му - винаги те отнасят най-лошото.
Сатурн е в мулатрикона в раши и се намира в 9 дом заедно с Венера - естествен бенефик и у5 (заедно формират кралска йога), а в навамша е в знак на екзалтация.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: подвластни на кой планетарен период сме
« Отговор #27 -: Юни 29, 2014, 10:54:47 am »
Водолей, накшатра Дхаништха. Лагна в Близнаци, Ардра. В раши Сатурн е заедно с Венера (у5) в 9 дом - по време на неговата антардаша се зачена и роди първото му дете. Много късно бебе, цял живот го е чакал - сбъдната мечта.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: подвластни на кой планетарен период сме
« Отговор #28 -: Юни 29, 2014, 11:44:44 am »
В някакъв смисъл е заслужил тази награда, но не е особено морален човек. Сбъдната фикс идея, а дали е награда все още не се знае. На мнение съм, че всеки човек, какъвто и да е, заслужава да бъде щастлив по начина, по който вижда и разбира личното си щастие.

Но предизвикателството да станеш родител на късен етап в живота си е много голямо, особено за човек, който винаги е бил самог-зец. Така се учиш да поставяш чуждите потребности преди своите собствени, учиш се на всеотдайност и да даваш любов и грижа без да чакаш нищо взамяна. Разбира се, не винаги се научаваш - моята майка не успя.  :)
« Последна редакция: Юни 29, 2014, 11:47:42 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: подвластни на кой планетарен период сме
« Отговор #29 -: Юни 29, 2014, 12:35:41 pm »
Путра Карака, показателя за  деца е Сатурн. Може би това е една индикация за късно бащинство.
 Хубавото на ведическите карти е, че даден факт или житейско събитие може да се види по различни пътища....Мммда...

И тоя е с Луна в Ашлеша.
Сега погледнах - Путра карака е Слънце, но аз включвам и Раху в системата Чара карака. Слънцето е в Шравана, има съвпад с екзалтирал (изгорен) Марс в 8 дом - може и това да е подействало като възпиращ фактор. Иначе Юпитер, който е естествен сигнификатор на децата, е много силно поставен в раши - намира се в накшатра Ревати, в собствен знак и 10 дом от Лагна, дава аспект на Луната, която също е в собствен знак. При него бащинството се е отлагало във времето поради други причини и обстоятелства и това е свързано с избора му на брачни партньорки - там беше проблемът. Третата съпруга, която го дари с рожба, има Луна и Марс в Ревати - в съвпад с неговия Юпитер.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui