Автор Тема: Архетипи  (Прочетена 11501 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Архетипи
« Отговор #15 -: Ноември 30, 2014, 09:29:17 pm »
Шегувах се.  :38:
Не си спомням да съм виждала близък съвпад Слънце/Марс в Лъв сигурно е внушителен.Познавам един,при който съвпадат в знак,без аспект по между си.Трябва да призная,въпреки че черти в Лъвовете ме дразнят-в този мъж има нещо и от крал Артур.  ;) Същия съвпад в другите знаци е бил много интригуващ и са хора,към които чувствам афинитет.  :)

чак внушителен не, защото е асцендент телец, но наистина е привличащ и то много (явно, не само за мен) :)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Архетипи
« Отговор #16 -: Ноември 30, 2014, 09:38:00 pm »
За мен МЪЖЪТ  трябва да се държи като бог и да бъде такъв

А аз смятам, че такава трябва да бъде жената и мъжът да й се възхищава, да я обожава, да й дава сигурност и да се грижи за нея.
Ужасно ме отблъскват мъже, които се държат като някой, който се очаква да боготворя. "Аз съм мъжът, дай ми салатата" - така ми звучи всичко това...не разбирам и не харесвам този модел взаимоотношения, в които има "мъжки" и "женски" работи.

Хапи деликатно е повдигнала въпрос, който и на мен ми изникна. Дракониада, ти се държиш като много мъжко момиче - аз намирам чар в това, но как очакваш с цялата тази мъжка енергия насреща ти да излезе алфа мъжкаря? Двубой ли ще има или връзка? Може би си толкова рязка само във форума, но не и в  отношенията си с мъжете - няма как да знам. Просто си мисля, че за да има баланс противоположностите се привличат. Еднаквостите се привличат и бързо се отблъскват:)

Хапи, на мен К8 ми е в Лъв...не е като да са ми безразлични  ;D
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Архетипи
« Отговор #17 -: Ноември 30, 2014, 09:38:15 pm »
относно подчертаното - явно е, че не е най-доброто, което може да се падне на една жена, но все си мисля, че трябва да има някакъв смисъл от този дар. Не си представям как бог (или който/каквото и да е) седи някъде там горе с тефтер и молив и раздава късметчета - добри и лоши :). Виж, в този смисъл ако някой иска да си говорим, ще се радвам :)
Напоследък много мисля за заточенията,паденията в знак и дом.Дори днес писах за това.И малко ще се повторя.Имам Венера,Луна в Овен в 10 Д.Това,което чувствам е,че съм ЖЕНА.Мога да стоя много добре на "онова място" по дом и знак и стоя,и се боря,и се налагам,и имам амбиции за разтеж.Но най-,най-съкровеното ми желание е да бъда Тронова Луна и Венера и мъж да свърши онова,което е написано в моя 10Д.  ;) :)


чак внушителен не, защото е асцендент телец, но наистина е привличащ и то много (явно, не само за мен) :)
Психически внушителен исках да кажа.  :)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Архетипи
« Отговор #18 -: Ноември 30, 2014, 09:41:37 pm »
Дракониада, сега най-после загрях. Искаш да си прехвърлиш Марса. И аз го имах този момент, но бързо разбрах, че ако го прехвърля няма да се чувствам пълноценна и удовлетворена. Обаче за да ти пречи толкова този Марс явно е по-особен. При теб там е разковничето, не във Венера и Луна.
Къде ти е Марса по знак и дом и какви аспекти има?
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Happy58

  • Гост
Re: Архетипи
« Отговор #19 -: Ноември 30, 2014, 09:46:25 pm »

Психически внушителен исках да кажа.  :)

при един скорошен разговор разбрах, че съм щастливка, защото не го познавам изцяло и отвътре. Ако беше така, трагедията ми щеше да е тотална. Много, много труден човек. Но аз консумирам само Марса му :)

Happy58

  • Гост
Re: Архетипи
« Отговор #20 -: Ноември 30, 2014, 09:48:23 pm »


Хапи, на мен К8 ми е в Лъв...не е като да са ми безразлични  ;D

За к8 не съм се замисляла - при мен е във Водолей ... нямам никакъв опит с тях. :) Но пък Уран е в съвпад с Венера.

wind

  • Global Moderator
  • Newbie
  • *****
  • Публикации: 16
Re: Архетипи
« Отговор #21 -: Декември 01, 2014, 09:25:58 pm »

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Архетипи
« Отговор #22 -: Декември 02, 2014, 04:37:20 pm »
В друг разговор засегнахме модела в семейството. Доколко архетипа на мъжа се припокрива с този на бащата?
Сигнификаторите не винаги са еднакви. Бащата се описва не само от Слънцето, а и от планета или знака на 10 дом. При мен Плутон е в Скорпион в 10, а баща ми е със съвпад Луна и Сатурн в Скорпион - военен, с труден характер, но отговорен и грижовен към семейството. Ако трябва да съм съвсем искрена обаче - аз не свързвам баща ми с образа на желания мъж.
Него много по-добре го описва положението на Марс.

Замислих се и за друго. Наблюдавам, че не са редки противоречия между представата за партньора и това от какъв партньор всъщност се нуждаем. Може би за представата отговаря Венера - тя оцветява желанията и вижданията ни за отношенията с другия пол. А Марс и/или Слънцето показват какъв ще е партньорът независимо от щенията ни. Тоест, онова от което наистина се нуждаем.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Архетипи
« Отговор #23 -: Юли 04, 2015, 08:54:54 am »
Хареса ми темата и я побутвам :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.