Автор Тема: Таро подредби - практика  (Прочетена 15956 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Таро подредби - практика
« Отговор #45 -: Декември 10, 2015, 09:19:42 am »
Благодаря Емс :)

по-късно ще докладвам  :08:

Happy58

  • Гост
Re: Таро подредби - практика
« Отговор #46 -: Декември 10, 2015, 09:43:43 am »
Сянката за Хепи.

1. Влюбените - може би не виждаш в себе си влюбчивостта. А другите да те възприемат като такава. Да не се възприемаш като човек, който може да действа в екип - в личен или делови план. Другите може да виждат в теб колебливост, люшкане между две положения.

да, трудно ми е да работя в екип - усещам се вече, че май съм доста "властна"

2. Асо пентакли - може да изпитваш дразнение към хората, които прекалено силно са се вгледали в материалното. В осъществяване на материалните си желания и са загърбили духовното. На онези, които плащат, за да получат вниманието на силните на деня, да са допуснати до определено място.

Да, така е, или поне така беше - сега вече гледам живота по друг начин - опитвам да давам шанс на всеки - според неговата си истина

3. Глупакът - дали не вярваш, че може да си безгрижна и необременена? Че си способна да тръгнеш някъде без план, посока, а да си водена само от ентусиазъм? Може да ти е трудно да си наивна като дете, да ти е трудно да повярваш в лекотата на живота.

абсолютно! - никога не съм могла просто така да се радвам на каквото и да е. Каквото и да имам, в мен стои една тежест, един страх, които не ми позволяват да изпитам радостта на живота - честно казано, аз не знам как се прави това (за съжаление)

4. Деветка мечове - не може да обшуваш с хора, които са зациклили в своите страхове. Които не предприемат никакво действие, за да променят ситуацията. Онези, които се вглеждат прекалено силно в детайлите и заради това пропускат хубави моменти. Обидчивите?

тук ми е трудно да коментирам - може би наистина е така, защото, за мен - когато проблемът е ясен, човек би трябвало да действа за разрешаването му, вместо да се пуска по лекото и наистина това не ми харесва ... не че аз го правя винаги де


5. Императорът - рядко споделяш за решенията, които е трябвало да вземеш, за отговорностите, с които си се нагърбила. И за самотата. Може другите да не осъзнават и ти да нямаш желание да говориш за миговете, в които е трябвало да си силна, а тогава е било пусто около теб.

Споделям до момента, в който трябва да взема решението, но, да - никой не знае, как аз се чувствам в този момент - то и аз самата не си признавам пред себе си, камо ли да споделя ... Когато всичко мине, мога да говоря, но е някакси в друг план - като нещо ежедневно.

6. Императрицата - тук малко съм изненадана. Императрицата е много женска карта. А да отричаш и не харесваш точно тези си качества... Може би грижовността към другите, майчинското в теб е нещо, което се стремиш да избягваш.

Абсолютно точно е, не се учудвай! - никога не съм се приемала като жена, заслужаваща внимание, позволяваща си флиртове, позволяваща някой да се погрижи за нея, да е слаба, да ходи по козметички и фризьорки, да се мотае по магазините и да се наслаждава и всичко това женско ... дори до скоро това ми е било неприятно у жените. Едва сега осъзнавам, колко много съм пропуснала и колко това ме е наранило. Дори смятам, че това е една от причините за сегашното ми здравословно състояние. Много ми е натоварена Венерка - как да стане ..... Затова и отидох при този мъж - оттам започнах да се "извинявам" и да "приемам" жената в мен - дано да успея.

Интересно се получи, Хепи. Много големи аркани.

Благодаря ти, Емс  :58: - само искам да попитам - тази информация, която се дава, можем ли да опитваме да я променим или това си е заложено и ... край? Питам - принципно, според вас.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Таро подредби - практика
« Отговор #47 -: Декември 10, 2015, 09:46:59 am »
Емче, може ли и за мен една Сянка  :58:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Таро подредби - практика
« Отговор #48 -: Декември 10, 2015, 09:50:33 am »
Хепи, добро утро! С нетърпение отворих форумчето. Много ми е готино сутрин да си пия кафето и да отделя 1 час в ровене в темите.  :38:

Според мен това е поправимо. Тук и сега това са твоите сенки. Но целта на подредбата сякаш е да анализираме нещата, които избягваме при други обстоятелства. Или не си признаваме. Или не виждаме. Но ако се поработи върху слабите места, то ще има промени.

Аз си теглих два или три пъти карти за Сянката. И към всеки от моментите различни неща са ми били проблем. Имаше и допирни точки, но имаше и промени по лъчите на звездата.  :012:

Делфи, да я направя довечера? След 20-тина минути трябва да изляза.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Таро подредби - практика
« Отговор #49 -: Декември 10, 2015, 02:42:36 pm »
https://www.youtube.com/watch?v=y378dnFijHo

Изглежда интересна подредба

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Таро подредби - практика
« Отговор #50 -: Декември 11, 2015, 08:17:44 am »
а каква точно е тази подредба "сянката"?

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Таро подредби - практика
« Отговор #51 -: Декември 11, 2015, 10:35:46 am »
а каква точно е тази подредба "сянката"?

Има я по-назад в темата описана.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Таро подредби - практика
« Отговор #52 -: Декември 14, 2015, 10:02:47 am »
Сянката за Делфи. С голямо закъснение.  :-*

1. Крал пентакли - другите могат да виждат в теб желание да си угаждаш, да имаш контрол над ситуацията. Да ръководиш с разум. Може да виждат в теб човек, който по-категорично раздава съвети. Да не те виждат прекалено заземена, Делф?
2. Тройка чаши - може да си раздразнена от хора, които живеят за мига, за забавленията, изпълнени са с прекалено много надежди. Или тези, които използват често алкохол, интересуват се предимно от компаниите.
3. Седмица жезли - дали не ти е по-трудно да повярваш в себе си, когато трябва да защитиш идеите си? Да не вярваш, че имаш достатъчно кураж, за да се справиш с някои проблеми, особено ако другите ти подлагат прътове в колелата? Темата с атаките от другите и защитата ти от тях - тук трябва да добиеш повече вяра в себе си.
4. Паж чаши - трудно ти е да общуваш с прекалено раними хора. Които са новаци в изразяването на своите емоции. Които се влияят силно от своите емоции, ръководени са от емоции, а не разум. А защо ти е трудно да ги разбереш - виждаш подобно поведение в себе си, или ти липсва тази емоционалност?
5. Рицар пентакли - не говориш за своите планове. Може да имаш своите си идеи за развитие, да ги следваш постепенно. Но държиш това в тайна от околните. За другите може да изглеждаш като закована на едно място. Но ти градиш сигурност.
6. Справедливостта - малко съм озадачена тук. Може би имаш колебливи моменти. Люшкаш се между добро и лошо, трудно ти е да вземеш някое решение. Стремиш се към равенство, справедливост. Но ти е трудно да нагодиш везните. От там и проблемите с най-тъмната ти сянка.

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Таро подредби - практика
« Отговор #53 -: Декември 14, 2015, 08:47:55 pm »
И аз си наредох една сянка :
1 висш жрец
2 6 чаши
3 4жлези
4 страшен съд
5 5жлези
6 4пентакли
Цепя на влюбените

Ще помоля за мнение, някои неща ми убягват тук
Вие открихте ли сходни неща от тази подредба в натала си?
« Последна редакция: Декември 14, 2015, 08:51:49 pm от Kler »

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Таро подредби - практика
« Отговор #54 -: Декември 14, 2015, 09:49:27 pm »
Клер, аз ще опитам.

1. Хората могат да те виждат прекалено отдадена на духовните неща. Сякаш държиш ключ към някакво знание. За някои неща може да си по-старомодна или традиционалистка. Може би нещо в миналото ти не виждаш като фактор, но те го забелязват. Някаква твоя промяна.
2. Инфантилността и прекалената наивност може да са ти дразнещи. Отново миналото...Хората, които живеят с миналото и не могат да влезат в крак с новото време може да са ти дразнител.
3. Вярваш ли си, че можеш да се развиваш коректно в домашните теми, в семейните неща? Сякаш тук е нещото, за което нямаш много увереност. Нещата свързани с дома и семейството. Чисто практично - как се намираш като домакиня?
4. Тук малко съм объркана, но си мисля, че прекалено категоричните и съдещи хора са ти неприятни. Които променят мнението си рязко, коренно.
5. Рядко разговаряш за онези ситуации, в които е трябвало да си в опозиция. Или си срещнала конкуренция. Не си падаш много по меренето на сили сякаш.
6. Може би най-много те притеснява да не си в положение на зацикляне, някакво заблатясване и прекомерно вглеждане в прагматичното. Ако има нещо, което силно те тревожи, то е материалното, да не се вкопчиш здраво в него.

Така аз го усетих.
Иначе съм намирала подсказки за себе си и наталната си карта, когато съм си теглила карти за тази подредба. Може да са различни карти всеки път, но има отношение към картата ми. Просто в различно време ме вълнуват различни неща.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Таро подредби - практика
« Отговор #55 -: Декември 14, 2015, 10:14:44 pm »
Благодаря Ема
Мисля че това,което си написала ме описва доста добре .
За Сс се учудих тук, защото я харесвам тази карта. Но действително не харесвам прекалено рязки и нетактични хора. Също и прекалено шумни и самохвалковци.
А другите неща определено ми описват основните предизвикателства в натала

синие

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 167
Re: Таро подредби - практика
« Отговор #56 -: Януари 06, 2016, 09:27:40 am »


подредих си Келтски кръст(5мин,6бъд)
отново за работното място,колеги,атмосфера.

О,не са хубави новините,различия,не единомислие,не приемственост.Някой се възползва от цялата ситуация(погледнах картата ,която е под цялата колода,след като съм подредила всички карти)
Само в един миг безвремие...
изгубени ще се намерят;намерени ще се изгубят;

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Таро подредби - практика
« Отговор #57 -: Януари 11, 2016, 01:16:49 am »
Наредих си подредбата, която Скорпионче предложи. Относно този Крал чаши, който ме преследва.  :72:
Ако на някой му се дава мнение. Аз засега ще замълча, за да не ви обърквам. А и да го асимилирам.


1+2 - ситуацията в момента
3 - това, което е върху теб
4 - влияния, които се засилват
5 - влияния, които отслабват
6 - подсъзнателното
7 - това, което се показва
8 - накъде води този път
9 - резултат

п.с. дано не съм объркала някоя позиция

1. Колесницата
2. Умереността
3. Деветка пентакли
4. Рицар мечове
5. Императрицата
6. Двойка жезли
7. Двойка мечове
8. Шестица чаши
9. Седмица жезли

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Таро подредби - практика
« Отговор #58 -: Януари 11, 2016, 07:57:14 am »
Емма, според мен подредбата говори, че ти е много напрегнато в момента и търсиш баланса. Макар сега да успяваш да удържаш фронта, в един момент просто ще ти писне и ще покажеш лошата си страна.  :012: Твърде много се раздаваш, така мисля аз. Все другите са на преден план, а твоите нужди са някъде там накрая.  Нооо, краля това казва, обърни внимание първо на теб самата, тогава всички останали. Предстои избухване и устояване на собственото мнение.

 :-*
« Последна редакция: Януари 11, 2016, 06:26:31 pm от Скорпионче »
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Таро подредби - практика
« Отговор #59 -: Януари 11, 2016, 08:52:49 pm »
Може и така да е. Раздавам се, а искам време за себе си.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.