Автор Тема: Ретроградна венера в лъв/дева  (Прочетена 43827 пъти)

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #135 -: Юли 19, 2015, 10:11:57 am »
За това си помислих и аз - голямата ми дъщеря, като й разказвам това, ми се чуди на акъла защо се спирам да изживея нещата. Истината е, че само за една от тези срещи си позволих да я изживея пълноценно и да не е платонично (точно при ретро Венера е било това), защото цял живот съм си омъжена или съм с партньор, така че ги разочаровам тези мъже...
« Последна редакция: Юли 19, 2015, 10:26:52 am от Eaglet »

ladycharm

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #136 -: Юли 23, 2015, 10:05:36 am »
Да открия ли магазин при ретро Венера? Договорът за наем на магазина е подписан преди ретроградието й, но дали да взимам този фактор предвид? Или да изчакам след септември?

Моята Венера е в Дева, управлява втори дом и по натал се намира в 1-ви.
« Последна редакция: Юли 23, 2015, 10:12:46 am от ladycharm »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13610
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #137 -: Юли 23, 2015, 02:03:43 pm »
Да открия ли магазин при ретро Венера? Договорът за наем на магазина е подписан преди ретроградието й, но дали да взимам този фактор предвид? Или да изчакам след септември?

Моята Венера е в Дева, управлява втори дом и по натал се намира в 1-ви.
Е то септември Мерка става ретро, а той е основният сигнификатор за търговия.
при ретро Венера не е добре да се започва нова любовна връзка, да се купуват скъпи  вещи, движима и недвижима собственост, ако за магазина си закупила вече всичко необходимо не пречи да го пуснеш

ladycharm

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #138 -: Юли 23, 2015, 03:00:06 pm »
Благодаря, akruks! Ох, нали и луната трябва да е растяща и не е една беля... трябва да избирам между везни и скорпион, ако е септември. Но имайки предвид, че е свързан с красота везни по-добре ли е? Досега винаги съм избирала земните луни - дева или телец, имам и някои проекти, стартирани при луна в овен, доста успешни.

 Ще бъде преди ретроградието на Меркурий от 17 септември.

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #139 -: Юли 23, 2015, 04:43:35 pm »
Аз пък днес подписах предварителен договор за покупка на вила и както се оформя, нотариалният акт ще трябва да се сключва при ретроградна Венера. Надявам се, че няма да е особен проблем, тъй като след месец имам Юпитерово завръщане в 4 дом. Юпитер по натал ми е в съвпад с Марс, СЛВ и Регулус.

А колкото до това какво ми се е случило през септември 2007, при мен връзката със сегашните събития е доста буквална.
Тогава получих сумата пари, която сега инвестирам във вилата  :)
През октомври пък забременях. Дали сега пак ще имам този късмет, предстои да видим  O:-)
« Последна редакция: Юли 23, 2015, 04:46:44 pm от Love-me »
Serve, love, give

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #140 -: Юли 23, 2015, 05:26:35 pm »
Ми ха дано, тъкмо ще си играйкат в двора децата

ladycharm

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #141 -: Юли 23, 2015, 06:01:31 pm »
Август ще е. Луна в козирог. Дано са стабилни нещата.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #142 -: Юли 23, 2015, 08:50:33 pm »
Луната е заточена. А твоята каква е? И кой ти управител на МС? Добре е да са добре.
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12608
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #143 -: Юли 23, 2015, 09:06:05 pm »
ladycharm, магазинът какво ще предлага ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ladycharm

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #144 -: Юли 23, 2015, 10:22:32 pm »
Луната е заточена. А твоята каква е? И кой ти управител на МС? Добре е да са добре.

Моята е в Лъв. Управител на MC e Меркурий - Близнаци.

Имам още време да решавам. Но във Водолей ми се струва съвсем неподходяща, Риби още повече ...
Мисля си, че земните луни са най-удачни, като тази в Козирог най-малко. Стрелец ми е несериозна.
А преди това просто няма да успея.

Рени, с разкрасяващи продукти.

Вие каква луна бихте избрали за старт?
« Последна редакция: Юли 23, 2015, 10:26:54 pm от ladycharm »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12608
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #145 -: Юли 23, 2015, 10:47:27 pm »
Тогава е по- добре, ако не бързаш да е след 06.09. , ladycharm  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ladycharm

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #146 -: Юли 23, 2015, 11:31:27 pm »
Благодаря, Рени! Ще видим как вървят нещата и ще нагласям според обстоятелствата. Благодаря ви  :-*

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #147 -: Юли 23, 2015, 11:37:00 pm »
Вие каква луна бихте избрали за старт?

Ако спазваме лунния календар и при условие, че става въпрос за нещо разкрасяващо - Луна в Читра, Рохини, Мригашира, Пушйа, Уттара Пхалгуни.

В Читра е днес. Рохини и Мригашира се падат в Близнаци по нашия зодиак, Пушйа е от края на Рак до първите няколко градуса на Лъв, У. Пхалгуни е последна декада на Дева. Може и евентуално в Дхаништха /последна декада на Водолей/, тя обича лекотата и забавленията, има и заложен артистизъм.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #148 -: Юли 24, 2015, 01:11:48 pm »
Тогава е по- добре, ако не бързаш да е след 06.09. , ladycharm  :)

Съгласна, та даже и след новолунието в Дева, за да е растяща Луната. След 15 август, когато Луната почва да расте, Венера вече не само е ретроградна, но и изгорена, а Юпитер е напуснал Лъв и е заточен. Венера не е чак толкова незначителна при този обект, макар евентуалното й положение върху наталната Луна в Лъв, воглаве с Юпитер, да изглежда обещаващо. Луна в Козирог не е много добър вариант при диспозитор в знака й на падение. Една хубава Луна в Телец би била супер, но по това време на годината в Телец е намаляваща.

Значи, една Венера върху натална Луна, но вече не ретро и не изгорена, управител на МС във венерин знак и в тригон със себе си (натален) и млада Луна в края на Дева, за да спазим препоръката и на Лили :-) или в началото на Везни, може би изглежда добре. Факт е, че в началото на септември и Венера, и Меркурий са в ретроградна сянка, а Слънцето е в Дева, но... такъв е периодът.
« Последна редакция: Юли 24, 2015, 01:27:48 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3358
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #149 -: Юли 24, 2015, 02:37:44 pm »
Венера утре става ретро
Frankly, my dear, I don't give a damn.