Автор Тема: Бихте ли си направили консултация при вас самите  (Прочетена 28976 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
По Джйотиш имаш указания за добра интуиция, на проблясъци ще те осенява. Това много помага в тълкуването на картите.

Не, няма нищо общо с никакви форумни и медийни никове.

Проблемът е, че много се проектира и завижда, това пречи на правилната преценка. Затова на жена-астролог в България трудно бих се доверила, повечето не са надскочили нивото на личните си проблеми и пристрастия.
Благодаря! Според класическата астрология също съм с добра интуиция, покрай точния съвпад на Марс У3, У8 с Нептун в 3д., скорпион.

Колкото до останалото- не е само в областта на астрологията, същото е и в литературните среди, като там и сред мъжете има подобна тенденция, макар и много по-рядко.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Според ведическата Юпитер в 8 дом дава добра интуиция, а при теб с прецесия минава в собствен знак, освен това е разположен заедно с Луната.

Комбинацията на 5, 8 и 9 дом съм забелязала да дава по-задълбочен и изследователски интерес интерес към астрологията, а ако добавим акцент върху 2 и 11 дом, вече имаме по-комерсиален и егоистичен уклон, насочен към личността и нейните интереси. Това е по Джйотиш.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Нещо ти преча?
Хайде, дано дребната ти, малка душа намери покой  :-*
Ограничено и закостеняло ти е мисленето, Папилома и това нищо и никой не може да го промени. Карма  ;)
На всички останали, ще липсвате  :58: Кой повече, кой по-малко  :012:

Изтървала съм тука
Да не повярва човек колко лично го прие след толкова време, надявах се да сме се опознали по-добре

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Дотолкова, доколкото астрологията е изкуство, могат да се пишат приказки от 1001 нощ... стига да разполагаме с нужната за това аудитория. Без знания и опит обаче приказката няма да се сбъдне и ще си остане една чесало за езици. Със суха математика и статистика също не става - не можеш да приложиш една и съща "формула" спрямо различни хороскопи и да очакваш да даде навсякъде еднакъв резултат.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Наука-експериментално проверимо знание въз основа научния метод .Изкуство-използване на умения и въображение в създаването на естетични обекти и среди които могат да бъдат споделени с другите .Това са най-точните определения които намерих,на мен не ми говорят много .Аз лично разбирам изкуството като  работа на дясното полукълбо-което работи с чувства,интуиция,усещане,с ,,душа-бог,вяра,нематериалното,информацията като холограма,виртуалност,творчество.Науката е работа на лявото полукълбо-логика,анализ,причинно-следствена връзка,съмнение,физическа реалност,принципи,закони ,подредба,математика,информацията като линия,изследовател,изпитател .Архетип за изкуство-дясно полукълбо астрологично ми се струва знакът риби,за наука,ляво полукълбо-дева .                            Лявото полукълбо е половина мозък,дясното също е половина мозък .Мисля по-добри резултати се получават като се работи с цял мозък,не с половинка  ;D                                                                           

Happy58

  • Гост
Пусни ги, ако са на известни личности.

На мен не са ми особено интересни, тъй като се съмнявам, че всички карти на астролози си приличат.

Обикновено, ако някой бг астролог ме заинтересува и му имам данните /в повечето случаи ги крият/, поглеждам ведическата му карта и навамша - там може да се види дали наистина има нивото, за което претендира, и като цяло докъде може да стигне в астрологията, с каква цел я използва /дали е призвание, талант или има по-комерсиален подход/.

Навремето, когато позадобрях с ведическата, така разпознах една астроложка, че далеч не е това, за което се представя, и симулира алтруизъм, а целите са съвсем други, по-личностни и егоистични. Твърдеше, че в България няма никакви астролози освен нея, световно неизвестната.

Лили, и тримата са си с обявени хороскопи в нета:

http://wiki.astro.com/astrowiki/de/Jeff_Green

http://www.ulrichbold.com/index.php/ueber-ulrich  -  най-отдолу е линка към картата

и третия е Любомир Червенков - неговите данни ги има на сайта му.

« Последна редакция: Юни 10, 2016, 12:32:00 pm от Happy58 »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Последната карта е интересна - силна Луна, силен Юпитер, акцентирани възли /с прецесия гледам/.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
имат акцентиран 9-ти и 3-ти дом, разтягат локумите и издават книги, но това изобщо не е гаранция, че са добри и полезни практикуващи астролози

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Такъв акцент често срещам и в картите на филолози, включително и транссатурновите планети са замесени, трудно можеш да ги различиш от някой астролог.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Да, те тези карти нямат никакъв Юпитер, никакъв Уран, никакъв 8 дом, абе ... нищо .... лаладжии

Чудя се, на вас някога нещо някой дали ще ви хареса  :-\  дотук ми беше везнишкото, стига толкова  :P

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Осми дом се свързва с окултизма, дава и интуиция, по-задълбочен поглед. Но осмодомните акценти могат да се проявят и на по-ниска вибрация, при някои дават симбиотични връзки, зависимост от партньора. 8 дом има отношение и към брака, неговата продължителност. Акцент върху 2 и 7 дом също може да има в картата на един консултант, особено ако активно се занимава с изнасяне на лекции, семинари, изяви пред публика. Не е задължително да има силен 11 дом, но обикновено е акцентиран при тези, които се стремят да печелят повече чрез публична активност.
« Последна редакция: Юни 10, 2016, 01:26:10 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Зачетох се в бг-мама, там много обсъждат практикуващите астролози, някои по-известни и популярни имена.

Направи ми впечатление, че някои имат доста нереалистични очаквания от астролога и поради това остават недоволни, а не само защото не им харесва консултацията или прогностиката не се реализира.

Доколкото разбирам, очакванията е астрологът да им обясни кое в хороскопа на какво се дължи. Да, ама това е консултация по конкретни въпроси, а на обучение/курс по астрология. Освен това не можеш да знаеш какво е нивото на питащия - има ли някаква астрологична основа или е абсолютен лаик. А ако астрологът работи с някои по-"екзотични" техники, как да обясни на клиента "кое на какво се дължи", който от своя страна има съвсем повърхностни познания, които се изчерпват с някои по-популярни техники в модерната астрология? И започва едно недоволно тропане - "ама тя нищо не обяснява", друг път пък са недоволни, че се използва "много астрологична терминология".

Без изтъкване на астрологични аспекти и аргументи било "гледане на кристално кълбо". А хубаво ли ще е да получиш астрологичен анализ без индивидуален подход, съставен само от формално изброяване и копирано описание на домови и знакови позиции и транзитни аспекти /от някоя книжка или безплатен текстови блок на астрологична програма/? Веднъж получих такъв "анализ" от "професионален" астролог. Беше ми за първи и последен път - един несполучлив експеримент.  ;D



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Повечето астролози вече работят с предплата, не виждам нищо срамно /стига и те да са точни и коректни/.
Каквито клиенти има, все ще намери начин за нещо да се хване и да демонстрира недоволство, за да не си плати накрая.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Интересното е, че избират и после реват, че няма резонанс, че не се е получил добър контакт с астролога. А уж би трябвало да привличаме това, с което резонираме и от което имаме нужда в момента.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Повечето избират, защото "на колежката всичко й познала"
Какъв резонанс?