Автор Тема: Моля за помощ от по запознатите  (Прочетена 5973 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Моля за помощ от по запознатите
« Отговор #15 -: Февруари 06, 2018, 01:31:30 pm »
Просто си чакам хороскопа да пристигне и ми беше интересно ако може някой да ми каже нещо с едно две изречения.

И това е често срещано явление. Както и след поръчан хороскоп да се направи регистрация в някой форум и да се иска преразглеждане на чужд анализ/прогноза, направен от друг астролог. Бг форуми, тук е така.

Астрология само от книжки не се учи, особено това, което се превежда и издава в България. Но има и "астролози", започнали "консултантска" практика след прочитане на няколко такива книжки, което също не ме учудва.

За достъп до по-качествена литература трябва да владееш чужди езици. На английски и руски има достатъчно литература, на немски по-малко. Ако наистина имаш желание, имаме секция за книги – E-books. Заповядай да четеш.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Моля за помощ от по запознатите
« Отговор #16 -: Февруари 06, 2018, 01:46:06 pm »
Стар, сега ще кажа любимата ти фраза – "Но ние не ядем доматите с колците".  :29:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13559
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Моля за помощ от по запознатите
« Отговор #17 -: Февруари 06, 2018, 02:15:42 pm »
За мен изказване "ти нали си от опитните...." говори, че дамата няма представа от това как се прави качествена ректификация от опитен астролог.
хо-хо-хо
 :57:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Моля за помощ от по запознатите
« Отговор #18 -: Февруари 06, 2018, 02:20:14 pm »
Както и да е, казусът е приключил по много предсказуем начин.
Нали познаваме перфектно местния контингент. По-скоро бих се учудила, ако има друг развой.

А на питащата пожелавам успех и напредък в астрологията. И да се запаси с търпение – там има доста да учи.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13559
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Моля за помощ от по запознатите
« Отговор #19 -: Февруари 06, 2018, 02:22:27 pm »
Има хора, които се радват на моженето на друг, но и такива за които то е трън в очите.
Моженето на приказки го демонстрират доста из форумите (нямам предвид само астрологичните), но както е казал Хайтов "едно е да ти се иска, друго е да можеш, а трето и четвърто да го направиш"
Радвам се на направеното (добро) от друг, а "който завижда- добро не вижда"

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Моля за помощ от по запознатите
« Отговор #20 -: Февруари 06, 2018, 02:27:35 pm »
И не само из форумите, из социалните мрежи също. Мазане с медец за баламосване на заблудени клиенти, а от гледна точка на знанията и опита са стъпили върху плаващи пясъци. То сега вече всеки сульо и пульо може да се обяви за астролог, важното е да говори за "звезди" и да го прави впечатляващо.  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12574
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Моля за помощ от по запознатите
« Отговор #21 -: Февруари 06, 2018, 02:58:13 pm »
Потребителят се е обърнал за помощ към по-запознатите, а не към по-устатите- въпрос на избор и желание е да се включи всеки припознал се в заглавието. Защо правите от мухата слон, когато Юпитер е в Скорпион ?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Моля за помощ от по запознатите
« Отговор #22 -: Февруари 06, 2018, 03:04:31 pm »
Рени, ти чак го римува накрая.  :012:

На мен диагнозата отдавна ми е ясна, нямах за цел да правя буря в чаша вода.
Ама и чак такива идиотчета не сме, за каквито явно ни мислят потребителките еднодневки.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13559
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Моля за помощ от по запознатите
« Отговор #23 -: Февруари 06, 2018, 03:10:29 pm »
Потребителят се е обърнал за помощ към по-запознатите, а не към по-устатите- въпрос на избор и желание е да се включи всеки припознал се в заглавието. Защо правите от мухата слон, когато Юпитер е в Скорпион ?
защото Лунното затъмнение е в Лъв, а някои потребители, с подчертана Луна в радикса, са малко повече подвластни на лунната енергия

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Моля за помощ от по запознатите
« Отговор #24 -: Февруари 06, 2018, 03:17:23 pm »
То така се правят прогнози.  :72:

А това затъмнение нещо трябва да ти активира все пак. И за по-силна изява да е някъде по ъглите.
Странно, но точно тогава ми спретнаха двудневно скандалче.  ;D
« Последна редакция: Февруари 06, 2018, 03:19:07 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13559
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Моля за помощ от по запознатите
« Отговор #25 -: Февруари 06, 2018, 04:01:37 pm »
То така се правят прогнози. 

А това затъмнение нещо трябва да ти активира все пак. И за по-силна изява да е някъде по ъглите.
Странно, но точно тогава ми спретнаха двудневно скандалче.  ;D
Лили, не съм извършила прогноза, а съм отговорила на въпроса на Рени "защо правите от мухата слон?" , а последното е присъщо на Луна в Лъв
и не е задължително да има аспект и да е по ъглите - хората с АС и Луна в Рак винаги откликват на лунация, особено пък лунно затъмнение

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Моля за помощ от по запознатите
« Отговор #26 -: Февруари 06, 2018, 04:38:02 pm »
При мен не се е задействала все още, няма събитийност.
Но вчера неочаквано научих неприятна новина – от човек, който не ми е близък, по-скоро само познат.

То ще стане малко като притча.
Отивам преди малко в кварталния магазин. Касиерката маркира парче кашкавал и има леко разминаване в цената, около 15 стотинки. Бил леко поскъпнал. И ме гледа с ококорени очи, предлага да се откажа от артикула. За 15 стотинки разлика. Та това е манталитетът на хората. Хем комично, хем трагично.  :)

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Моля за помощ от по запознатите
« Отговор #27 -: Февруари 07, 2018, 12:54:09 pm »
Той кой ли не е бодлив, Стар? Основното ядро във форума сме така, барабар с шефа.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui