Автор Тема: Пренатални цикли на наталните планети  (Прочетена 13783 пъти)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Пренатални цикли на наталните планети
« Отговор #15 -: Юли 17, 2016, 09:44:15 pm »
Долен съвпад=източна Венера=ретроградна Венера=Зорница=хелиакален изгрев=видима при изгрев Венера=начало на нов хелиакален цикъл на Венера.

Ако следваме логиката на пренаталната сизигия, при която търсим най-близката лунация преди раждането, независимо пълна или нова луна, вероятно трябва да търсим пълната или новата фаза на Венера -долен или горен съвпад, Зорница или Вечерница,
De omnibus dubitandum est

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Пренатални цикли на наталните планети
« Отговор #16 -: Юли 18, 2016, 09:20:28 am »
Значи всички сме Вечерници :-)

За видимостта и фазите на Венера, астрономически
https://dalspace.library.dal.ca/xmlui/bitstream/handle/10222/12393/v8_p2_a3_Cameron_visibility_Venus_naked_eye.pdf?sequence=1&isAllowed=y

суха,дневна ,мъжка,тип Атина Палада- Зорница
влажна,нощна,женска,тип Афродита-Вечерница

комай първото по ми приляга

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Пренатални цикли на наталните планети
« Отговор #17 -: Юли 18, 2016, 11:58:21 am »
1. В наталната карта е важно дали пренаталната Луна е нова или пълна. Стори ми се, че търсим именно този нюанс в проявлението на наталните сигнификации на Меркурий и Венера.

2. Последно, коя е началната точка на Венериния и Меркуриевия цикъл - долният съвпад, по подобие на Новолунието при Луната, при който геоцентричният съвпад на Слънце и Венера/Меркурий е едновременно хелиоцентричен съвпад между Земя и Венера/Меркурий, или горният съвпад по подобие на външните планети, при които геоцентричният съвпад Слънце/външна планета е хелиоцентрична опозиция Земя/външна планета? Или за вътрешните планети се разглеждат и двата съвпада, както предлагат доста астропсихолози, защото е важно Зорница ли сме или Вечерница? При долен съвпад Венера и Меркурий са обърнати с тъмната си страна към Земята и сякаш има логика това да е началото на синодалния им цикъл, и Алена е права, че именно така се и описва в повечето астрономически и астрологически справочници. Дебора Холдинг предпочита другия вариант, Венера ѝ харесва западна и вечерна, планетите са си планети и т.н.

3. Ако броим само горните съединения, до 1986 сме само Венера във Водолей, Дева, Овен, Скорпион, Близнаци, от 1986 до 2030 г. - Козирог, Лъв, Овен, Скорпион, Близнаци; след 2030 - Козирог, Лъв, Овен, Везни, Близнаци и така нататък по пентаграмата... ограничаващ избор като цяло ми се види :-)
« Последна редакция: Юли 18, 2016, 12:15:02 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Пренатални цикли на наталните планети
« Отговор #18 -: Юли 18, 2016, 12:14:31 pm »
Сега, ей точно това фръцване ми е непонятно. Като си казала, кажи защо се случва при горен съвпад при вътрешните планети. Щом горен, да е горен, на мен горния ми е в Овен, марсовата Венера си ми е тамън, долния ми е в Близнаци и въобще не я връзвам.
« Последна редакция: Юли 18, 2016, 12:16:07 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Пренатални цикли на наталните планети
« Отговор #19 -: Юли 18, 2016, 12:25:51 pm »
Аз мисля, че за венера, а сигурно и за Меркурий началната точка на цикъла е долният съвпад. Вече не помня къде съм го чела, ако се сетя ще напиша. Долният съвпад го разглеждат като нова луна, горният като пълнолуние.

Почти 100 % съм сигурна, защото съм преживяла долен съвпад по прогресия и специално за него го бях чела.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Пренатални цикли на наталните планети
« Отговор #20 -: Юли 18, 2016, 12:26:45 pm »
Аз съм за горен съвпад-там вътрешните планети са най-далеч от Земята/нали гледаме от Земята/,ако има край-начало на цикъл-там са -в горен съвпад :o

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Пренатални цикли на наталните планети
« Отговор #21 -: Юли 18, 2016, 12:28:28 pm »
Много мило, Бин, но в общия случай началото на синодален цикъл не е въпрос на гласуване!

Или синодален/синодичен цикъл е различно от пренатален цикъл и тогава всичко си е тамън :29:
De omnibus dubitandum est

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Пренатални цикли на наталните планети
« Отговор #22 -: Юли 18, 2016, 12:32:50 pm »
Ето

Цитат
A Venus cycle begins at the inferior conjunction, when Venus is exactly between the Sun and the Earth. At the superior conjunction, which is equivalent to the opposition aspect, Venus is on the far side of the Sun, with the Sun standing exactly between the Earth and Venus

от тук http://khaldea.com/planets/venus_type.shtml
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Пренатални цикли на наталните планети
« Отговор #23 -: Юли 18, 2016, 01:25:25 pm »
Ако не искаш да бъдеш ученик, стани учител.  :)

Стар, не си ли мислила да организираш някакви семинари? Не е нужно да напълниш зала с 50-100 човека и да им разправяш врели-некипели. На много хора, навлизащи в астрологията, им е нужна читава и качествена основа. А в момента по повечето астрологични курсове именно такава подготовка куца. Споко, няма да те одумваме като онази Ванеса.  :29:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Пренатални цикли на наталните планети
« Отговор #24 -: Юли 18, 2016, 01:50:07 pm »
Винаги съм се чудила защо тези, които наистина знаят и имат какво да кажат, не горят от желание да преподават. Веднъж питах и Гали дали няма такива намерения, категорично отрече.

Докато тия, дето не блестят с кой знае какви (по)знания и прозрения, все се бутат в семинарни зали и под светлината на прожекторите.

Временен коментар.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Пренатални цикли на наталните планети
« Отговор #25 -: Юли 18, 2016, 02:32:23 pm »
Винаги съм се чудила защо тези, които наистина знаят и имат какво да кажат, не горят от желание да преподават. Веднъж питах и Гали дали няма такива намерения, категорично отрече.

Докато тия, дето не блестят с кой знае какви (по)знания и прозрения, все се бутат в семинарни зали и под светлината на прожекторите.

Временен коментар.

Е как защо - то се иска нещо по 3/9 + 1/10 дом, за да можеш да преподаваш и да те виждат. Може би и 7-ми, за да те приемат хората. Знам ли .... едното знаене не е предпоставка за предаване на знания във вид на преподавател. Както и не всеки спортист става добър треньор.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Пренатални цикли на наталните планети
« Отговор #26 -: Юли 18, 2016, 02:39:31 pm »
Да те видят и да те чуят, да. И да успееш да си "опаковаш" знанията в синхрон с потребностите на целевата група. И не си далеч от истината - нужен е и силен 7 дом, с по-благоприятен статус в хороскопа, за да се получи удовлетворяващо взаимодействие с аудиторията.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Пренатални цикли на наталните планети
« Отговор #27 -: Юли 18, 2016, 04:08:41 pm »
Е как защо - то се иска нещо по 3/9 + 1/10 дом, за да можеш да преподаваш и да те виждат. Може би и 7-ми, за да те приемат хората. Знам ли .... едното знаене не е предпоставка за предаване на знания във вид на преподавател. Както и не всеки спортист става добър треньор.
Ето че се връзва-Ванеса има у3д Слънце на МЦ-не е за чудене значи .Управителя на Слънце Нептун е съвпад с Уран в 7д .

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Пренатални цикли на наталните планети
« Отговор #28 -: Юли 18, 2016, 05:15:27 pm »
И аз бях чела, че началото на цикъла на Меркурий и Венера е техния долен съвпад, дори и такива неща съм превеждала. Последствие установих чрез наблюдения на примери от реалността, че естеството на цикъла в цялостност и като развитие, се вписва като отправна точка "рождената дата" техния горен съвпад.

Дияна, това са ми аргументите. Ако смятате емпиричния опит за недостатъчен аргумент, не мога по друг начин да се аргументирам. Неиздържалите практическа проверка теории не са моя територия.

ОК, можеш да ме броиш към представителната си извадка за емпиричния опит - както казах по-горе - Вечерницата в Овен бива, Зорницата в Близнаци - нежели. Освен това е и по-далече от РД-то ;D
« Последна редакция: Юли 18, 2016, 05:18:36 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Пренатални цикли на наталните планети
« Отговор #29 -: Юли 18, 2016, 08:53:35 pm »
"Лични наблюдения" може да е довод
Но предлагам да потърсим по-дълбоко
Какъв е смисълът да се придава такова значение на сизигията? И то без оглед на това дали е новолуние или пълнолуние, като се има предвид колко държат на изгреви/видимости