Автор Тема: Слънчево затъмнение 26 Февруари 2017  (Прочетена 13578 пъти)

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Слънчево затъмнение 26 Февруари 2017
« Отговор #15 -: Февруари 22, 2017, 10:58:41 am »
При мен се пада в 6-ти дом, в каре с У6- Уран, но в тригон със Сатурн. В момента ме тръшна някакъв грип и съм болнични. Най-много като се върна понеделник на работа да отнеса нещо или това да повлияе по някакъв начин на работните отношения. А може и пак да е по здравната тема. Ще видим. Нали събитийността може да е с няколко дни по-рано от точните градуси на затъмнението? А колко време е продължителността като събития!?

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Слънчево затъмнение 26 Февруари 2017
« Отговор #16 -: Февруари 22, 2017, 11:00:36 am »
имаш си хубав аспект да смекчи квадрата, при мен също е в 6д с единствен аспект- опозиция с Уран У6  ::)
е и опозето си има предимства да пътуваш до  непознато място,да промениш навиците,ежедневието ,освобождаване от задължения,битовизми
да си направиш профилактични прегледи,да започнеш диета,спорт ,
ако ти се прииска да си пепеляшка- пролетно почистване на дома и изхвърляне на ненужни вещи е добре за уран в дева у6 в опозе

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Слънчево затъмнение 26 Февруари 2017
« Отговор #17 -: Февруари 22, 2017, 04:51:50 pm »
При мен е върху АЦ,квадратира  наталния съвпад Луна У5 /Нептун У1 в 9Д, единственият хубав аспект е тригона към ЮЛВ в 5Д.
Завръщане в миналото по ЮЛВ и  опозицията към ДЦ -вече се усеща напрежение между мен и законният ми съпруг,с който не живеем заедно и ту сме си много близки, ту-много чужди :)
« Последна редакция: Февруари 22, 2017, 04:55:32 pm от rroza »

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Слънчево затъмнение 26 Февруари 2017
« Отговор #18 -: Февруари 22, 2017, 08:46:19 pm »
При мен е в 9-ти дом, без особени аспекти.
Очаквах някакво вземане на решение за пътуване, а то се оказа, че ме убедиха за две седмици да сменя попрището- ще преподавам чужд език, не можем да си намерим такъв колега.
Едвам се навих, защото ще ми е много трудно с големи ученици, особено дисиплината.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Слънчево затъмнение 26 Февруари 2017
« Отговор #19 -: Февруари 23, 2017, 02:34:51 pm »
Разкрили са убийството в Борисовата градина от 2015г., братът на извършителя е съдействал на разследването. Акрукс, пак напипа посоката.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Слънчево затъмнение 26 Февруари 2017
« Отговор #20 -: Февруари 23, 2017, 02:47:20 pm »
Когато Слънчево затъмнение следва Лунното, каква е тенденцията за годината ?  :)
Какво - година на приключване на старото и поставяне на ново начало.

При мен ще е много интересно това затъмнение - в точен съвпад с натален Меркурий в 5д и с 20 мин разлика от дирекционен ИЦ. Нямам абсолютно инкакви планове по Меркурий към настоящия момент. Приключих с тях :) А Меркурий управлява 9 и 11 натални, а по слънчевата дирекция към настоящия момент управлява 10, 7, и 8д - гледам ги предвид съвпада на СЗ с дир ИЦ.
Няма ни най-малка индикация за процеси по посочените домове и планета.

Как приемате точен съвпад на СЗ с натален СЛВ?
« Последна редакция: Февруари 24, 2017, 08:48:15 am от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Слънчево затъмнение 26 Февруари 2017
« Отговор #21 -: Февруари 25, 2017, 01:06:45 pm »
Чета една трактовка относно предстоящото затъмнение от човек с претенции за професионален астролог.

При все това, че Луната е невидима, тя доминирала, защото затъмнението е слънчево. Перфектен ден за сватби, защото било пръстеновидно. При все това, че брачни церемонии по новолуние и около затъмнения не се препоръчват. Поне да се изчака първият лунен сърп в небето. Не че десетки и стотици хиляди хора не се женят по тия фази, но те го правят в незнанието си, а в повечето случаи не му отдават и особено значение. Но ако сме въоръжени с астрологично знание, защо да раздаваме такива съвети?

И новолунието го броят за първи лунен ден и смятат, че е перфектно за ново начало. Когато новата Лута още не се е "родила". В тия дни тя е символично "мъртва". За съжаление този подход вече до такава степен се е наложил в съзнанието на хората и в астрологичните среди /професионални!/, че никой не осъзнава и няма да повярва, че стъпват върху погрешни постулати.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Слънчево затъмнение 26 Февруари 2017
« Отговор #22 -: Февруари 25, 2017, 01:18:45 pm »
Това, че луната доминира и другаде съм го срещала, защото нали тя затъмнява слънцето - конкретно при слънчево затъмнение.

Иначе, че не е подходящо за сватби - категорично, както и за това, че луната е невидима при новолуние (точният съвпад) и не е време, подходящо за каквото и да било.

По принцип даже казват, че седмица преди и след затъмнение не е добре да се предприемат действия, независимо какви.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Слънчево затъмнение 26 Февруари 2017
« Отговор #23 -: Февруари 25, 2017, 01:37:56 pm »
Правилно. Аз се жених на Лунно затъмнение през 2007. Разведох се скоропостижно :)
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Слънчево затъмнение 26 Февруари 2017
« Отговор #24 -: Февруари 25, 2017, 01:44:47 pm »
Как приемате точен съвпад на СЗ с натален СЛВ?
СЗ нали е Новолуние, каквото на всеки се е случвало да има на СЛВ - трябва да върна назад и проверя за такъв месец дали е имало някакво по-особено събитие, свързано с бъдещето
 А на 7 авг. тази година ЛЗ ще е на СЛВ в 9д. на голямата дъщеря, при мен ще бъде върху Сатурн У5 в 5д, така че пак за нея ще се отнася по някакъв начин това затъмнение, освен за моите дела по 5д. , а какво точно- ще се разбере и ще докладвам

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Слънчево затъмнение 26 Февруари 2017
« Отговор #25 -: Февруари 25, 2017, 01:48:13 pm »
Най–често се среща мнение, че при новолуние доминира слънчевият принцип. Луната в тия дни нали е невидима, няма я в небето. Но при слънчево затъмнение, което се случва при новолуние близо до нодалната ос, и двата принципа са в сянка – и слънчевият, и лунният. Луната не доминира. И двете светила са погълнати – Луната изобщо не се вижда, слънчевият диск е временно затъмнен, но не навсякъде се наблюдава като астрономически феномен. Най–неблагоприятни за всичко са последните лунни дни. Но има разминавания в отчитането им, някои броят новолуние /точния съвпад/ за първи. А всъщност тогава има символично зануляване. И после цикълът се повтаря, Лунният бог се възражда.

Категорично не бих го препоръчала за празненства, кръщенета, годежи и сватби. Дори не е желателно тогава да се гледа слънчевият диск. Но поне няма да се вижда в България това затъмнение. Докато при пълнолуние се счита, че лунният принцип доминира – тогава е най–пълна, свети с най–ярка отразена светлина.

Тия грешки знам откъде идват, от четене по руски сайтове и папагалско възпроизвеждане, без разбиране на принципите, които стоят зад тия трактовки. Там могат да се намерят и ценни неща, но в сегашния си вид астрологията им е странна смесица на стилове, тюрлюгювеч.

По принцип даже казват, че седмица преди и след затъмнение не е добре да се предприемат действия, независимо какви.

Да, нали имаше и т.нар. коридор на затъмненията, когато последователно се падат слънчево и лунно. И обикновено съветът е тогава да се въздържаме от необмислени действия, особено ако се планира нещо значимо, с дългосрочни последици. Обаче ако има някакъв проблем, когато ситуацията е назряла, много често се случва затъмнението да даде тласък за развръзка, да подейства като своеобразен спусков механизъм /тригер/.

Не знам дали астролозите отчитат дали дадено новолуние е в съвпад с Раху или Кету, но има разлика в изявата. И в натална карта също, при това доста съществена като психологически характеристики на натива.



« Последна редакция: Февруари 25, 2017, 01:56:27 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Слънчево затъмнение 26 Февруари 2017
« Отговор #26 -: Февруари 25, 2017, 02:17:07 pm »
По принцип даже казват, че седмица преди и след затъмнение не е добре да се предприемат действия, независимо какви.
Т.е. можем да си лежим цяла седмица без да се налага да ставаме ли?  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Слънчево затъмнение 26 Февруари 2017
« Отговор #27 -: Февруари 25, 2017, 02:23:57 pm »
Т.е. можем да си лежим цяла седмица без да се налага да ставаме ли?  :012:

Е, Весо, това е много буквално разбиране.  :012:
Можеш да не си лежиш, но поне няма да се жениш, да стартираш бизнес, да планираш за тогава животоспасяваща операция /ако имаш избор/, да теглиш голям кредит или да даваш пари назаем.

Иначе, ако гледаме по–философски на нещата, т.е. според античните представи, тия дни са подходящи са съзерцание, размисъл, медитация, пост и молитва или здравословен прочистващ режим.

А, сега се сетих, че утре не би било зле да погладувам.  ;D

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Слънчево затъмнение 26 Февруари 2017
« Отговор #28 -: Февруари 25, 2017, 02:28:26 pm »
Т.е. можем да си лежим цяла седмица без да се налага да ставаме ли?  :012:
То ако се водим по лунации ретро венера меркурий и прочие ще си възпалим хемероида от натискане  ;D 1-во тия правила са стари а едно време хората са били войни а астролозите не са обслужвали масата и простолюдието а царски особи и военнотактици -командващи ние не сме никакви военни а средностатистически охранени уседнали люде в 21 век където не яхаме коне а ги ядем на кебапчета 2ро руснаците са апокалиптици с  изродено от самогонката днк следователно -зарежете тези ограничения  :012: 

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Слънчево затъмнение 26 Февруари 2017
« Отговор #29 -: Февруари 25, 2017, 02:29:51 pm »
Бека, и ти ли си на житен режим? Не си ли тръгнала да кукуригаш вече?  :012:

То ако се водим по лунации ретро венера меркурий и прочие ще си възпалим хемероида от натискане  ;D

А за отстраняване на възпален хемороид невидима Луна е най–доброто време, нека сме обективни.  ;D
« Последна редакция: Февруари 25, 2017, 02:36:10 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui