Автор Тема: Меркурий  (Прочетена 69655 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Меркурий
« Отговор #285 -: Януари 23, 2022, 07:10:14 pm »
На 23.01.22г.долен съвпад Слънце/Меркурий в 4*на водолей,както е написала Стар.
При мен върху нат.Меркурий 2*орбис,квадрат нат.Сатурн,квадрат нат.Юпитер.При позната на Р.Д то и се случва съвпадът.Тя по натал е съвпад Слънце/Венера/Луна в тази точка.
В 9ти дом,събитие при племеник,третодомно.И Марс в критичен градус.
И ровя в едни стари сметки,да поразчистя шкафа.Глоби платени за превишена скорост, за без винетка намирам,на разни странни места и часове са се случили. ;)
« Последна редакция: Януари 24, 2022, 08:58:48 pm от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #286 -: Февруари 02, 2022, 05:04:38 pm »
Утре, Меркурий сменя фаза, променят се ситуациите, свързани с Меркурий. Понеже Меркурий е стационарен без да прави аспект с никоя друга планета, ако изключим външните, интересно кой или какво ще поеме дезориентацията ? :o
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Меркурий
« Отговор #287 -: Февруари 02, 2022, 05:25:53 pm »
Може би диспозиторът-Сатурн.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #288 -: Февруари 03, 2022, 11:20:04 am »
Вероятно онова, което е било отхвърлено, при стационарно-реттроградната фаза, сега ще бъде прието, оформено, зададено като закон, правило,  докато е на дневен ред хаос от липса на ред, дълг, дисциплина, авторитет. Сатурн не е в добро положение.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Меркурий
« Отговор #289 -: Февруари 04, 2022, 10:35:09 am »
Днес на този "подходящ" Меркурий, шефът реши да направи откриване и да ни нанесе официално в новия ни офис, който ремонтира и подготвя сигурно от Ноември.
Аспектът Слънце-Сатурн от друга страна очаквам да донесе много работа в него. Тъй че ми звучи като много работа и постоянно спънки по независещи от нас причини.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Меркурий
« Отговор #290 -: Февруари 04, 2022, 12:15:26 pm »
Вчера,след десетгодишно търсене,открих една още по- стара бележка с егн-то на едно мноогоо старо гадже.Не съм сантиментална и не помня или поне не си припомням минали истории.Но откак се интересувам от астрология се опитах да се сетя датите на по-важните мъже в живота ми,ама не успях  :-X ,само на някой де .Та   на няколко неуспешно търся от години,че унищожавам всичко след края..и вчера подреждайки ретро архив ,изкочи.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Меркурий
« Отговор #291 -: Февруари 04, 2022, 04:54:39 pm »
О,Меркурий....затова така сме разбъркали темите,не е ясно кой какво и къде. :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #292 -: Февруари 04, 2022, 05:54:40 pm »
О,Меркурий....

Сафо, като Шекспир прозвуча  ;)

Вестител от небето! Писмоносец!

Е, казвай, драги! Правдата къде е?

Защо си без писма? Какво ти каза

Зевс, Юпитер, Великият Кронид 
   :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Меркурий
« Отговор #293 -: Февруари 04, 2022, 08:31:59 pm »
   Селякът:-Зевс е на Олимп,
                  седи на трона и се чуди,коя кокона днес да оплоди?!
                  Синът му недоволен ярост носи
                  на някой смъртен е ядосан
                  с Кронид не лук ще белят,а кръв ще леят и сълзи.
                                                             Ad Jovem,Ad Martem

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Меркурий
« Отговор #294 -: Март 10, 2022, 04:23:07 pm »
Меркурий е направил ингрес в риби.Понеже липсва "колелото на късмета",не съм разбрала кога. ;D
Неаспектиран.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #295 -: Март 10, 2022, 06:53:15 pm »
Меркурий в Риби 10-26.03.
Все по-бърз, но и разсеян
Все по-отворен, но и трудно коминикиращ
Умът сега чувства, не мисли.
Сега трудно се обясняват нещата, но лесно се виждат тези,  които не са могли да бъдат видяни преди.
Няма ограничения, за всичко, което ни вдъхновява. Сега Меркурий е и във фаза, когато може да експериментира, да търгува, да лъже, краде, пътешества, да изобретява и домовете, които управлява  в картата ни,  темите им ще се случват под този тип реалност..
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Меркурий
« Отговор #296 -: Март 12, 2022, 06:48:42 pm »
Сега Меркурий е и във фаза, когато може да експериментира, да търгува, да лъже, краде, пътешества, да изобретява и домовете, които управлява  в картата ни,  темите им ще се случват под този тип реалност..

Рени, а какви други фази има Меркурий в Риби?
Въпросът ми е сериозен и непровокативен.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #297 -: Март 12, 2022, 07:18:18 pm »
Люба, може да има всички останали от цикъла. Можеш да се ориентираш по скоростта му. Бърз Меркруий без есенция е различен от бавен Меркурий с есенция. 

Цитат
Въпросът ми е сериозен и непровокативен.
  ;)


„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Меркурий
« Отговор #298 -: Март 31, 2022, 06:17:34 am »
Меркурий горен съвпад Слънце на 3.04.22г.в 14*на овен.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Меркурий
« Отговор #299 -: Май 04, 2022, 12:49:09 pm »
Дами и ГосподА, на 10.05.22г.Меркурий,този малък калпазанин, се обръща в ретроградно движение, в 4*на знак близнаци. Ще се движи назад през зодиака до 3 юни, когато ще спре в 26*на знак телец. Вече всички сме наясно, че този период не е подходящ за нови начинания, договори, покупки на техника и т. н.
В близнаци, Меркурий е в своята обител, на трон и тази му сила, ще бъде още по-силно изразена, заради ретроградието му. Ако някой има възможност и време, може да направи карта, за да видим кои домове ще са под въздействието му. Меркурий е западен сега.
При мен, ще се обърне в съвпад с асц. Стационарната му фаза в телец, преди да тръгне отново директен, ще е в точен квадрат със Слънцето ми.