Автор Тема: Всякакви въпроси  (Прочетена 56740 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #45 -: Декември 07, 2017, 02:15:48 pm »
А Марс не го бръснат за слива вече, че как без него стават работите  ;D На мъжете външните полови органи и те ли по Венера  :017:
« Последна редакция: Декември 07, 2017, 02:17:28 pm от Ребека »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #46 -: Декември 07, 2017, 02:18:21 pm »
При индийците всичко е наобратно, по Марс е менструалният цикъл.
За комбинация Луна/Марс съм чела, че дава тенденция и към гинекологични проблеми.

На мъжете външните полови органи и те ли по Венера  :017:

 :012:

На онези, които са си сменили пола или го крият под женски дрехи и бельо.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #47 -: Декември 07, 2017, 02:26:31 pm »
Да, нали това казвам.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #48 -: Декември 07, 2017, 03:15:01 pm »
Малко абсурдно звучи менструалният цикъл да е по Марс -само относно кръвта става, ама то не кръв, като другата, механизма е друг  :017: винаги съм смятала, че е Луната и съм мислела за аспекти към нея ,когато имам проблеми с моя.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #49 -: Декември 07, 2017, 03:21:58 pm »
Абе не знам, така го пише при индийците.
И даже мисля, че и зачеването свързват с Луна/Марс. Особено ако не е плод на скучно ч*кане, понеже по Луна/Марс е страстта.

Иначе според античните астролози мъжкият полов член е по Марс.  ;D
« Последна редакция: Декември 07, 2017, 03:23:38 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #50 -: Декември 07, 2017, 03:43:43 pm »
Малко абсурдно звучи менструалният цикъл да е по Марс -само относно кръвта става, ама то не кръв, като другата, механизма е друг  :017: винаги съм смятала, че е Луната и съм мислела за аспекти към нея ,когато имам проблеми с моя.
Луната управлява течностите в човешкото тяло,месечният цикъл също,28 дни.Напрегнат аспект с Марс може да даде болезнен такъв,обилно кървене.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #51 -: Декември 07, 2017, 03:54:27 pm »
Емпатията е по Луна, а сходствата по Венера. Лунният тип  може да усеща и чете всички, Венерин тип - само онези, които му харесват , симпатизират, имат общи интереси.

Рени, сетих се за един реален случай, разказан от майка ми. Тя беше Рибка със съвпад Луна/Сатурн, нейната по-голяма сестра – Лъвица със съвпад Луна/Венера. Майка ми отива да им гостува в чужбина, след като от много години не се бяха виждали. И разказва как сестра ѝ излиза някъде и завалява пороен дъжд. Майка ми - Луна/Сатурн - спонтанно хваща чадър и, без много да мисли, хуква навън да посреща сестра си. В отговор на което сестрата - Луна/Венера - ѝ се изцепва "Ама ти луда ли си, ма!?". Та това е по въпроса за съпричастността и Луни, аспектирани от малефици и бенефици. Не винаги онова, що блести, е злато.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #52 -: Декември 07, 2017, 04:27:32 pm »
Защо ще излизаш в дъжда, стой си на сухо и топло.

Личният комфорт е по Луна/Венера, да. Но можем само да гадаем какво е имала предвид.
Като цяло при родените с Луна под хоризонта има по-изразена ориентация към вътрешния свят и преживявания, към личното, субективното. При Луна над хоризонта има по-силна обвързаност с чувствата, емоциите и преживяванията на други хора, по-силна връзка със социума и обкръжението.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #53 -: Декември 07, 2017, 08:44:06 pm »
понеже нямаше моя град на раждане- Търново, направих карта на малката дъщеря, излезе сравнително точна, асц по астрокома е 27гр 44', тук е 27гр 49', МС обаче е съвсем точно.
За солара има градус разлика, защото го няма нейното курортно селище където живее  и поставих съседен град, обаче тълкуването е бетон- чета сега за сол. 1д в 4д. Возможно приобретение недвижимости, другого крупного имущества, обзаведение хозяйством - точно предния ден преди чрд се премести в съседното село в нова голяма къща, дотогава живееха в апартамент от хотел, който бяха освежили с лек ремонт за появата на бебето. Продължавам да чета, че ми стана интересно  :)
Въпреки че зададох точно местоположение, координатите трябваше да ги напасна и по картата и сега вече си излезе точно.
Мислех, че автоматично се напасват, но не би.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #54 -: Декември 07, 2017, 09:10:49 pm »
Лили, а майка ти лунен тип  ти ли е била, аз това имах предвид ?
И моята Луна на прима виста  изглежда неглиже, но....родена на затъмнение, 2 л. д. , видима, растяща, сходящ аспект с дневна планета, в 4-ти Слънце, възел и много аспекти от/ към 4-ти.
Аз имам Луна/Венера и рядко си развалям лични комфорт и ако не беше Сатурн между тях и Рибешкото в картата, щях да съм една първоразрядна кучка на Малдивите ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #55 -: Декември 07, 2017, 09:33:17 pm »
Лили, а майка ти лунен тип  ти ли е била, аз това имах предвид ?

Сатурнов по-скоро. Сатурнов Асцендент и съвпад Луна/Сатурн на МС.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #56 -: Декември 07, 2017, 09:38:38 pm »
Благодаря. И тя е нощно раждане, но Луната е горе, това я прави силна- била е жена Риби истинска.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #57 -: Декември 17, 2017, 11:04:41 pm »
Да 7 не бяха ли по Луна, предучилищна възраст? А от 7 до 14 по Меркурий?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #58 -: Декември 18, 2017, 12:43:16 am »
Наскоро четох за тези астро периоди и отношението им в Антропософията...

Цитат
След раждането до 7-годишна възраст малкото дете расте и се развива под влияние на Лунните сили.
Духовните същества и сили от Меркурий влияят върху живота на детето от 7 до 14 години.
Венера – от 14 до 21 години.
Влиянието на Духовните същества и сили от Слънцето е огромно и продължително и обхваща 3 седемгодишни периода – от 21 до 42-годишна възраст.
Следва ръководството на Духовните същества и силите на външните планети /отвъд Слънцето /върху житейските периоди: на Марс – от 42 до 49 години, на Юпитер – от 49 до 56 години, на Сатурн – от 56 до 63 години.

Отвъд Сатурн са Уран, Нептун и Плутон, които някога са били планети извън Слънчевата система, и които по-късно са се присъединили към нея. Тяхното влияние не се разглежда заедно с основните планети – от Луна до Сатурн, които отговарят на периодите от живот от раждане до шейсет и три годишна възраст.

Според д-р Рудолф Щайнер след 63 години няма влияние на точно определена планета, а въздействат всички звездни сили и ние навлизаме в едно свободно съществуване.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #59 -: Декември 18, 2017, 07:34:04 am »
Бебетата са по Луната

И Марс, АСЦ.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“