Автор Тема: Всякакви въпроси  (Прочетена 56755 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #60 -: Декември 22, 2017, 04:09:20 pm »
Според вас за започване на Меркуриева дейност трябва ли да се изчака Меркурий да премине след градуса, от който е станал ретрограден или е достатъчно просто да стане директен?

Желателно е, както и Луната да има курс.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #61 -: Декември 22, 2017, 06:37:09 pm »
Имам питанка - някой с наблюдения върху соларен АСЦ съвпад с натални МЦ? //Погледнах си предстоящия солар и си викам "брей, платната ли ще сменям, пердетата ли, що ли".

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #62 -: Декември 22, 2017, 07:16:04 pm »
Имам питанка - някой с наблюдения върху соларен АСЦ съвпад с натални МЦ? //Погледнах си предстоящия солар и си викам "брей, платната ли ще сменям, пердетата ли, що ли".
Ще си на гребена на вълната.Кариера,постижения,върхове ще превземаш.Преносно и буквално.Успех!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #63 -: Декември 22, 2017, 08:15:35 pm »
Създадох тази тема за всякакви въпроси, свързани с астрологията, за които не е нужно да се създава нова тема.

Чета книгата на Цветемира Борисова "Хорарна астрология 1 част". И се чудя, понеже пише, че знакът Лъв се свързва с печки, камини, а знакът Овен с пекарни, няма ли някакво противоречие?

Какво мислите?

И Рак и Риби се свързват с вани.

И защо точно Телец да се свързва с шкафове и сандъци? За сейфовете разбирам, но за шкафовете не.

Защо Водолей се свързва с газопроводи?

Защо Везни се свързват с песъчливи местности?

Защо раковините са по Рак, а не по Риби?

Защо музеите и историческите места са по Рак,  а не и по Козирог?

Никъде няма противоречие.Знаците се делят по стихии,качества,също така на мъжки и женски,плодовити и безплодни,човешки и животински,гръмогласни и неми.Огнени знаци са овен,лъв,стрелец-всички те се свързват с огън и топлина,защото са горещи и сухи,но се различават по качества.Овен е кардинален,Лъв е фиксиран,Стрелец е мутабелен.Лъв се свързва с печки и камини,но е фиксиран,мъжки,безплоден,животински.Той е дом на Слънцето и пети мунданен. Пети дом е домът на децата,творчеството,любовта,развлеченията,хазарта.........В този смисъл той обозначава всички места за забавление,увеселителни паркове,хотели,ресторанти,детски стаи,замъци,но и пустини(горещ и сух)и така разсъждаваш за всички останали знаци.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #64 -: Януари 09, 2018, 07:25:44 pm »
Венера става видима на 7 февруари. Тогава ще е на 25 градуса във Водолей.
Меркурий вече е видим и ще е видим до февруари. После е видим от март до юни. През септември пак е невидим.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #65 -: Януари 09, 2018, 09:28:31 pm »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #66 -: Януари 18, 2018, 04:23:12 pm »
Луна в осми дом и в съвпад с ЮЛВ в хорар не само като съуправител на кверента, а и като негов У1, толкова ли е катастрофална и крайно лоша за отговора на въпроса? Бих го тълкувала като туто финито ;D
Но понеже е бърза планета пряко касаеща емоциите, а и във въздушен знак - може да показва, че кверента е разстроен и лишен от надежда по отношение на въпроса.
Идеята за казуса ми дойде от хорарите във форума. И доста се замислих какво може да даде подобна позиция на Луната. Ако не е У1 съм по-склонна да приема, че показва развръзка по въпроса. Но ако е и У1 може би показва питащия и състоянието му, а не толкова отговора. А като е затъмнена от възела може и тотална заблуда да сочи  :17: ::)
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #67 -: Януари 18, 2018, 05:15:39 pm »
Луна в осми дом и в съвпад с ЮЛВ в хорар не само като съуправител на кверента, а и като негов У1, толкова ли е катастрофална и крайно лоша за отговора на въпроса? Бих го тълкувала като туто финито ;D
Но понеже е бърза планета пряко касаеща емоциите, а и във въздушен знак - може да показва, че кверента е разстроен и лишен от надежда по отношение на въпроса.
Идеята за казуса ми дойде от хорарите във форума. И доста се замислих какво може да даде подобна позиция на Луната. Ако не е У1 съм по-склонна да приема, че показва развръзка по въпроса. Но ако е и У1 може би показва питащия и състоянието му, а не толкова отговора. А като е затъмнена от възела може и тотална заблуда да сочи  :17: ::)
Луната,ако е управител на кверента показва неговото моментно състояние,емоционалната му нагласа,ако въпросът е свързан с осмодомни теми си е точно където трябва да бъде.Не е лощо,нито катастрофално,но много зависи от характера на въпросът.Например,ако някой попита дали е потходящ момент да изтегли заем,Луната в осми дом е свързана с естеството на въпроса.Важни са нейните аспекти.Планета в съвпад със северен възел получава помощ,планета съвпад с южен възел може да навреди,носи неприятни емоции.
« Последна редакция: Януари 18, 2018, 05:30:17 pm от Сафо »

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #68 -: Януари 18, 2018, 08:17:31 pm »
Луна в осми дом и в съвпад с ЮЛВ в хорар не само като съуправител на кверента, а и като негов У1, толкова ли е катастрофална и крайно лоша за отговора на въпроса? Бих го тълкувала като туто финито ;D
Но понеже е бърза планета пряко касаеща емоциите, а и във въздушен знак - може да показва, че кверента е разстроен и лишен от надежда по отношение на въпроса.
Идеята за казуса ми дойде от хорарите във форума. И доста се замислих какво може да даде подобна позиция на Луната. Ако не е У1 съм по-склонна да приема, че показва развръзка по въпроса. Но ако е и У1 може би показва питащия и състоянието му, а не толкова отговора. А като е затъмнена от възела може и тотална заблуда да сочи  :17: ::)
Планета в съвпад с ЮЛВ сочи разрушение по темите за които сигнифицира планетата. Когато Сатурн и Марс са в съвпад с ЮЛВ, то възела разрушава злото, което сигнифицират. Въпроса ти е за Луната упр. на АСЦ, в 8, питащият вероятно има проблеми, да не кажа нещо по-силно. Но има и друг момент, дали картата е радикална?  Така че без конкретна карта, това мога да кажа.В крайна сметка сигнификатора на въпроса е друга планета, и в случая съвпада говори, или описва питащият.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #69 -: Януари 18, 2018, 10:30:48 pm »
Тоест, ако е в съвпад със сигнификатора на кверента сочи неговото емоционално състояние и че е песимистичен, черноглед. При сходящ аспект може и да има отношение към въпроса, но ако възела вече е направил съвпад с Луната явно още веднъж подчертава, че на питащия нещо му тежи и по ЮЛВ буквално го трови отвътре.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #70 -: Януари 18, 2018, 10:54:39 pm »
Да речем така,но без карта са общи приказки.. Най-общо питащият не е в добра позиция, или ще си направи проблеми,
може и така да се изтълкува.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #71 -: Януари 18, 2018, 11:14:12 pm »
Ох, добре - ще си призная  :57:
Хорарът на аделина от темата с любовните хорари ме провокира към въпроса. В него забелязах че Луната във Водолей всъщност е в знака на ЮЛВ. Така се върнах към мой хорар с Луна във Водолей в същия градус като ЮЛВ и "родох" големиОт въпрос  ;D
В моя хорар Луната е У1 и е в 8 дом. Въпросът беше дали Х ме цени и ще се опита ли да ме задържи (при опит да прекъсна отношения). Еми...с тази наколбасена и наакана Луна - ясна е работата. Попада в негов втори дом...може и да не му е съвсем все тази, но предвид факта, че той е представен от Сатурн в Козирог в негов 12 дом - надали ще се помръдне. Което мен много ме мъчи и терзае, както се вижда от Луната. Ама...ще ми мине.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #72 -: Януари 18, 2018, 11:20:10 pm »
Прати ми на лични данните, нещо си влязла във филм :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #73 -: Януари 18, 2018, 11:56:05 pm »
Като стана въпрос за Луна/Кету, днес зададох такъв хорар на обяд, който още стои минимизиран на десктопа и все не намирам време да го пусна. Доста съм скептична по него и смятам, че нещата не са в моя полза, макар че бяха тръгнали уж много оптимистично. И после отсрещната страна рязко сменя посока и се скатава. За мен мотивът им е ясен, много добре познавам манталитета на клиентите и какви пишман възложители се намират във въпросния сайт. Но можем да го видим астрологично.

Въпросът е "Ще бъда ли одобрена като изпълнител на проекта?".

Понеже нито става въпрос за работа като наемен служител, нито на трудов договор, нито в корпоративна структура, аз лично не бих го разгледала по 6 и 10 дом. Не съм наемник и в случая дори не ставаше въпрос за някакъв вид договорни отношения, а за еднократна услуга. Свободната практика не е по тези домове. Става въпрос за обява, участие в проект. Кандидатствала съм по нея, но има доста конкуренция и масово подбиване на цени, погазване на минималните преводачески тарифи.

Само да уточня, че часът на задаване на въпроса се управлява от Луната. Според мен това още повече акцентира върху съвпада ѝ с Кету – сходящ, на броени градуси, в ъглов дом. Луната управлява 3 дом – естеството на моята работа. Дейността е по Меркурий, но в знака Козирог и заедно със Сатурн той отразява естеството на работата – носиш сериозни отговорности и трябва да си изключително внимателен и прецизен. Не е свързано с творческо писане, а с внимание към детайла. По Меркурий/Сатурн е и книжнината, писмената и издателска дейност според античната астрология.

Аз съм представена от ъглова Венера, но невидима, която тъкмо е сменила знак. Отсрещната страна – от 7 дом, силен есенциално Марс в един знак с Юпитер. Представиха ми се като яка софийска фирма с атрактивен бизнес, свързан с една от сферите, в които специализирам и съм натрупала доста опит /медицина и здравни грижи/. Другите им бизнеси били разработка и оптимизация на сайтове, създаване на контент.

Та, докато бях Венера в Козирог – в знака на тяхната екзалтация /Марс/, се свързахме и получих доста суперлативи. Уж бях одобрена и формално ми възложиха малък пробен превод, с който се справих перфектно. Последва една седмица мълчание и скатавки, както обикновено правят, когато са избрали най-евтината оферта /нали им познавам маниера/. Между другото, бях предложила доста атрактивна цена, без никакви надценки.

Те са представени от силен есенциално Марс – не казвам, че не са читави, но все пак Марс е малефик. И в случая може да показва, че клиентът хитрее. Или поне такова е моето астрологично обяснение, след като им видях реакцията. Махнали са и двете си обяви и ме лъжат, че засега проектът бил на стоп. Да бе!

Луната е направила съвпад с Венера, която вече няма никакви достойнства спрямо У7 и е навлязла в знакова квадратура с него. И изведнъж изпадам в немилост, след хвалби и мазане с медец от тяхна страна.  Луната е и косигнификатор на въпроса, освен това е часови управител, така че сходящият ѝ съвпад с Кету според мен е показателен. Не се самонавивам, но според мен вече е ясен резултатът. Предложих им компромисен вариант /да си регламентираме отношенията с граждански договор/ – дори не ми отговориха. При все това, че от самото начало разговорът започна, че цената е добра и ги устройва. В крайна сметка се оказа, че искат хем почти за без пари, хем с ДДС фактура, каквато аз като физическо лице не мога да издам. Ами ако искат данъчна фактура, ще трябва да идат в агенция и да платят двойно, колкото е реалната цена на такава услуга! Та, за съжаление това ни е представителната извадка клиенти, вече всичките им номера са ми до болка познати.

Освен това тук Луната управлява и края, изхода на въпроса – 4 дом. Така че си е доста сигнификантна.

Прилагам днешния хорар, ако ви е интересно.



« Последна редакция: Януари 19, 2018, 12:06:37 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #74 -: Януари 19, 2018, 12:05:26 am »
Лили, ти си представена от Венера и Луна в 10 дом, което все пак ти дава сила предвид естеството на въпроса. Техен сигнификатор е Марс в техния 1 дом с Юпитер - ангажирани са със свои дейности. Сатурн У3 за тях на К3 показва, че тежко и бавно комуникират и в момента има причина да им е невъзможно да ти отговорят. Според мен не бързай да ги отписваш. Смяната на знака на Венера показва просто, че вече не са ти толкова симпатични - ти си тази, която е напуснала техният знак на екзалтация.
Луната в хорара освен към работата ти представя и твоите мисли като твой У3. Съвпада с ЮЛВ е отражение на негативната нагласа.
Повече ме тревожат квадратите на Луната с Марс и Юпитер. Предстои ви напрегнат разговор, кавга, спор. Твоят У3 е в квадрат към техен У1.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.