Автор Тема: В коя фаза на аспекта действа Плутон?  (Прочетена 3537 пъти)

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
В коя фаза на аспекта действа Плутон?
« -: Февруари 08, 2018, 10:55:53 pm »
Привет  :)

дано съм успяла да си задам въпроса правилно и предварително се извинявам, ако вече има изписано по темата, но търсачката тук дава всякакви резултати и не е лесно да отсееш онова, което търсиш. Почти съм сигурна, че някога съм попадала на подобна тема, но сега не я откривам :(

Та, тр. Плутон ми налазва Dsc. По-точно е на градус от него. После ще прави точен съвпад там и следва ретро фазата му, а след още 1 година пак точен съвпад с Dsc и следват опозета с нат. Марс и Сатурн и т.н.

Въпросът е, кога при тази планета се усеща най-силно влиянието й? И кога има събитийност? (преди аспекта, по време или след него и на колко градуса отстояние)

 :-*
« Последна редакция: Февруари 09, 2018, 12:07:28 pm от lina »

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Действие на Плутон
« Отговор #1 -: Февруари 08, 2018, 11:49:12 pm »
За Плутон има писано в темата за транзитите му.
Аз почнах да го усещам още на 3/4 градуса от ДЦ, събития имаше при точния му съвпад.Не съм правила засичания на всичките му ретро движения, но като цяло докато стигне ДЦ приключвах, след съвпада започвах отношенията наново.
Би трябвало да го усещаш вече ..

От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Действие на Плутон
« Отговор #2 -: Февруари 09, 2018, 09:01:18 am »
Действието на Плутон е на по-фино психически ниво и не така явно като събитие със счупена чаша. По-скоро е процес, който "разяжда", "разрушава" постепенно вече ненужното , за да го "роди" по нов за всеки различен начин в рамките на 2-3 години . Влиянието му се усеща като натиск година, година и половина преди точния аспект, като може да няма явна изява през този период или косвено да загатва за себе си, по-често  на психично и физиологично ниво, отколкото с материализирани прояви в ежедневен план. В периоди на стационарност или спиране, всяка година, ако докосва планета точка, тогава същите стават фокус на влияние от същия и тогава вероятността да се усети неговия импулс е в пъти по-силен, като загатва къде ще може да има криза при посрещане на ограничения, възможностите за оцеляване, загуби, възраждане. Отделяйки се на 3*-5* от точния аспект на активираните точки събитието вече може да има форма, ясно изразен характер, който отразява посочената активирана във времето сфера. Важен е ингреса му в новия дом, тогава винаги има някакъв ти катарзис  по темите на същия и след това човек свиква с неговото влияние като изразява, привлича такива хора, ситуации с Плутонова окраска или му се налага да е по-безскрупулен, страстен, импулсивен, наблюдателен в тази сфера, без да се вманиачава в аналогиите, в противен случай губи контрол над ситуациите. Забелязва се едно по-засилено драматизиране и фаталност през периодите, когато спира всяка година, докато напусне дома/ сферата и тогава човек е свръхчувствителен емоционално към всичко и всички като оголен нерв на зъб, препоръчително е да се оглежда за загуби, резки прекъсвания, опустушителни реакции.
Ще цитирам тук Стреличка- транзита на Плутон действа само веднъж и за първи път, втори няма, така че е добре , наистина човек да има някаква настройка предварително.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: В коя фаза на аспекта действа Плутон?
« Отговор #4 -: Февруари 09, 2018, 01:24:45 pm »
При мен опозицията с Луната започна да действа в момента, след като Плутон направи ингрес в Козирог. На 5-6 градуса разстояние от точния аспект. Но имаше и трудни сатурнови транзити, Плутон не действаше изолирано, имаше си помощници.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: В коя фаза на аспекта действа Плутон?
« Отговор #5 -: Февруари 09, 2018, 02:37:03 pm »
http://astra.la/forum/index.php?topic=441.600

Akruks, благодаря за линка. Следя го.
Чела съм във форума нещо точно по моя въпрос, но писано много отдавна.
Може и да е в същата тема, ще поровя.

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: В коя фаза на аспекта действа Плутон?
« Отговор #6 -: Февруари 09, 2018, 02:44:49 pm »
При мен опозицията с Луната започна да действа в момента, след като Плутон направи ингрес в Козирог. На 5-6 градуса разстояние от точния аспект. Но имаше и трудни сатурнови транзити, Плутон не действаше изолирано, имаше си помощници.

Лили, съвсем точен аспект - тр. Плутон в опозе с нат. ми Луна, ми донесе неочаквано бременност и 9 месеца по-късно прекрасно Плутонско бебе.
Нямаше никакъв зор и страдание в цялата работа. Всичко си стана с прекрасен емоционален заряд, без усложнения и пр.
Как да го разбирам това?
Нали е опозиция? Нали трябва да има драматизъм, рушащи се структури, падащи кули и пр.?!
Аз си бях щастлива от всичко това и съвсем естествено пренаредих новия си живот.  :017:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: В коя фаза на аспекта действа Плутон?
« Отговор #7 -: Февруари 09, 2018, 02:46:42 pm »
Във фаза на кулминация или опозиция слънце-Плутон, защото тогава е най-близо, уж, до Земята, тогава е най-осезаемо действието.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: В коя фаза на аспекта действа Плутон?
« Отговор #8 -: Февруари 09, 2018, 02:49:54 pm »
Лина, и една моя колежка, с рачешка Луна в 10 дом, при такава опозиция се задоми, забременя и роди момиченце.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: В коя фаза на аспекта действа Плутон?
« Отговор #9 -: Февруари 09, 2018, 03:35:18 pm »
Рени, аспектът беше тр. Плутон опозиция с нат. Луна.

При първото му точно сключване е "донесъл" бременността.
На 1гр. преди втория точен аспект се появи плутонианчето.
В последващите фази на аспекта не е имало някаква събитийност.

Затова пък, последва дълъг период, в който се научих да бъда всеотдайна майка.
Малко или много останах в изолация без особена физическа помощ в отглеждането на детето.
Това си беше голяма вътрешна трансформация  :72: и сложи началото на нов период в живота ми, защото го приех много отговорно - майчинството де...
Това до някъде определи бъдещите ми интереси в работата и фокус са ми децата, родителството и пр.
Сега се замислям колко много ме е белязало всичко това.

Връщайки се към фазите на аспекта - в началото има събитийност, а трансформацията е в последната фаза на аспекта.
Но дали това е формула за изявата на Плутон при мен?
Има ли такова правило, че винаги ще действа в тази поредност и при всеки различно ли е?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: В коя фаза на аспекта действа Плутон?
« Отговор #10 -: Февруари 09, 2018, 07:41:04 pm »
lina, формули няма  за това с какво от нас  ще реагираме на проявите на планетите , но има формули в астрологията, обединяващи изследвания и наблюдения на различни астролози във времето за това как работят планети + знаци + домове като модел. Затова едва ли транзита на Плутон към Луна е "виновникът" за бебчо имало е и други показатели в периода, но понеже е бил за първи път този транзит, това е  нещо ново и си реагирала и ти но начин, който едва ли тогава щеше така да бъде тълкуван . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: В коя фаза на аспекта действа Плутон?
« Отговор #11 -: Февруари 09, 2018, 09:10:03 pm »
Плутон през Дсц беше много тежък период за мен. Транзитите дават събитие след като от ретро мине директен поне при мен.

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: В коя фаза на аспекта действа Плутон?
« Отговор #12 -: Февруари 10, 2018, 12:39:40 am »
Благодаря Рени! Благодаря Грег!

Разбира се, на градус преди точния аспект имам доста ясна представа къде ще бъде епицентърът на събитията.
Стискайте палци, пък ще докладвам, дали поредността на събития и трансформации е същата като преди.
 :-*

П.П.
Грег, при теб как е поставен Плутон в натала?