Автор Тема: Злободневни теми днес. Коментари.  (Прочетена 246234 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1110 -: Януари 19, 2016, 07:33:07 pm »
Аз нямам добра техника на падане, но се надявам да се науча, преди бях като чувал с картофи на всяка втора крачка падах-на сняг, без сняг, на дъжд, на кал, в листа, на плочки,на пияно, на трезво, от леглото, всякак, смешно е, стига да не е твърде брутално, защото веднъж така си издрънчах главата в асфалта, че видях съвсем истински звездички, като в анимация, лежах и ме подминаваха ;D

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1111 -: Януари 20, 2016, 09:42:27 am »
техниката за безопасно падане на заснежен терен се учи в първите уроци на ски училище  ;)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1112 -: Януари 20, 2016, 11:16:24 am »
Аха, значи в злободневни си бърборите, а във философски локуми сте оставили ребека и лили да си говорят за животински секс
Хитро, така ще трябва да се затрият и двете теми

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1113 -: Януари 20, 2016, 11:57:52 am »
техниката за безопасно падане на заснежен терен се учи в първите уроци на ски училище  ;)
------------Има си основни принципи-за разпределяне на възможно по-голяма площ,претъркулване за убиване на инерцията,падане на меки части .Обаче има много различни видове падане,докато не се отработи в реала рефлекс,знанието остава теоретично ,в рефлекса се запеметява невероятно количество информация,която ако трябва да се опише с нишката на мисълта ще отнеме много томове литература .

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1114 -: Януари 20, 2016, 01:49:14 pm »
Аз нямам добра техника на падане, но се надявам да се науча, преди бях като чувал с картофи на всяка втора крачка падах-на сняг, без сняг, на дъжд, на кал, в листа, на плочки,на пияно, на трезво, от леглото, всякак, смешно е, стига да не е твърде брутално, защото веднъж така си издрънчах главата в асфалта, че видях съвсем истински звездички, като в анимация, лежах и ме подминаваха ;D
И в този падащ и ударен период да не би Уран да е транзитирал през твоя 1-ви дом?

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1115 -: Януари 20, 2016, 03:46:59 pm »
Ами не, защото той натално ми е в първи и е излязъл отдавна, а пък падането не е било периодично, а по-скоро константно и е изключение, когато не падна и тогава съм истински щастлива :012: Наталният Уран прави тригон към Марса ми в Овен, не знам ,уж за напрегнати аспекти  дават склонност към инциденти, но Сатурн ми е на Ас и мисля, че ми е що годе здрава главата, само няколко пъти съм я пукала .
« Последна редакция: Януари 20, 2016, 04:04:37 pm от Ребека »

Happy58

  • Гост
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1116 -: Януари 20, 2016, 04:24:58 pm »
Ами не, защото той натално ми е в първи и е излязъл отдавна, а пък падането не е било периодично, а по-скоро константно и е изключение, когато не падна и тогава съм истински щастлива :012: Наталният Уран прави тригон към Марса ми в Овен, не знам ,уж за напрегнати аспекти  дават склонност към инциденти, но Сатурн ми е на Ас и мисля, че ми е що годе здрава главата, само няколко пъти съм я пукала .

 :57: :57: :57:

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1117 -: Януари 20, 2016, 06:41:06 pm »
Днес за пореден път паднах и се ударих точно в дясното коляно. Ако някой знае наистина начин, по който при падане да не си удрям коленете, ще му бъда много благодарен.
Тук на нашата улица и съседните е толкова хлъзгаво, направо като за балета Лебедово езеро.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1118 -: Януари 20, 2016, 07:08:14 pm »
По-добре да охлузиш коленете, отколкото да си удариш главата, нали?

Най-добре ще е, ако се научиш да падаш по меки задни части  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1119 -: Януари 20, 2016, 07:24:47 pm »
Не е толкова добре, нали едното коляно ми беше оперирано преди години. Освен това, ако си счупя крак или ръка, как ще ходя да тренирам? Не искам да ставам разплут като много мои връстници.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1120 -: Януари 20, 2016, 07:34:19 pm »
Доста мъже над 30 заприличват на понички, предимно на корем трупат  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1121 -: Януари 20, 2016, 07:38:58 pm »
Веско, наистина има начини на падане, за да се предпазиш, доколкото е възможно. В клубовете по бойни изкуства обучението как се пада е много съществено. Има материали и в интернет, разгледай, ако искаш. Например това, може да има и по-добри:

https://www.youtube.com/watch?v=BUWOjTYoc7k

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1122 -: Януари 20, 2016, 08:12:56 pm »
Благодаря, Bobolina! Ще разгледам.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1123 -: Януари 20, 2016, 08:25:10 pm »
Темата е сериозна понякога-жени над 5о склонност към остеопороза-чупливи кости-подхлъзване-чупене бедрена кост в областта на ябълката-обездвижване-пневмония-смърт/средно две години след счупването .Тъй че правилното падане особено при пързалките в България трябва да се познава .Превенцията включва носене обувки проверени,да не се хлъзгат,или с омотан синджир или връв,дебело облекло за омекотяване-така и така са най-студените дни тогава/ .Веско ме подсеща-при вече чувствително място падането се програмира да е на здравите части,има наколенки,предпазители и за лакти .Обикновено мъже чупят китки,лакти,жените-тазобедрена става или опашка.Пазете си опашката дами :D

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1124 -: Януари 21, 2016, 12:07:06 am »
А сега да ви видя какви цикли и поколенчески влияния ще намерите :) цък