Автор Тема: Злободневни теми днес. Коментари.  (Прочетена 245687 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1140 -: Януари 26, 2016, 09:17:12 am »
Няколко дни попадах на статии, че е отпаднала от учебниците за 10-ти клас, сега пък писали 6-ти клас, а днес зам. министърката каза, че не е отпаднала, а вместо в 10кл ще се изучава в 9-ти.
И аз съвсем се обърках какво точно замислят, а може и те самите да не знаят. Спомням си, че "История Славянобългарска" сме я изучавали в 9 клас, поне по мое време беше така.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1141 -: Януари 28, 2016, 08:19:47 am »

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1142 -: Януари 30, 2016, 06:38:27 pm »
Прочетох за Иван Евстатиев, че е получил инсулт и се присетих да ви попитам. Когато човек е престъпник, убиец, насилник и т.н. това заложено ли му е в кармата или е свободен избор? Ако е заложено в кармата, това не е ли ужасно несправедливо и какъв е смисълът? А ако не е заложено по съдба, тогава не би трявало да се вижда и в хороскопа, нали така? Но пък е нещо толкова значимо, предопределящо остатъка от земния път и съответно трябва да е отразено в картата. И какво правим тогава?


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1143 -: Януари 30, 2016, 06:45:47 pm »
Всеки човек се ражда с определена програма, но ни е даден и избор - дали да изявим най-лошите си заложби и как, или да не ги изявим. Виждала съм хора с доста неприятни астрологични карти - насилници и убийци не стават, но могат да бъдат жестоки към близките. Или пък цинични, алчни, корумпирани.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1144 -: Януари 30, 2016, 07:05:10 pm »
Как пък все така се случва, когато един политик и/или престъпник е заплашен от съд и затвор, и се разболява?  :017:
Колкото до съдбата, негов личен избор е бил дали да блудства с малолетната (освен ако не е бил в състояние на умствено помрачение).

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1145 -: Януари 30, 2016, 07:09:54 pm »
Всеки човек се ражда с определена програма, но ни е даден и избор - дали да изявим най-лошите си заложби и как, или да не ги изявим. Виждала съм хора с доста неприятни астрологични карти - насилници и убийци не стават, но могат да бъдат жестоки към близките. Или пък цинични, алчни, корумпирани.
Лили, кое в една натална карта според теб може да покаже, че човек има склонност към корумпираност, т.е. да бъде "купен"?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1146 -: Януари 30, 2016, 07:19:11 pm »
Не съм попадала на готови и общовалидни формули, Весо. Де да беше толкова лесна и проста астрологията.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1147 -: Януари 30, 2016, 07:22:38 pm »
Защо не разгледаме картата на някой политик или съдия? Все ще има някакви указания.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1148 -: Януари 30, 2016, 07:27:23 pm »
По-скоро някаква представителна извадка трябва да се разгледа. Една карта не е достатъчна, за да се правят каквито и да било обобщения.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1149 -: Януари 30, 2016, 10:38:53 pm »
По-скоро някаква представителна извадка трябва да се разгледа. Една карта не е достатъчна, за да се правят каквито и да било обобщения.
Да направим такава тема? И без това е актуална.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1150 -: Януари 30, 2016, 10:41:08 pm »
Картите на кои политици ще гледаме с точни часове?

Първо да се докаже, че са корумпирани.  :012:

Или предлагаш да гледаме всички политици наред?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1151 -: Януари 30, 2016, 10:44:29 pm »
Ще намерим, спокойно.
По-важно е да помислим по какво да познаем корумпираността и защо тя съществува. Може би просто не умеят да казват "не".  ::)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1152 -: Януари 31, 2016, 10:35:44 am »
Значи ти, Веселин, никога не можеш да бъдеш корумпиран?

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1153 -: Януари 31, 2016, 11:09:12 am »
Никога не казвай никога :012: Капитализъм без корупция няма,трябва да се адаптираме .Свидетел съм как на запад за обществени поръчки си е закон да се дават 10% от цената подкуп,тук проблема е че искат 20-40% и то без големи гаранции ,те дори и в корупцията си има правила,в България и те са нарушени-нормалната корупция тук е корумпирана :D Проблемът е че само съм гледал как става,ако можех да го правя досега да съм милионерче ::) .корупцията тук е гадна понеже е без мярка и правила,иначе обръчи от фирми.холдинги и лобита има по цял свят .При капитализма корупцията е елемент за успешното коопериране с другите бизнес фактори,законите ограничават,но винаги си има специално оставени вратички за свои хора,който не ги знае си плаща .Корупцията мисля е по Плутон-тайни икономически,политически и банкерски безскрупулни манипулации ,тайни,скрити подкупи ,в момента ако някой иска да пробие не виждам начин без съобразяване с Плутон за добро или зло,факт .
« Последна редакция: Януари 31, 2016, 12:16:27 pm от Bin »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1154 -: Януари 31, 2016, 01:34:59 pm »
Никога не казвай никога :012: Капитализъм без корупция няма,трябва да се адаптираме
Що, при развития социализъм как беше?
Нали бивша комшийка отиде с две торби, с отбрани мезета и питиета, при Дража Вълчева, която тогава беше министър на просветата, и без проблем премести дъщеря си от езиковата гимназия в Монтана, където беше приета,  в Ловеч, че е по-близо до Плевен. Корупция имаше на всяко едно равнище, така че не ми давай пример със запада, където за големи обществени поръчки се внасяли крупните бизнесмени- тях бълха ги ухапала, а и нали с дадена поръчка после дават хляб на изпълнителите, не са като нашите пишман-бузнесмени, които прехвърлят поръчката на под, под изпълнители и като стане гаф после всеки си измива ръцете с другия.