Автор Тема: Злободневни теми днес. Коментари.  (Прочетена 245789 пъти)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1185 -: Февруари 01, 2016, 11:23:40 pm »
Боже, Бареков не само бил журналист, ами и кадърен… "имаме новина, главният секретар току-що съобщи в студиото ни, че днес ще си бръкне в носа!"

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1186 -: Февруари 02, 2016, 01:34:47 pm »
Много ми е интересно колко от експертите тук по въпроса: "Какво е журналистиката днес и какво трябва да бъде" са работили като журналисти, къде, кога и колко време...
Наистина,  забелязала съм, че колкото по-малко някои хора  разбират от нещо и толкова по-компетентно и самоуверено се изказват...
Трябва ли да си работила като гинеколог, за да си доволна от доктора, който те е изродил?  :) Журналистите може и да работят някои вкъщи, на хонорар, но при всички случаи чрез работата си влизат в диалог с читателите/зрителите, а като част от последните имам право на свое виждане и преценка, която не натрапвам на никого- само я споделям.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1187 -: Февруари 02, 2016, 01:38:06 pm »
Между другото някои професии като че ли олекнаха, защото като че ли всеки втори се бута да е водещ на предаване, певец или артист.

Така е, вече всеки сульо и пульо се бута там, закъдето няма нужните дадености. Някои защото твърде много са си повярвали, други - поради липса на алтернатива.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1188 -: Февруари 02, 2016, 01:51:30 pm »
Много ми е интересно колко от експертите тук по въпроса: "Какво е журналистиката днес и какво трябва да бъде" са работили като журналисти, къде, кога и колко време...
Наистина,  забелязала съм, че колкото по-малко някои хора  разбират от нещо и толкова по-компетентно и самоуверено се изказват...
А ти била ли си, че така самоуверено се изказваш? Доколкото съм забелязал, няма тема, по която да не си компетентна.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1189 -: Февруари 02, 2016, 01:51:58 pm »
Боже, Бареков не само бил журналист, ами и кадърен… "имаме новина, главният секретар току-що съобщи в студиото ни, че днес ще си бръкне в носа!"
Говорех за периода 2003-2010, когато беше водещ на сутрешния блок на бтв.
Сигурно някои не са го гледали един път тогава, но изказват мнение- сеир да има. То и Сидеров е журналист по образование и успешно практикуваше тази професия, а после стана клоун.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1190 -: Февруари 02, 2016, 01:55:55 pm »
Той може да е бил много нахален, но никога не е бил безпристрастен и това не го прави журналист. Журналисти в днешно време няма. А Бареков още преди години беше синоним на "поръчкова журналистика".
Бъркаш понятията - нахакан е едно, има се предвид пробивен, действащ безкомпромисно, а нахален е селски тарикатлък. За останалото, знаеш- който плаща, той вика музиката, а и музикантите са хора, и трябва да ядат, деца и дом да издържат.  :)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1191 -: Февруари 02, 2016, 10:47:52 pm »
Говорех за периода 2003-2010, когато беше водещ на сутрешния блок на бтв.
Сигурно някои не са го гледали един път тогава, но изказват мнение- сеир да има. То и Сидеров е журналист по образование и успешно практикуваше тази професия, а после стана клоун.

Тъй де, водещ беше, не журналист. "Имаме новина" за всяка глупост. Пак от тогава му остана и звучният прякор. А Сидеров да не го намесваме, че ще стане дълга и широка.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1192 -: Февруари 04, 2016, 10:00:18 pm »
Много ми е интересно колко от експертите тук по въпроса: "Какво е журналистиката днес и какво трябва да бъде" са работили като журналисти, къде, кога и колко време...
Наистина,  забелязала съм, че колкото по-малко някои хора  разбират от нещо и толкова по-компетентно и самоуверено се изказват...

Гаури, картите на 80% от списващите във форума са на показ, а на останалите 20 % несподелени карти можеш да "усетиш" по изказа, значи можеш да си отговориш на въпроса. Аз ще ти дам жокер -има такива тук. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1193 -: Февруари 04, 2016, 10:11:46 pm »
И журналистът трябва да яде и да оцелява, както и всеки друг.

А компетентността им по всички въпроси няма да коментираме.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1194 -: Февруари 05, 2016, 11:40:58 am »
вие пък да не видите нещо...
ще ми произвеждали новини и те  ;D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1195 -: Февруари 05, 2016, 12:43:41 pm »
Новините сами се случват, но зависи кой и как ги отразява  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1196 -: Февруари 06, 2016, 12:17:51 pm »
Каква е целта на ухилените човечета !?
Малките деца когато искат да привлекат вниманието към себе си или надуват гайдата и реват без бой, или пък се хилят на глас в час, за да вбесят даскалицата. А има и едни възрастни, които се хилят неадекватно със ситуацията- те са или надрусани, или изтървани от 4-ти км.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1197 -: Февруари 08, 2016, 01:11:28 pm »
"Делфините са сексуални насилници и детеубийци"

http://www.vesti.bg/tehnologii/nauka-i-tehnika/delfinite-sa-seksualni-nasilnici-i-deteubijci-6049634

По-умно заглавие на статия не бях чела, честно. Поредният журналистически бисер  :012:

На пръв прочит какво да си помисли човек  :017:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1198 -: Февруари 08, 2016, 02:12:33 pm »
По-умно заглавие на статия не бях чела, честно. Поредният журналистически бисер  :012:

На пръв прочит какво да си помисли човек  :017:
Не влизаш в Блиц редовно- там са "царе" на идиотски заглавия, лично аз наминавам там заради коментарите, че понякога има големи бисери и с глас се смея, докато ги чета...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1199 -: Февруари 08, 2016, 02:17:42 pm »
Още не се бях разсънила и като прочетох за делфини изнасилвачи, лошо ми стана... Човек да не влиза в морето, заплахи го дебнат навсякъде  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui