Автор Тема: Злободневни теми днес. Коментари.  (Прочетена 245801 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1335 -: Май 23, 2016, 02:50:56 pm »
Аз съм още по-тъпа, за 5 години не можах да се справя с менюто и настройките. И си карам с любимия стар слайдър.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1336 -: Май 23, 2016, 03:06:48 pm »
Най ме е страх от людете, които се движат, зяпнали телефона си — по тротоара са ужасни, а по пътя опасни. Случвало се е да пътувам с таксиджия, който с едно око гледа пътя, с другото резултатите от еврофутбол, а с третото разбира кой от водачите отпред е педал и/или циганин. Преди бакшишите познаваха града, сега ги мързи и разчитат на GPS ;D

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1337 -: Май 23, 2016, 03:07:17 pm »
Аз нямам мобилен нет, по едно време се замислих, но..
По всяко време мога да си включа мобилните данни, но откак за една качена снимка и петминутен чат при недобро качество платих 5 лв. , ми се свиди. И без това вече навсякъде има free зони.
Имам и Фейс, и Вайбър, и ги ползвам умерено.
Предвид, че прибирайки се вкъщи, телефона ми остава в чантата, а на работа нямам нет, няма как да прекаля. Прекаляването става в почивни дни и то когато са повече като сега.
Таблетът ми е заместил и радио, и телевизия, а и телефон.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1338 -: Май 23, 2016, 03:23:13 pm »
Да бе, вярно, че има флашки за мобилен. Горкия човек, развалили са му дзена.

Сурат тефтеря може да е глупост, но да се недолюбват смартфоните, вайбър, скайп, не го разбирам.
Конкретно смартфоните ги недолюбвам на общо основание — на практика са компютър, струват пак толкова, а откъм функционалност ми куцат. Сложно се ремонтират, зависиш много от производителя… Освен това ненавиждам тъч клавиатурките — имам големи пръсти и не им свикнах. Виж, с устройства като по-старите нокии, тип "Навигатор" със странично отваряне и истински бутончета, или блекбъритата, там няма проблем.
« Последна редакция: Май 23, 2016, 03:26:55 pm от Reptil »

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1339 -: Май 23, 2016, 03:26:00 pm »
С какво ще е пълна страницата ми във фейсбук решавам аз :) Харесвам страници по интереси и така я превръщам в едно приятно за мен място, което ми носи и полезна информация :) 
Що се отнася до приятелите, то това е нарицателно само за фейсбук. Там са и хора, които са в категорията познати и полезни  контакти, няма лошо. А когото, с времето видя, че е излишен, трия.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1340 -: Май 23, 2016, 03:32:09 pm »
С какво ще е пълна страницата ми във фейсбук решавам аз :) Харесвам страници по интереси и така я превръщам в едно приятно за мен място, което ми носи и полезна информация :) 
Що се отнася до приятелите, то това е нарицателно само за фейсбук. Там са и хора, които са в категорията познати и полезни  контакти, няма лошо. А когото, с времето видя, че е излишен, трия.
Абсолютно подкрепям!
Ако не е Фейса, откъде ще съм в час с новините, астро прогнози, стиховете на Карибиана, оферти на тур агенции и още безброй неща, събрани накуп?Членувам и в няколко групи, откъдето получавам голяма помощ за идеи в работата си.
Отделих време , за да махна всичко излишно, включително и хора, и го превърнах в едно приятно място.
Е, има и някой дразнител- но има и опция за такива, за да не ти се мяркат много- много пред очите.
Нямам нищо против да гледам хубави снимки и смислени статуси.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1342 -: Май 23, 2016, 04:02:12 pm »
https://en.wikipedia.org/wiki/Peer_pressure

Да, определено. Има егрегори, с които аз съвсем целенасочено и преднамерено избягвам каквото и да било взаимодействие, вкл. виртуално.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1343 -: Май 23, 2016, 06:26:02 pm »
Това ми напомня как като студентка се изгубих в центъра на Пловдив :85:
В една тъмница и киша тръгнах да си купувам чорапи, свих в някаква странична уличка на Главната и като се панирах, вече не можех да разсъждавам трезво, вървях поне два часа и даже минах Тунела пешеходно. :57:
Нямам никаква ориентация, постоянно губя представа къде съм , последно доста се повозих на асансьорите на Камп Ноу, там англоговорящите в персонала са кът , един ти вика нагоре, друг надолу, добре че имаше един закъснял от групата, купуващ сувенири, та с него се измъкнах.
Старая се да запомням нещо от пейзажа, ако имаше начин и камъчета бих хвърляла , за са намеря обратния път.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1344 -: Май 23, 2016, 07:16:58 pm »
Не са малко случаите в които са ме мислили за загубен ,но не е било така .Нептун-блейката ми е уАсц, и е в 8д,скорпион-класика за някой който се губи  ::)Обаче вторият види управител Юпитер вмакар съвпад у8д Плутон е в 7д-така че не мога да се загубя .Пример-на ескурзионно по хижите във Витоша,ни пускат в града -там дават  кинопремиера ,,Междузвездни войни,,-заради това изтърваме работното време на лифта с един приятел-тръгваме пеша нагоре,не е кой знае какво,но отговарящата в паника -съобщава в милицията и се скъсват да ни търсят-един камион ни открива почти вече горе ,все в такъв смисъл .Иначе в голям град абсурд да се загубя- с питане се стига навсякъде,в чужбина -от всяка метростанция се стига до някоя главна за прехвърляне в нужната посока .В гората се търси пътя на водата-по речни долини все надолу -там са хората .Качване на високо и се оглежда .Само едно загубване имам в снежна буря имам-уж лесна цел на 2км само,но като не се вижда на 1м-вярно съм се въртял в кръг 1-2 часа . :72:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1345 -: Май 24, 2016, 08:46:30 pm »
Някой знае ли защо ЦСКА протестира пред Народния театър? Димят с димки, пиратстват с пиратки, ченгетата наблизо подпират оградата и си пазят ченетата от откачане, а ЦСКА-ри си искат базите от артистите (??) и предлагат да задоволят сексуално "Левски". Предполагам, че щом не са пред Министерския съвет и викат срещу културата, а не срещу властта — няма проблем :d030:

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1346 -: Май 24, 2016, 08:59:27 pm »
Вълнуват се от мача сигурно. :012: А нали в Народния театър се връчват наградите "Аскер" тази вечер, та си имат публика. Левски са презадоволени - имат си парички.
« Последна редакция: Май 24, 2016, 09:04:01 pm от Mirabella »


Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1349 -: Юни 20, 2016, 12:43:09 pm »
Two Spirit - как звучи само. Като Jean Beam. :012: За третия пол (Third Sex) не успях да разбера какво е това.
« Последна редакция: Юни 20, 2016, 12:51:57 pm от Mirabella »