Автор Тема: Злободневни теми днес. Коментари.  (Прочетена 245847 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #240 -: Юни 20, 2014, 02:46:15 pm »
В Аспарухово имам приятели исъм карала лета при тях. Добре са-живи, въпреки неудобствата. Хълма Джанавара е бил жертва на изсичане-незаконно. Ето резултат. Самозабравилите се големци не избягват възмездието. Но това не прави по-добър света.
Наистина има по календара Видовден-15 юни. Изненадах се като видях, мислех, че е "пожеланието на потърпевши". :)

винаги съм вярвала, че зад всяко едно бедствие "има грях". Но още не мога да си обясня, защо плащат невинни (уж). Всъщност, аз си го обяснявам, но мислите ми са направо еретични  :lol_hitting: и ако ги споделя, ще ме линчуват

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #241 -: Юни 20, 2014, 02:49:06 pm »
Един стар човек, окултист преди време ми каза-"невинната кръв топи /гори/....национална карма". Няма да коментирам, нито искам да споря с който и да е. Предавам каквото чух.

Happy58

  • Гост
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #242 -: Юни 20, 2014, 02:50:53 pm »
Един стар човек, окултист преди време ми каза-"невинната кръв топи /гори/....национална карма". Няма да коментирам, нито искам да споря с който и да е. Предавам каквото чух.

абсолютно съгласна, но бих направила една лека корекция - обществената/колективната карма, а не националната. Но може и да не съм права - важното е, че идеята е правилна.

и веднага ми идва една мисъл - затова ли древните са давали в жертва малки, невинни същества ....  ???

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #243 -: Юни 20, 2014, 02:57:37 pm »
И аз в тази посока се замислих. Курбан...Малко изглежда да няма връзка, но се сетих нещо странно. Малкото дете на моя близка се скъса да боледува с редуващи се болнични престои и тя накрая направи курбан. Вярва и се помоли силно от сърце в църквата, отслужи нещо там...На другия ден детето се подобри и възстанови изцяло, но домашното им куче умря в мъки, както беше здраво.
Един вид "изкупи" детето, но плати цената?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #244 -: Юни 20, 2014, 03:40:20 pm »
Да бе, Бог да ги прости, карма, и продължаваме напред, така ли?
Да се разминат тия дъждове и глупавите безхаберници да ги подхванем както си е реда, аман от простотия вече

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #245 -: Юни 20, 2014, 03:41:22 pm »
Кога хората се обединяват и са единни ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #246 -: Юни 20, 2014, 03:45:00 pm »
Кога хората се обединяват и са единни ?!?
на световното по футбол
лятото на 94-та работех в ученическия лагер на Галата и помня как всички манифестираха, обединени под българския флаг

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #247 -: Юни 20, 2014, 03:51:05 pm »
Да се разминат тия дъждове и глупавите безхаберници да ги подхванем както си е реда, аман от простотия вече

И как, толкова са алчни, озверели и безсрамни, че няма на къде повече. Какъв беше ефекта от протестите, запалилото се момче и всички пребити от полицаите, никакъв. Кой чу желанията на хората. Не мисля, че нещо хубаво я очаква тази наша държавичка  :( На есен ще има старата песен на нов глас 

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #248 -: Юни 20, 2014, 03:58:16 pm »
Кога хората се обединяват и са единни ?!?
За жалост, единни са само при трагедии от такъв мащаб. След като толкова са озверели всички, явно това е единственият начин да се обединят и да покажат някакво чувство на съпричастност.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #249 -: Юни 20, 2014, 04:03:48 pm »
А що нито един хотел не предложи да приюти временно пострадалите, останали без дом :017:

Happy58

  • Гост
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #250 -: Юни 20, 2014, 04:25:27 pm »
А що нито един хотел не предложи да приюти временно пострадалите, останали без дом :017:

сатин, какви са тези еретични мисли  :clap: :clap:

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #251 -: Юни 20, 2014, 04:55:50 pm »
А що нито един хотел не предложи да приюти временно пострадалите, останали без дом :017:

Не е така.

Цитат
От Гранд хотел „Варна" и комплекс „Слънчев ден" заявяват готовност да настанят бедстващи хора.

http://www.bgnow.eu/news.php?cat=2&cp=0&newsid=21301
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #252 -: Юни 20, 2014, 05:08:29 pm »
Знам, че хората не са/сме лоши, напротив. Просто адската машина на -работа, пари, сметки, оцеляване ни хваща в пресата и не остава врем, може би, да се замислим, че можем и ние да ги натиснем до стената. Обикновено умните /които се имат/ стоят пред капана на егото и често са самодостатъчни единаци.
Някои от групите тип Ню ЕЙдж/мислят доброто на човечеството/ го доказват. От друга страна вчера си мислих, че тук винаги ще е вид учебен полигон и няма да е никога holliday. НВсе пак- като място на свободна воля, трябва да го поискаме, всички варианти са в Акаша-ние избираме.  Все пак есента предстои....

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #253 -: Юни 20, 2014, 05:55:35 pm »
Цитат
А що нито един хотел не предложи да приюти временно пострадалите, останали без дом :017:

Е, как защо? Нали печалбата им трябва да върви? Ден година храни - за варненците е така!
Дори се чудя как са успели да се обединят в помощ на бедстващите... Не е много характерно за хората, обитаващи тоя град и тоя край (Североизточна България).
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #254 -: Юни 20, 2014, 06:47:58 pm »
Моите съболезнования към близките на жертвите. :(