Автор Тема: Злободневни теми днес. Коментари.  (Прочетена 245849 пъти)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #420 -: Ноември 08, 2014, 08:36:04 pm »
Виж, естетвено, че няма как 7М човечета да диктуват конституция, нещо като "Запорожци пишат писмо до султана", но е възможна комбинирана система- като в Швейцария. Това, обаче, изисква високо лично ниво на гржданска култура.
За съжаление гражданската култура ни е слабото място.Не знам има ли надежда това да се промени или сме едно дебилно племе.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #421 -: Ноември 08, 2014, 08:42:04 pm »
За съжаление гражданската култура ни е слабото място.Не знам има ли надежда това да се промени или сме едно дебилно племе.
Тук е мястото на образователната система.
Това е като плочки домино.  :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #422 -: Ноември 08, 2014, 08:48:33 pm »
хе-хе, и тогава вече доставчиците на компютри ще ударят джакпота - то ще са едни дарения за циганските гета, то ще е чудо .... пък и ще ги обучават с европейски пари .... чудо ще стане :) - далаверка
Що, сега като обучават с европейски пари безработни българи-дипломирани инженери, и работили като такива, в курсове за хлебопроизводство, градинарство и каквото се сетиш, не е ли далавера за определен кръг хора? На курсистите им подхвърлят 8лв на ден, преподавателите прибират също някой, останалото е куче влачи, диря няма...

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #423 -: Ноември 08, 2014, 08:55:59 pm »
Що, сега като обучават с европейски пари безработни българи-дипломирани инженери, и работили като такива, в курсове за хлебопроизводство, градинарство и каквото се сетиш, не е ли далавера за определен кръг хора? На курсистите им подхвърлят 8лв на ден, преподавателите прибират също някой, останалото е куче влачи, диря няма...
Да, защото не произтича от истинската икономическа необходимост.

Happy58

  • Гост
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #424 -: Ноември 12, 2014, 02:49:28 pm »
Оф, я и аз да се оплача нещо. От известно време ми е дошла идеята да предам целия архив на фирмата относно заплати, стаж, договори с персонала на държавния архив. Марс/Плутон ме активираха и от 3 дни сортирам документи. Но все пак реших да звънна да проверя, как точно стоят нещата. Оказа се, че то си има специални процедури, специални изисквания за оформяне на папките и не знам какво още специално. Нашия шеф със сигурност няма да даде пари нито на ликвидатор, нито за каквото и да е - просто си замина за германия и не го интересува - а и защо пък трябва да го интересува?

Що за недомислено законодателство си имаме. Сега целия народ, работил във фирмата и непоискал или неполучил документите си за пенсия ще остане "на сухо" евентуално. Дано  регистъра в НАП върши работа.

А аз с моята Дева+Сатурн+Асц Рак се разкъсвам от емоции, че не мога да свърша работата както трябва ... мамка му ... :91: :91:

Най-лесно ще ми е да си взема трудовата книжка и чантичката и да изхвърля всичко на вторични суровини .... ама как хич не ми е по разбиранията и морала това. Явно ще трябва да се пренастройвам.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #425 -: Ноември 12, 2014, 09:28:55 pm »
уф, недей зарязва всичко, после е гадна историята с доказване на стаж и т.н. - бившите ще са потърпевши

Happy58

  • Гост
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #426 -: Ноември 13, 2014, 09:11:10 am »
уф, недей зарязва всичко, после е гадна историята с доказване на стаж и т.н. - бившите ще са потърпевши

Папи, знам, че е кофти ситуация, но пък аз все пак живея собствения си живот, със собствените си уроци. Преди малко и на едно ЛС обясних какво ми се случва - постоянно случки по дилемата на нодалната ос :) - според мен това също спада там :) - трябва да спра да давам съвети и да помагам, без да са ми наредили или помолили :) Тези хора не са помислили когато трябва за собствените си интереси - ами да си носят последствията. Откакто аз съм тук, на всеки напускащ съм издавала УП-та заедно с трудовите книжки и съм сигурна, че половината са ги изгубили :) Даже имам случаи на хора, на които съм издала такива документи през 2002 сега да се обаждат пак, че ги били изгубили ..... първо се ядосвам, после си казвам, че все пак трябва да го направя и накрая се усещам, че пак съм стъпила накриво нещо :)

Споделих казуса, защото бях учудена от тези сложни процедури - в крайна сметка, закона/държавата/(тези, на които им се плаща за това)  не се е замислила за такива ситуации - тогава защо пък аз да го правя? мамка му :) - голяма ми е питанка :)

Астрологията е голяма работа :) много съм й благодарна :)

Happy58

  • Гост
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #427 -: Ноември 13, 2014, 09:19:38 am »
А пък, ако на някой, който е в София, му вършат работа класьори Лайтц, втора употреба, може да ми дойде на гости да пием по кафе и да си вземе няколко бройки :) - имам в изобилие :)

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #428 -: Ноември 23, 2014, 08:42:11 pm »
Хепи, аз имах подобни дилеми. Добре, че не съм имала много работници и се разделих човешки с тях.
Според мен архивът е най- доброто решение.

Happy58

  • Гост
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #429 -: Ноември 28, 2014, 09:50:26 am »
Тук явно нямаме никакви шансове :) А астрологичното обяснение?

http://e-zdravey.com/bg/praskat-ni-kato-komari-mediite-malchat-balkanite-pod-udara-na-chemtrails-/

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #430 -: Ноември 28, 2014, 09:59:31 am »
Може да е вярно, ама малко тип еленко звучи

Ето, например, една от опасните бактерии, описани вътре, помага да се прави кисело мляко
http://en.m.wikipedia.org/wiki/Pseudomonas_fluorescens

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #431 -: Ноември 28, 2014, 05:54:10 pm »
Моля ви, преди дружно да се нахъсате, прочетете това

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #432 -: Ноември 28, 2014, 06:23:15 pm »
Долния пост го написах най-в общи линии във връзка например с една от милионите глупости,с която се занимават хората:7000 човека-"активисти" има групата във фейсбук.Това е една армия,която би могла да направи постъпки,да пропагандира активно,да протестира и т.н.Но това е една група,единственото,с което се занимава е лайкването.  ;)
   Моето невежо мнение(не съм химик,физик,нито имам такива хобита) за CHEMTRAILS е,че ако все пак съществува в най-зрелищно,описания вариант сме длъжни да еволюираме като биологичен вид или поне аз.  :d030: :043:
 
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #433 -: Ноември 28, 2014, 09:00:32 pm »
 :012: :012: :012:

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #434 -: Декември 07, 2014, 10:15:12 pm »
едно тестче. изберете си картинка: