Автор Тема: Злободневни теми днес. Коментари.  (Прочетена 245868 пъти)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #465 -: Януари 27, 2015, 05:38:27 pm »
Чета тук, че закона за забрана на тютюнопушене на обществени места остава в сила.   :clap: По мое мнение това е един от най-мъдрите закони, който е приеман и дано си остане така.  :clap:
Аз пуша,но съм съгласна с теб!  :08:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #466 -: Януари 27, 2015, 07:11:32 pm »
Трябва да има и за едните, и за другите. Пушенето не е инкриминирано, а тютюнопроизводството се субсидира. Не виждате ли противоречие? Люшкаме се в крайности.

п.п.Аз съм непушач. Никога не съм пушила.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #467 -: Януари 27, 2015, 07:42:43 pm »
Много роптах когато се прие забраната,но видях хубавите и страни.Изобщо не ми харесваше след като изляза от заведение косата и дрехите ми да бъздят на гадост.  :) Винаги ми ставаше мъчно за персонала как дишат по толкова часове тази мъгла.Като влезеш някъде,особено през зимата моментално те удряше смрад на катун.По стъклата се стичаха катранени капки.Това беше в доброто старо време.Сега въпреки,че задължиха собствениците да си монтират инсталации не искам да се връща пушенето на закрито. И аз много обичам да пуша.Оставяме си напитките и излизаме навън,какво като е студено.  ;) Но навсякъде мирише на чистичко.  :)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #468 -: Януари 27, 2015, 07:44:06 pm »
Трябва да има и за едните, и за другите. Пушенето не е инкриминирано, а тютюнопроизводството се субсидира. Не виждате ли противоречие? Люшкаме се в крайности.

п.п.Аз съм непушач. Никога не съм пушила.

Правилно!

Тютюневата индустрия е на едно от първите места заедно с фармация и нефтопроизводство. Правителствата реално работят за тях. Има противоречие и то голямо!
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #469 -: Януари 27, 2015, 07:50:11 pm »
Emma, аз също съм страстен пушач, но от 3 г. по мой избор, поради здравословни причини - не пуша. Разбира се, че няма да отказваш нещо, което ти харесва  и с това не нарушаваш нечие лично пространство, има  достатъчно  отворени, затворени, разголени  и" n" на брой  подходящи места за всеки. Всичко е въпрос на отношение към потребностите, особеностите и желанията на другите. И не, не е толкова титанична борбата с отказването на цигарите, и аз като теб си мислех, но ... :) 
Най-трудната е борбата с храната, както с нейното ограничаване, така и с нейното увеличаване -това е най-силната зависимост.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #470 -: Януари 27, 2015, 08:04:57 pm »
Много роптах когато се прие забраната,но видях хубавите и страни.Изобщо не ми харесваше след като изляза от заведение косата и дрехите ми да бъздят на гадост.  :) Винаги ми ставаше мъчно за персонала как дишат по толкова часове тази мъгла.Като влезеш някъде,особено през зимата моментално те удряше смрад на катун.По стъклата се стичаха катранени капки.Това беше в доброто старо време.Сега въпреки,че задължиха собствениците да си монтират инсталации не искам да се връща пушенето на закрито. И аз много обичам да пуша.Оставяме си напитките и излизаме навън,какво като е студено.  ;) Но навсякъде мирише на чистичко.  :)

Виж, аз също мразя да се дими край мен. Насълзяват ми се очите, а и цялата се вмирисвам на пепелник, но това, повтарям, е крайно и талибанско. Една добра вентилация или пушалня, която не унизява пушачите, решават проблема.

:) https://www.youtube.com/watch?v=fvkAGrrHdIo

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #471 -: Януари 27, 2015, 08:25:42 pm »
Изобщо не се чувствам унизена или дискриминирана,от това да излизам навън,за да пуша.  :) Има "бели държави",в които не е прието за нормално да се пуши изобщо на обществени места.Не че е забранено и никой не го прави,но е ненормално.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #472 -: Януари 27, 2015, 08:34:28 pm »
Изобщо не се чувствам унизена или дискриминирана,от това да излизам навън,за да пуша.  :) Има "бели държави",в които не е прието за нормално да се пуши изобщо на обществени места.Не че е забранено и никой не го прави,но е ненормално.

Нормалността е относително нещо. През 50-те е било нормално да се пуши в телевизионните студиа т.е. тя е функция от нашето мислене.
Някъде е нормално да пребиват жени с камъни.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #473 -: Януари 27, 2015, 09:33:42 pm »
Трябва да има и за едните, и за другите. Пушенето не е инкриминирано, а тютюнопроизводството се субсидира. Не виждате ли противоречие? Люшкаме се в крайности.

п.п.Аз съм непушач. Никога не съм пушила.

Още един непушач тук. Не ми пречи пушенето, стига да има нормална вентилация или поне да не дими към мен.

Това за субсидиите е много вярно — у нас тютюнопроизводството има социална роля, криворазбрана някаква такава… Като ще дават пари, да е за лавандула, картофи, нещо смислено. А същевременно пушачите ги натикват в миша дупка. Няма логика в тая работа.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #474 -: Януари 27, 2015, 09:52:34 pm »
Още един непушач тук. Не ми пречи пушенето, стига да има нормална вентилация или поне да не дими към мен.

Това за субсидиите е много вярно — у нас тютюнопроизводството има социална роля, криворазбрана някаква такава… Като ще дават пари, да е за лавандула, картофи, нещо смислено. А същевременно пушачите ги натикват в миша дупка. Няма логика в тая работа.

Да, на смислени култури.

Мен ме смущава това, че много лесно започваме да сочим с пръст. В случая- пушачите.



Just_a_Dream

  • Гост
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #475 -: Януари 27, 2015, 10:33:40 pm »
И аз съм непушач. Против пушенето по заведенията съм главно заради неприятната миризма, която оставят по косата и дрехите и разбира се от здравословна гледна точка. Странно ми е обаче защо собствениците по заведенията тръбят, че заради тази забрана нямали оборот!?! На мен лично това ми звучи абсурдно. И даже ако отменят наредбата според мен би било доста по-зле- за тях-аз например бих спряла да ходя на заведения заради това, както вярвам и по-голямата част от непушачите.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #476 -: Януари 27, 2015, 11:55:58 pm »
Пуша и не ме кефи дим,  аз проветрявам по 100 пъти ако пуша някъде, дори и в заведения с пушилни
Или да не се пуши, или с яка вентилация

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #477 -: Април 06, 2015, 11:28:51 pm »
Някой, ако иска да пробва с астрологично обяснение, ето картата на Кения. Затъмнението е било съвпад с оста 2-8дом, друго не виждам

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #478 -: Април 06, 2015, 11:32:56 pm »
Някой, ако иска да пробва с астрологично обяснение, ето картата на Кения. Затъмнението е било съвпад с оста 2-8дом, друго не виждам
а картата доколко е реална- в 0ч ли са създали държавата, насред полунощ?

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #479 -: Април 06, 2015, 11:43:19 pm »
а картата доколко е реална- в 0ч ли са създали държавата, насред полунощ?

С рейтинг А е.
Единственото, което намерих е, че на 12.12.1963 получава независимост, а точно 12 месеца по късно (12.12.1964) е обявена за република.