Автор Тема: Злободневни теми днес. Коментари.  (Прочетена 245931 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #495 -: Април 24, 2015, 12:04:39 am »
Козирог е акушерката, но дата на раждане не е общодостъпна във фейса
има много хубави дъщери, едната в момента следва в МУ в София, може би заради нея се е преместила от Самоков, където е работила преди това- изродила е първото българско бебе за 2013г в Самоков, момченце- Стивън 

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #496 -: Април 24, 2015, 08:29:54 am »
Да така е.Значи при акушерката е амок,пристъп на неконтролирана агресия .Амоклауф ми се струва,когато пристъпа е по-продължителен,засяга по-вече хора,,,сериен амок,,-като при момчето с голфа,избутало мотоциклетистите-оказва се вземал коктейл дрога-типичен български амоклойфер .Между другото донякъде него го оправдавам,започнал да ги изблъсква,понеже изпреварвали на непрекъсната линия,един вид дал им урок.Аз лично ми е трудно да видя абсолютно здрав психически човек напоследък,различни степени и видове психични разстройства,всеки-потенциален амоклойфер .Мен често ми идва да прегазя с колелото тия селяни,които вървят по средата на улицата,навик от селата .Кола абсурд да карам в градовете,90 проц.нарушават правилата,това не търпя .Липса на ясни закони,правила-изперкал народ .Ако се спазват правилата,умът не се натоварва толкова,голяма част от дейноста му е автоматична,но постоянното претоварване води до изгаряне на бушоните .

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #497 -: Април 24, 2015, 06:31:56 pm »
Не знам да е било бой на почивки,ако е така може да се каже че е амоклауф по отношение конкретен обект,във всеки случай е за лекуване в психиатрия,користен умисъл няма .Казват карала 2смени,дневна и нощна след това,по време на нощната 2 часа пм става инцидента-споменах,че съм бил в карцер за спане на пост-едва ли вината е моя-тогава бяха постоянни тренировки за вдигане по тревога през ноща,някаква степен на повишена бойна готовност ,Турция правеше маневри по границата,та се събираха покрай редовните дежурства и прекалено извънредни .Като ми се съберат 2 седмици недоспиване,къде е моята вина?Кафе не се даваше,организма си има предели .ТА със жената е същото-натрупано ннервно напрежение е избило .Друг е въпроса,ако съм родителя,как самия аз как ще изпадна в амок и по-добре да не ми е пред очите,то това верижна реакция .Трудно но християнството казва да се прощава донякъде,наказанието да бъде справедливо .Кое е справедливо наказание за жена живееща в откачена държава в която не се спазват правилата и позволява претоварването?Ако съм и адвокат ще съдя болницата позволяваща това претоварване ,ако не болницата  то държавата в Страсбург за неспазване на закони .

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #498 -: Април 24, 2015, 07:06:00 pm »
Да сега гледам бой на почивки било,това е работа за психолози,но ми се струва че има и хещо като ,,хладен бяс,, ,все пак не е била с всичкия си,иначе щеше да вземе или повреди записа на камерата ,щеше да я покрие  :017:

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #499 -: Април 24, 2015, 08:14:42 pm »
Гаури ще излезе права,по тв7 психолози говорят най-вероятно е бърнаут синдрома,това на което аз му викам ,,хладен бяс,, ,изгорели бушони,,.Хора под високо нервно напрежение за по-дълго време,които не умеят да разпускат са засегнатите .

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #500 -: Април 24, 2015, 08:41:54 pm »
Пластичен хирург с бърнаут.. зъболекар, мани мани. Интересна ще е синастрията на милото завалийче с убийцата. Другите дори ги е гушкала, а това е блъскала при всяко преминаване. Бебетата са родени   със сходни карти, ама точно туй   навярно е имало нещо неподходящо към нея.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #501 -: Април 24, 2015, 08:45:55 pm »
70% от лекарите в България страдат от бърнаут – синдромът на професионалното изчерпване.

И преводачите също, но най-голямата ми истерия досега се е ограничавала с желанието да блъсна лаптопа в стената  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #502 -: Април 24, 2015, 08:55:15 pm »
Сблъсквала съм се с една-две, доказано са им разхлопани всички дъски  :012:

От работа с големи човешки егрегори  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #503 -: Април 24, 2015, 09:30:04 pm »
Като цяло доста хора се борят за оцеляване, но ги мързи  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #504 -: Април 24, 2015, 10:35:30 pm »
Са..от опит знам, че ако на едно бебе му пляснеш един шамар, то не замлъква от страх, ами почва да реве още по-силно
Явно тая жена в момент на умопомрачение е решила, че бебето й прави на пук, иначе не мога да обясня бой с почивки. Колкото и да си ядосан, един път да го удариш-ще се освестиш

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #505 -: Април 24, 2015, 10:36:59 pm »
То едно е шамар да забършеш в пристъп на гняв, друго е целенасочено и методично да го удряш с някакъв предмет.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #506 -: Април 25, 2015, 10:15:47 am »
Без шамаросване няма как да се мине мисля,но при 4-12 годишни,дори тогава пак трябва да е рефлекс да е по дупето,да не се повреди нещо .При по-малките няма смисъл,не осъзнават,няма възпитателен ефект,по-големите вече се смятат за пълноправни личности,късно е /с леки отклонения/ .Асистирал съм за една сестра и 2 племенника,та знам .Скоро учителя и директора на детската градина на по-малкия племенник беше на гости в България,та гледам тия хора въобще не шамаросват наистина :017: .Малкия има неприятния навик като влезе някой в тоалетна да угася лампата,аз лично търпя 2пъти,на 3я го ошамарвам по дупето .Това същото го направи на човека,той търпя 3 пъти,гледам смее се с него,та трябваше аз да му се накарам и да му се заканя с шамар .Тоя човек много учуден пита ама ние бием ли си децата .Аз му викам не,само го шамаросваме  по дупето ;D,Разбирам метода му-гледа да му омръзне,да речем на10път,но тоя метод е много време и търпение,пробвал съм с това идиотче не става ::)В случай на успех-ще е траен обаче ,може да е прав :017:ама откъде толкова време за игрички .Най-дразнещите звуци в природата били лъвски рев  и детски плач на 2ро място-7години на един от най-дразнещите звуци,недоспали,аз им се чудя даже как са издържали толкова .Природата е направила така за да може да се получи реакция,обче нормалн майката има 1година почивка от ревне до реване,работа на постоянен рев не е естествено,не е нормално!Майката в този период има разни хормони на щастието,които облекчават ,акушерките и това нямат,ненормална ситуация!

Happy58

  • Гост
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #507 -: Април 25, 2015, 11:30:43 am »
70% от лекарите в България страдат от бърнаут – синдромът на професионалното изчерпване. Това сочат данни на Националното сдружение на общопрактикуващите лекари.
Проява за този синдром е повишеното чувство за интелектуално, емоционално и физиологично изтощение. Строга дефиниция няма, разглежда се като професионален феномен, който влияе върху всички аспекти на личността.
Най-подвластни на синдрома са лекарите, полицаите, социалните служители и тези на затворите, също така учителите и заемащите длъжността директор.

 :017: Ей затуй нямам вяра на лекари и полицаи  :012:

http://www.targo.org/novini/publication?chast=%D0%96%D0%B0%D0%BD%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B5&&pub=945
Доста хора мога да диагностицирам  ::)
Затова по-чести промени, като те стегне шапката  :d030:

първата мисъл, която ми дойде като прочетох изречението е: сигурно защото приемат тази професия и я работят, за да са държавни служители, за да им е сигурно битието, а не защото искат да помагат, защото имат необходимостта да го правят.
Пример: всички лекари са полагали Хипократова клетва, но ... не всеки можеш да го намериш в събота/неделя, дори да ти е направил много сериозна операция - имала съм такъв случай и останах много изненадана - ако един лекар е лекар само на 8-часов работен ден, е..а ти и лекаря .... да не говорим за неизброимите случаи на предписване на лекарства, от които имат материален интерес, а не тези, които ще помогнат на пациента .... и много, много други такива случаи.

Когато бях в гимназията, щяха да ми намалят поведението, защото минавайки покрай един детски дом (който беше точно до гимназията), видях една от лелките да бие детенце - аз прескочих оградата и отидох и я избутах - явно е било доста агресивно, щом се е стигнало до намаляне на поведение.... обаче, в тази ситуация се намеси полковника, който ни водеше военното обучение и каза, че вместо наказание съм заслужавала похвала - не може някой да си позволява да бие така детенце :) - та ... тези по социалните служби явно не са това, което трябва да са (е, някои де), и съответно животът ще ги изблъска оттам, но докато това стане, съпротивата е силна и.... се появява някакъв си там нов синдром с много модерно име :)


akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #508 -: Април 25, 2015, 12:32:39 pm »
.Най-дразнещите звуци в природата били лъвски рев  и детски плач на 2ро място-7години на един от най-дразнещите звуци,недоспали,аз им се чудя даже как са издържали толкова .Природата е направила така за да може да се получи реакция,обче нормалн майката има 1година почивка от ревне до реване,работа на постоянен рев не е естествено,не е нормално!Майката в този период има разни хормони на щастието,които облекчават ,акушерките и това нямат,ненормална ситуация!
Като гледах две седмици една баба в болница в Испания, нощем дежурях при нея, а като ходех в стаята за пушене на етажа (тогава още не беше забранено тотално пушенето в обществени сгради, а стаята за пушене беше с мощна аспирация и с италианска мека мебел), минавах покрай остъклената зала с наредените в нея новородени бебоци- някои си спинкаха, обаче си имаше и такива дето ревяха, та се късаха и никой не им обръщаше внимание- от книгата на Спок, по която си отгледах двете деца, знам че е полезно бебетата да реват- така си развиват белите дробове.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #509 -: Април 25, 2015, 12:48:11 pm »
първата мисъл, която ми дойде като прочетох изречението е: сигурно защото приемат тази професия и я работят, за да са държавни служители, за да им е сигурно битието, а не защото искат да помагат, защото имат необходимостта да го правят.
Не е така, първо не вземат високи заплати в държавните болници, а в частните също не са повече от 800лв.
Конкретно за тази жена- вършела си е с мерак работата в продължение на години и видях, че е изродила първото бебе на 2013г, докато е била на работа в Самоков. От малко повече от година се е преместила в София заради голямата си дъщеря, която е започнала да следва- също в МУ.
15г вдовица, сама се е грижила за дом и две деца, а сега и за студентка в друг град, и започнала да приема извънредни дежурства, за да изкара някой лев отгоре, без да си дава сметка, че човешкият организъм не е перпетум мобиле, има нужда от релакс, а в добавка навлизането в критическа възраст и превъртането е тотално- не, че оправдавам действията ѝ, само констатирам защо е стигнала до това идиотско положение.
В нашата държава, в която определено липсва държавност, е непосилно сама жена да се грижи и издържа две деца- минала съм по този път, разминах се само с нервен срив, без да навредя на никого- просто организмът ми си поиска нужната и полагаща му се почивка, след дълги години на физическа експлоатация и задръстване с отрицателни емоции, следствие множество стресови житейски ситуации.
« Последна редакция: Април 25, 2015, 12:49:50 pm от akruks »