Автор Тема: Злободневни теми днес. Коментари.  (Прочетена 245762 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #540 -: Май 30, 2015, 11:09:27 am »
Да, Пърпъл, няма закони и наказания
Аз затова викам-саморазправа, по стария завет

Добри лекари много малко останаха, търся ги с лупа, 1000 разговора с приятели и познати, 2000часа в нета да ровя

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #541 -: Май 30, 2015, 11:14:46 am »
В тая държава на доброволни начала ред и правила няма да има, такива можеш да ги държиш само със страх.

Цялата система е прогнила и покварена, та какво да очакваме от отделния индивид?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Purple

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #542 -: Май 30, 2015, 11:20:15 am »
Или ако все пак реша, със съпруга ми трябва да имаме достатъчно пари, за да мога да си позволя престой в добра частна клиника, където да получа по-нормално отношение. Те там може да не са по-добри като специалисти, но повече се страхуват от удар по реномето на лечебното заведение и да не изгубят работата си.

Много хора така си мислят, но е заблуда. Май е най-добре да се ражда навън  :012: Там и еднократната помощ за новородените е адекватна, а не като при нас.

Да, Пърпъл, няма закони и наказания
Аз затова викам-саморазправа, по стария завет

Добри лекари много малко останаха, търся ги с лупа, 1000 разговора с приятели и познати, 2000часа в нета да ровя

Съгласна съм за саморазправа, но лошото е, че накрая жертвата излиза виновник. Понеже имам познати лекари и доста време движих в такава среда - трябва да имаш връзки, за да знаеш при кой да идеш(въобще не отричам). Но това пак е бъг в системата, а не че липсват свестни специалисти. Най-лошото е, че масово най-известните и титуловани са най-зле.
"In life we will die over and over again, until the day that we can walk the earth with only our immortality left. "

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #543 -: Май 30, 2015, 11:22:36 am »
Май е най-добре да се ражда навън  :012: Там и еднократната помощ за новородените е адекватна, а не като при нас.

Дори в Русия, Украйна и Беларус еднократната помощ за раждане на дете е в пъти по-висока, отколкото тук. Преди няколко години доста сериозна сума си беше, сега не знам как е.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #544 -: Май 31, 2015, 07:51:36 pm »
На мен ми е странно друго - по принцип не е лесно да се изкара медицина, а и пък после заплащането в държавните болници не е високо - какъв е тогава подтикът/стимулът на дадени хора да стават лекари? Да кажем, че си купуват изпити и т.н., но после .... няма кой знае каква заплата да получават ....

Аз съм се сблъсквала само с ражданията на племенниците ми - снаха ми така и не пожела да отиде при някой определен доктор - прегледите при лична гинеколожка и ражданията като съвсем обикновено цигане :) в държавна болница, при лекар, който си е на смяна - не позволи нито да плащаме за доктор/екип, нито да я вкараме в реномирана болница. За нея единственото важно нещо било да има късмет - тя и бебето. И при първото си беше направо така - явно е имало проблеми, но тя така и не е разбрала истината - добре, че всичко мина добре. При воторото - никакви проблеми.

Така че, нямаш ли си късмет .... :)

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #545 -: Май 31, 2015, 07:57:21 pm »
Аз не съм получавала помощ- не я потърсих. Не ми се разправяше с бюрократи за някакви левчета. Не получавах и майчински- 8 дом не ми работи. :012:
п.п.Ако държавата ни беше ОК, трябваше да ме издири администрацията и да "каже": Уране, вземи си парите.  :012: Приятелка, работила в Германия, я откриха в БГ, за да й дадат пари от застраховка. Беше на седмото небе.
« Последна редакция: Май 31, 2015, 08:01:10 pm от Uran »

Purple

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #546 -: Май 31, 2015, 08:33:49 pm »
На мен ми е странно друго - по принцип не е лесно да се изкара медицина, а и пък после заплащането в държавните болници не е високо - какъв е тогава подтикът/стимулът на дадени хора да стават лекари? Да кажем, че си купуват изпити и т.н., но после .... няма кой знае каква заплата да получават ....


Голяма част от тях си мислят, че ще се котират навън. Пропускат обаче важния фактор, че навън ако оплескаш нещата - дупе да ти е яко. Просто хора, които нямат реална преценка(както и тези, които е юрват да учат, защото мама/тате са лекари. Накрая масово изперкват, все пак това не е лъжица за всяка уста).

Имам един познат - млад лекар. Още по време на обучението си беше толкова потресен от колегите и известна част от преподавателите си. Та, той казваше, че в такива специалности трябва да се влиза с интервю(както в престижните университети на запад) "Абе ти аджеба защо искаш да го учиш това?". Голямо сито ще има само от този въпрос.
"In life we will die over and over again, until the day that we can walk the earth with only our immortality left. "

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #547 -: Май 31, 2015, 09:03:13 pm »
На мен ми е странно друго - по принцип не е лесно да се изкара медицина, а и пък после заплащането в държавните болници не е високо - какъв е тогава подтикът/стимулът на дадени хора да стават лекари? Да кажем, че си купуват изпити и т.н., но после .... няма кой знае каква заплата да получават ....

Ти на лекар без да си пратиш допълнително ходила ли си.
Реално може да не получават големи заплати, но като сметнеш и парите под масата, плюс източването на здравната каса и прочие.

Happy58

  • Гост
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #548 -: Май 31, 2015, 09:07:23 pm »
Ти на лекар без да си пратиш допълнително ходила ли си.
Реално може да не получават големи заплати, но като сметнеш и парите под масата, плюс източването на здравната каса и прочие.

ами аз не съм, ама майка ми все е по някакви доктори - е, тя допълнително и лев не плаща, ама то сигурно и затова нищо не получава :)

Добре де, ами нали постоянно се тръби колко малко взимали и т.н. и т.н. .... Еееей, тия пари бе ... :d030: :d030:

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #549 -: Май 31, 2015, 09:10:18 pm »
Реално защото получават мизерни заплати са се превърнали от лекари в търговци.

Happy58

  • Гост
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #550 -: Май 31, 2015, 09:10:39 pm »
Голяма част от тях си мислят, че ще се котират навън. Пропускат обаче важния фактор, че навън ако оплескаш нещата - дупе да ти е яко. Просто хора, които нямат реална преценка(както и тези, които е юрват да учат, защото мама/тате са лекари. Накрая масово изперкват, все пак това не е лъжица за всяка уста).

Имам един познат - млад лекар. Още по време на обучението си беше толкова потресен от колегите и известна част от преподавателите си. Та, той казваше, че в такива специалности трябва да се влиза с интервю(както в престижните университети на запад) "Абе ти аджеба защо искаш да го учиш това?". Голямо сито ще има само от този въпрос.

Е то това е ясно, но аз явно живея в по-друг квят като нямам достъп до тази област ....
Иначе, тази практика би трябвало да е за всички професии, НО ... има едно голямо НО - кой и как ще оценява отговорите - то ще е един бизнес с подкупи .... ум да ти зайде :)

Лека нощ, момичета и момчета и .... спорна седмица от утре  :08:

Happy58

  • Гост
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #551 -: Май 31, 2015, 09:11:10 pm »
Реално защото получават мизерни заплати са се превърнали от лекари в търговци.

Чакай сега, мисля, че обсъждаме професионализма .... нали така? Болшинството стават лекари не защото ИСКАТ/ЖЕЛАЯТ/ИМАТ НЕОБХОДИМОСТ да лекуват, а за да получат явно някакъв статут и възможност за бизнес.  Ааа, не ми се говори вече за тези псевдо .....
« Последна редакция: Май 31, 2015, 09:13:27 pm от Happy58 »

Happy58

  • Гост
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #552 -: Юни 08, 2015, 02:51:53 pm »
Не знам в коя тема да го пусна, защото нямам формулирано мнение за тази дама

Почина прочутата ясновидка и целителка Джуна

http://www.blitz.bg/news/article/341420

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #554 -: Юни 09, 2015, 09:27:13 pm »
Съвсем се разпасаха тия ученички  ;D

Предполагам, че ви е ясно, че дете от нормално интелигентно семейство не би го направило, освен ако не е превъртяло.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui