Автор Тема: Злободневни теми днес. Коментари.  (Прочетена 245775 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #555 -: Юни 09, 2015, 09:28:48 pm »
Сигурно поне знае как се правят селфита.  :012:

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #556 -: Юни 09, 2015, 10:39:02 pm »
До къде стигнаха , навремето най-бруталната ми изцепка беше, че замерих един господин по философия с близалка -просташко, ама тогава ми беше смешно и не съм го била :012:

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #557 -: Юни 10, 2015, 09:16:16 am »
Те в момента учениците изобщо нямат респект към учителите.
От 5 до 7 клас бях попаднала в най-големия ад, учех с потенциални престъпници и наркомани. Учителите бяха вдигнали ръце от тях. Единият ми съученик даже за малко да ме убие.... момчето си беше с психични отклонения, ама всеки се затваряше очите.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #558 -: Юни 10, 2015, 09:32:53 am »
Ами за съжаление това е генетичният фонд. Само като си помисля колко идиоти се възпроизвеждат, защото друга работа си нямат...
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #559 -: Юни 10, 2015, 10:09:03 am »
Пак е вследствие на погрешно разбрана/нарочно от управляващите/демокрация .Децата на управляващите клептократи учат в елитни училища тук или в чужбина,където има дисциплина без което възпитание не е възможно .Простолюдието е изгодно да бъде държано просто,да не разбира от закони и права,да се манипулира-без дисциплина и възпитание дори малкото придобити знания бързо се забравят,важни са навиците за учене,не самите знания .За да получат квота за определен брой паралелки е необходим определен брой ученици,заради което директорите правят недопустими компромиси,много ученици са за изключване,пречат и на сериозните .Какви ще станат тия,които виждат от малки,че няма наказания за престъпленията-гледам и майката защитава-на такива майки да им се дават децата да ги възпитават те,да им вадят на тях ножове ,патка необразована  !Вместо да е благодарна на учителите,че и спестяват проблемите по възпитанието ще спори с тях-явно в нейния мироглед възпитание и образование не са нужни-такива заслужават съдбата си!!!

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #560 -: Юни 10, 2015, 10:13:42 am »
http://dnes.dir.bg/news/pametnik-tzar-samuil-19230147?nt=10

Ето едно добре аргументирано мнение, защо тази статуя е крайно нелепа. https://www.facebook.com/ro.gi.5/posts/862616393811445:0

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #561 -: Юни 10, 2015, 10:14:15 am »
на такива майки да им се дават децата да ги възпитават те,да им вадят на тях ножове ,патка необразована  !Вместо да е благодарна на учителите,че и спестяват проблемите по възпитанието ще спори с тях-явно в нейния мироглед възпитание и образование не са нужни-такива заслужават съдбата си!!!

Точно така - проблемът идва от семейството и родителите, а после се чудим защо са им такива децата.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #562 -: Юни 10, 2015, 10:19:05 am »
Да мислим прагматично-ученик нарушава дисциплината, учителят го гони от час, ученикът казва, че няма да излезе-какво следва?
Ако учителят извика директора, стигне се до дисциплинарно наказание-добре
Обаче ако 50% от учениците се държат така?
Друг вариант-директорът казва-щом не си овладял ситуацията, значи си лош педагог, вината е в теб, не в ученика. Ако не директора, казва го родителят. Какво следва?

Вие преподавате новия урок, някой плюе по вас с фунийка с хартийки. Вие какво правите?
Ако е мое дете-ще му врътна един шамар, а чуждо?

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #563 -: Юни 10, 2015, 10:22:12 am »
Когато учех в техникума, в моя клас имаше няколко момчета и едно момиче деца на бизнесмени. Вследствие на това - огромно самочувствие без покритие, желание да командват всички, да бъдат лидери на класа. Мен се опитваха да ме изолират от другите, но не успяха. Имахме в 8 и 9 клас една много добра предподавателка по английски език (а тогава го учихме по 16 часа седмично), те я разплакваха на няколко пъти и накрая тя си тръгна от училището. Беше много гадно това.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #564 -: Юни 10, 2015, 10:38:06 am »
Не спирам да се чудя на ентусиазма на хората, които избират учителска професия, искат да станат педагози. При толкова много деца дебили аз лично не бих издържала, макар и да имам преподавателски заложби и потекло.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #565 -: Юни 10, 2015, 10:47:33 am »
Papy,всъщност възпитанието е главната и най-трудна цел на учителя .За да избегна задръжка в казармата станах възпитател за една година в занималня-1-8 клас,никакъв проблем,заслугата да призная беше по-вече на колегата-пенсионер,бивш шеф на полиция-в сложна ситуация гледам какво правят по-опитните .След висшето работих,докато намеря работа по специалността като учител в техникум,да си призная точно такъв случай имах с едно момче,баща му някакъв ,,патрон,, -собственик на мандра и тн. Това мен не ме трогва!Също си качва краката на чина,пробвам културно да му обясня-не,падна ми пердето и го хванах за якето да го завлека до директорката,но се скъса .Добре,че си намерих точно в този момент работа по специалността,един учител не трябва да си изтърва нервите!,Но това на 2-3 месеца опит,младите учители нормално е да правят грешки в началото .След трезво анализиране винаги има начин-съвет от по-опитните учители,директора.със сигурност са отработили ситуацията,младите учители задължително да спазват дистанция,скъсяването още в началото е грешка!Ако бях останал бих говорил с родителите-нормалното е да имат интерес от възпитанието и проблемите на сина им,има похвати и по Макаренко,който се изучава при нас ,контролиране на лидерите,общи наказания и тн .Ако се прави всичко както трябва това обаче е голям труд,нищо общо с изпяване на урочето за 15 мин.,на Запад това се оценява,същата позиция в Германия учител получава 3,5 хиляди евро заплата,тук са 500-600 лева .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #566 -: Юни 10, 2015, 10:55:35 am »
Проблемът е, че в доста семейства децата от малки биват учени на егоцентризъм и неоправдано високо самочувствие. Впоследствие става особено видимо в тийнейдръжрска  възраст, с навлизането в по-зрелия живот може леко да се редуцира след няколко житейски шамара, но като цяло се запазва. Масово наблюдавам такава тенденция и това не е само мое мнение, а и на други чужденци.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #567 -: Юни 10, 2015, 11:14:24 am »
Не можеш да наблюдаваш масово, ако не си сред много деца
Моите наблюдения са като на Опозит-старите учители си имат методи, аз не ги знам и не ги умея, но има разлика. В случая, обаче, учителят не е млад, и още по-интересно-той е с разтреперени ръце, а на пиклата родителите й позволяват да дава изявления
Вярно е, че семейството също възпитава, но е общ труд-семейство/училище/общество
Да сложим и инфивидуалния фактор и общия аршин на системата-и става още по-трудно
Но в едно нещо съм напълно сигурна-не всеки може и трябва да е учител, оставяме настрана заплати, стимули, признание

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #568 -: Юни 10, 2015, 11:27:15 am »
Наблюдавам масово възрастните, някога и те са били деца.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #569 -: Юни 10, 2015, 02:19:24 pm »
Ето едно добре аргументирано мнение, защо тази статуя е крайно нелепа. https://www.facebook.com/ro.gi.5/posts/862616393811445:0
Аз съм на обратното мнение, харесва ми статуята и символиката със светещите очи.