Автор Тема: Злободневни теми днес. Коментари.  (Прочетена 245743 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #570 -: Юни 10, 2015, 07:32:59 pm »
Е, са ще приемат по закон да уважаваме учителите
Яко

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #571 -: Юни 10, 2015, 07:52:57 pm »
Е, са ще приемат по закон да уважаваме учителите
Яко

Сигурно майтап си правиш  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #572 -: Юни 10, 2015, 09:49:01 pm »
Не е майтап. Баща ми каза, че и по новините са съобщили за това.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #573 -: Юни 10, 2015, 11:06:49 pm »
Вярно така са го формулирали :57:Пак недомислица, уважение  насила не се печели !Не ми стана ясно какви ще са НАКАЗАНИЯТА при неспазване на този закон :017: По принцип при старата система това беше намаляване на поведението,пишене на характеристики без които не се приема в по-горна степен на образование и без ,,закон за уважение,, .Личности без възпитание,без уважение към другите не трябва да се допускат до управление и администрация.това са потенциални престъпници,дори би трябвало да са с досие в полицията !Имаше бръснене на глави,в килийните училища са носели за наказание табели с провинението ,след като унижават морално,нека разберат какво е!Някакъв закон имаше за точкуване от ученици кой учител бил добър-това е работа на директора и инспекторите по образованието ! Как така неоформена личност ,без паспорт и право на гласуване ще оценява,има ли изградени критерии?Безкомпромисното следване на правилата води до уважението!

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #574 -: Юни 10, 2015, 11:53:52 pm »
По наше време най-много да сме разменили по някоя бележка в час. Или да се обърнеш да шушукаш с някой съученик. И не сме били по-малко диви. Но уважавахме училището малко повече.

За какво уважение става дума сега? Когато често във възпитанието от семейството идва нагласата, че трябва да мачкаш всичко по пътя си.
Аз това не го разбирам. Не съм добър човек, не разбирам, нямам деца все още. Хипотетично се изказвам.
Но познавайки себе си, ще ми е противно на същността такова възпитание.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #575 -: Юни 11, 2015, 12:03:58 am »
Жалко за учителите, ако не разбират каква невероятна глупост е това. Някой се хързулка по наклонената плоскост, to be continued със Закон за уважение на родителите, Закон срещу пожелаване на осела на ближния…

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #576 -: Юни 11, 2015, 09:00:15 am »
Жалко за учителите, ако не разбират каква невероятна глупост е това. Някой се хързулка по наклонената плоскост, to be continued със Закон за уважение на родителите, Закон срещу пожелаване на осела на ближния…
Така може да формулира закон само някой популист без разбиране нито на проблема на образованието,нито на същността на законите-юридически оформени правила,на които целта е уважение,зачитане правата на другите .Това е все едно да направят закон за уважение на личната собственост,закон за уважение на правилата за движение по пътищата и тн .Много аматъорска формулировка,някой министър парашутист се е изявил пак :72:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #577 -: Юни 11, 2015, 09:09:33 am »
Подозирам Патриотичния фронт :72:

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #578 -: Юни 11, 2015, 09:37:53 am »
.
Но познавайки себе си, ще ми е противно на същността такова възпитание.
                                                                                                                                                        Емма,какво имаш предвид? Законът за който стана дума колкото и неясен на този етап и неправилно формулиран все пак е с добри намерения-някакви наказания за криминални деяния на ,,деца,,,срещу личността на учителя,които досега не са предвидени .Факт е,че има голяма промяна в образованието,дадени са несъразмерни незаслужени права на недораслеци за сметка на задълженията им,балансът е нарушен!Не може в училище да се вкарва оръжие,да се бият учители,да се оформят бандички-тия хора все едно са на бойното поле обезоръжени.Лично аз не смятам.че за 500 лева си струва,един бг рейнджър като го пратят на война поне е за по-вече пари и не със вързани ръце!Лични проблеми аз например нямах-ако съм държал на дисциплина не е било заради мен,а за нормалните ученици,на които им се пречи на обучението,а и на пребиваването в училище въобще,проблемите в училище наистина са сериозни!Имам племенници,учат в чужбина-там ако има проблем пресата в/у родителите е голяма!Моя племенник след цяла нощ на компютъра,така и не научи добре езика,спеше в училище-задължиха го да ходи на занималня,постоянно привикване на родителски срещи,среща с психолози и тн .Там класовете обаче не са от 40,а средно от 20 обаче,родителите имат голям интерес от успешно завършване-разликата в заплатите е значителна и тн Имат също проблеми с дрога,даже по-големи,но такава агресия,неуважение към учители -абсурд-моментално ги дават на специалисти за работа с проблемни деца ,влизал съм в стаите-някои може и да спят ,но поне има дисциплина достатъчна за нормално преподаване,това е задължително !               

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #579 -: Юни 11, 2015, 10:24:12 am »
Подозирам Патриотичния фронт :72:
                                                                                                                                                                               Ахаа-логично,по презумция популисти,поне имат добри намерения,не са ми ясни кои са ,политиката не ме вълнува, има свестни хора,но и говеда във всяка партия,когато бях лоялен професионално към шеф ,който ме назначи на работа ме обвиниха други познати политици,негови противници,че съм бил от неговата партия,това като във футбола сблъсъци на фенове,това голяма идиотия,фен съм на отделни личности,не на променлив футболен тим или партия !

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #580 -: Юни 11, 2015, 10:40:38 am »
Понеже някъде по-горе Опозит спомена за необразовани и невежи хора, отчасти съм съгласна. Но да ви кажа, все повече се убеждавам, че полученото образование не играе роля или поне не при всички. Моята среда е изградена от високообразовани хора, но ако се проследят поведенческите им реакции, то почти по нищо не се отличават от нискообразованите, само претенцията е в пъти по-висока. Обикновено основи на културата се усвояват още в гимназиална възраст, обаче при немалко зрели и образовани хора виждам доста пропуснати години, а влакът е заминал отдавна - на по 40-50 години човек не се променя.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #581 -: Юни 11, 2015, 11:10:19 am »
Lilla,споменах за майката на момичето ударило и заплашило с нож учителя,че е необразована патка,имах предвид невъзпитана .Тази настройка се предава генетично и на следващото поколение .Основната настройка първо е генетична,второ в периода на учене за изразяване себе си/второсигнално чрез слово,но и първосигнално-попиване на маниери/,това 2-8 година,по нататък вече е само шлайфане на основата,което спира или продължава индивидуално,зависи от рамките на съответната личност,при малка личност спира рано,при други е цял живот .Малката личност достига границите си бързо,става авторитет в собствените си очи и растежа спира,някои пък обратно границита им са далеч,така и не ги достигат,особено ако и растежа е бавен .Тази майка и дъщеря ги виждам малки личности,тесни рамки,които бързо са достигнали,те вече са според себе си оформени личности,други авторитети не признават,за какво учене и образование може да става въпрос тогава-растежът е спрял по собствено желание-практическата им настройкя не приема теории,практиката и улицата ги зове-аз бих им удовлетворил желанието,след среща с психолог ако наисина е така,бих го изключил това момиче, в крайна сметка защо да се насилва оформена личност,да не сме садисти?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #582 -: Юни 11, 2015, 11:47:26 am »
Тази настройка се предава генетично и на следващото поколение .

Напълно съм съгласна, макар че на някой може да прозвучи снобски и надменно. Кофти среда - кофти произход - кофти поколение. Изключения разбира се има, но се броят на пръсти.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #583 -: Юни 11, 2015, 12:05:15 pm »
Lilla,споменах за майката на момичето ударило и заплашило с нож учителя,че е необразована патка,имах предвид невъзпитана .
Ехее, доста сте поукрасили историята, чак с нож е заплашвала  :) :)
Учителят я повел към директорския кабинет за ръка, като я държал силно, а тя се е опитала да се отскубне от хватката ми и го пернала през лицето, без да иска. И момичето е право- не е правилно заради лошото ѝ поведение да ѝ пишат двойка, без да е изпитана по предмета. Навремето с мене така постъпиха в средното училище- елитно за града, защото в дните по практика ходих с черни джинси от рипсено кадифе, с което съм била нарушавала правилника и съм влияела на поведението на съучениците си в лоша светлина. Намалиха ми поведениетона учителския съвет, но това не им беше достатъчно- зам. директорката, която преподаваше по литература, заповядала на моя учител по литература да ме остави на матура, при положение, че през всичките години имах успех, с който се освобождавах от матурата, според тогава действащите закони. Три пъти се явявах после на матура по собствено желание, за по-висока оценка, но си останах с тройката, за срам- като си отворя дипломата и това е първата оценка.  Заради тази оценка не можах да кандидаствам във ВУЗ-а, за който си мечтаех от 7-ми клас. На една литературна вечер с покойния вече Дамян Дамянов се срещнах с учителя си по литература, който ми се извини пред другите на масата, че бил принуден да постъпи така.  :)

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #584 -: Юни 11, 2015, 12:34:06 pm »
Акрукс не украсявам,момичето е показало,че държи нож в чантата си,заплашило учителя,че ще го заколи,по-късно,като твърди,че тогава точно ножа не е в нея,заплахата,стреса за учителя остават .Не знам какви асоциации имат вие,но аз знам понякога такива момиченца са по-опасни от момчетата,често имат гаджета мутренца,които за да се докажат са способни на много .Оформят се компании,бандички с които ходят по дискотеки,треснати от хормони със слаб контрол може да се случат случки,а законът пази тях,водят се непълнолетни,отраканите го знаят и спекулират .В такава възраст са най-опасни за себе си и другите,учителят предимно преподава,и да иска няма време за психология,затова в културните страни ги пращат на психолог-специалист да прецени доколко са опасни,доколко е сериозно и какви мерки са необходими .За облекло при нас нямаше проблем,но предполагам предизвикателно облекло ще разсейва момчетата,това е проблем на по-големите градове .