Автор Тема: Злободневни теми днес. Коментари.  (Прочетена 245929 пъти)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #690 -: Август 07, 2015, 10:08:51 pm »
Ако ти е писано, ще имаш и ще е част от теб. Усет. Когато се събудиш и го почувстваш като твоя липса, ще си го набавиш.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #691 -: Август 07, 2015, 10:13:14 pm »
Драко, точно така смятах. Намирах за унизително да скверня тялото си с рисунки.
Обаче не забравяй, че имам и Уран на асцендента, и по-особени транзити към момента. Та допускам да е от тях. За 2 минути мога да отхвърля схващания, които съм имала поне 10 години. Това е от многото кардиналност плюс тежки транзити.
И на мен ми се е случвало,но за една нощ да се обърна на 180* от сякаш вкоренени схващания.Не смятам,че татусите сквернят тялото,просто ги свързвам с лош вкус,посредствена среда на произход и посредствено обкръжение.Извинявам се за мнението,не те разубеждавам.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #692 -: Август 07, 2015, 10:15:16 pm »
мен лично би ме спряло, че шансът да ми омръзне, или да спре да значи нещо важно след време, е много голям

И също-защо ми е личнозначеща тату-ка, която може да бъде видяна, все някак

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #693 -: Август 07, 2015, 10:19:30 pm »
И с това, което си изброила ги свързвам и  буквално с поругаване на тялото - така го усещах. Много е възможно като минат транзитите да се "нормализирам" затова не бързам с действия.

Но доста култури свързват татусите с енергийно влияние, гледат на тях като на магия. Това също ме смущава.

Да, Папи - и моментът с омръзването го има. На любими рокли като се наситя за 2 седмици после не мога да ги гледам, а какво остава за нещо, което е постоянно върху мен. Голяма е вероятността да развия нетърпимост към рисунката.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #694 -: Август 07, 2015, 10:32:06 pm »
Значи...сигурна съм, че човек като изпадне в някакъв, във всякакъв, вид дисхармония, достатъчни са няколко дни (понякога повече) близо до природата, и си спомня кой е

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #695 -: Август 07, 2015, 10:34:53 pm »
Имаше вече тема за татусите,според индийците са свързват с ЛВ на Асц,доколкото си спомням и предимно със ЮЛВ/Кету /.Зависи какъв вид са ,някои са само украса без особен смисъл,едва ли оказват голямо влияние,но пък китайците имат книга за предсказания,които се съобразяват със всеки белег какъв вид е и къде,винаги има влияние .Трябва да се внимава с тези,които са натоварени със символика,сама по себе си рисунката не е важна,но това е нещо което се набива в подсъзнанието,а оттам трудно се изтрива,затова мисля са проблемите описани в материала,когато е вкоренена в подсъзнанието тази мисъл-форма има като че ли автономност,понеже съзнателно трудно се изкоренява .Някои качества може да са полезни в даден момент,но човек се променя и тогава може да е проблем

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #696 -: Август 07, 2015, 10:37:36 pm »
Ей това е въпроса - дали тези желания са в резултат на дисхармония или напротив. Защото аз се чувствам много, много ок със себе си напоследък.
Но повдигнах темата, защото ми беше интересно да обсъдим най-вече "мистичния" ефект от татусите. Или ако някой има да сподели дали появата им е съпътствана от някакви житейски обрати:)

Опозит, разкажи малко по-подробно за принципите на татуирането при китайците.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #697 -: Август 07, 2015, 10:53:46 pm »
При китайците имах предвид гадаене по вид на белег,форма,място,имам тракава книга,а татусите са постоянни белези-логиката е че моделират по някакъв начин .Всичко е свързано,всяка промяна в едно,рефлектира в друго .Аз мислех да си татуирам знака ян/ин навремето,но мисля няма нужда,какво ми пречи по-желание да си го представям по желание ?А не е само този символ,да ги татуирам всички,няма място :017: По принцип обаче може да се приеме като магия-има талисмани,амулети,същите символи може да се татуират,повторението вкарва в подсъзнанието,въпросът е струва ли си това което се вкарва и ще може ли да се контролира .На някои им ходят татуси за украса,е тия на кръста ми харесват,обаче някои са кич,абе доста трябва да се помисли преди да се направи .

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #698 -: Август 08, 2015, 03:16:23 am »
Татуировката си е заклинание. Най-малкото символ. Все попада в графата "магия". Като си нашариш гръбнака (там са чакра до чакра), естествено, че ще ти повлияе и ще те промени. Не си рисувай неща/надписи, които не разбираш изцяло и не си проучила много добре и обстойно, не само на картинка в студиата и малко нещо в уикипедия. Специално йероглифите имат по много значения и един непремерен избор някъде срещу сърцето може да те направи смела, но може и жестока — примерно. Като тигъра. Богородица… Вещето да те светне за нея :) Ако ще си правиш японска татуировка, изчети защо японците са си правели, как, кога и т.н. В нета има много за тайландските — това от гледна точка на религия/магия. Или си намери Мирча Елиаде, все ще е казал нещо по въпроса.

Най-лесно се махат черни татуировки :)

П.П. Доколкото не си ескимоска-ловкиня и нямаш нужда от закрила от Великия Тюлен, би могла да отбележиш мерака за татуировка с някаква по-… балансираща. Де да знам. Просто нещо, което символизира хармония и което няма да те дразни след две години.
« Последна редакция: Август 08, 2015, 03:43:03 am от Reptil »

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #699 -: Август 08, 2015, 04:50:58 am »
В моите очи татуси прави само плебсът,но ако са свързани с религиозни фрагменти,само като отдаденост на вяра ще ги уважа.
Аха, ето защо Джийзъсът е ВИП, значи.  :D Все още ми е трудно да приема, че инициалите му са БГ. Но римляните успяха да го арестуват 2000 години по-късно.  ;D

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #700 -: Август 08, 2015, 06:18:16 am »
Единствена, не си готова за татуировка. Мислиш го. С разум.
Аз съм се нашарила преди десет години. Не ми е омръзнало. Това беше порив. Моя липса.  Липсваше ми сила да направя нещо важно, да избягам от човек, който ми мъчеше душата. Нарисувах си крилато. И отлетях. И летя. И вече следвам желанията си в по-голям процент. Не знам дали е до татус. Негативни промени нямам тогава.
А омръзва ли ти да имаш нос, очи? Когато го усетиш като твоя липса, тогава рисувай. Иначе е модно увлечение.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #701 -: Август 08, 2015, 07:36:14 am »
Преди доооста години изведнъж си поисках татус. Разделихме се с бившия и още същата есен си татуирах крилат дракон на кръста отзад. Съвсем ясно си усещах, че този човечец ми спира развитието, но не осъзнавах как и защо. Кундалини - с това свързвах летящия дракон тогава. Болеше, но си имах татус. Не зная дали действа като магия, но оттогава насам развитието в човека, който съм сега ми е много на сърце. За първи път от как съм се родила се харесвам като личност, което е вече много за рибешката ми същност.

Не мога да кажа дали е от татуса или не. В крайна сметка е на гърба под кръста, тоест зад гърба ми и не го виждам, и дори забравям, че го има...  :012:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #702 -: Август 08, 2015, 11:28:23 am »
Аха, ето защо Джийзъсът е ВИП, значи.  :D Все още ми е трудно да приема, че инициалите му са БГ. Но римляните успяха да го арестуват 2000 години по-късно.  ;D

Те и предишния път успяха. Просто сега им отиде на крака да проповядва Словото сред тях лично.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #703 -: Август 08, 2015, 12:02:52 pm »
Аз имам много познати , които са доста нашарени. Да не кажа, че познавам и такива, които вече нямат място по тялото за нови рисунки.  :) При някои изглеждат изключително добре. Когато татусите са направени качествено, е направо радост за окото. Аз ги определям като вид творчество, изкуство. Хората, които споменах по-горе, са предимно с творчески професии. Т.е за тях татусите са също вид изкуство и изразяване на себе си. Но мен винаги нещо ме е спирало, най-вече това, че ще ми омръзне. Или че каквото нарисувам, след време ще си се чудя на акъла. Явно не съм готова още.  :012: Много бързо си променям решенията, прически се сменят, цветове на коса, стил. затова реших навремето да си правя пиърсинг, че после да мога да го махна, когато поискам  Имах два на тялото, направени в тийн годините, вече ги няма и двата.  :012: Само дупките стоят. На ушите имам все още, които стоят. Наложи ми се единият пиърсинг(който беше видим)  да го махна заради работа.Та, това е било друго , което ме спира. Ако татуса е видим, понякога може да пречи и при работа. За съжаление не всички в обществото са дорасли.  :012:
« Последна редакция: Август 08, 2015, 12:43:51 pm от Flora »
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #704 -: Август 08, 2015, 01:43:50 pm »
Някои неща са красиви за гледане, но не бих си ги сложил:
http://likes.com/eyecandy/the-most-disturbing-3d-tattoos
http://www.rookiestew.com/20-disturbing-tattoos





С тази последната би ме било страх да не си счупя крака, честно. Но пък изглежда невероятно :)
« Последна редакция: Август 08, 2015, 07:00:15 pm от Reptil »