Автор Тема: Злободневни теми днес. Коментари.  (Прочетена 245711 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #765 -: Август 09, 2015, 09:47:24 am »
Колкото повече гледам тези картини, толкова повече се чудя как е могъл да повярва на приказките, че не го бива да рисува. Иконата честно казано, я бях забравил. Беше в спалнята на нашите.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #766 -: Август 09, 2015, 10:34:56 am »

За мъката точно на това семейство няма да орева форума-поне ще го погребат в красив ковчег.Бедните за да направят погребение се закопват в заеми.

Абе, Драко, противоречиви са ти поръчките към вселената някак... Ти затова ли цял живот драпаш за богатство и слава, за да си погребваш децата в красиви ковчези? Или нашето имане е добро и богоугодно, чуждото все е нещо не тъй?
De omnibus dubitandum est

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #767 -: Август 09, 2015, 11:03:03 am »
Абе, Драко, противоречиви са ти поръчките към вселената някак... Ти затова ли цял живот драпаш за богатство и слава, за да си погребваш децата в красиви ковчези? Или нашето имане е добро и богоугодно, чуждото все е нещо не тъй?
не съм забелязала Драката да рИве за богат и охолен живот, само за Марс съвпад с Юпитер се моли женицата  :012:

Дияна, едно е да трупа имане човек, спазвайки вселенските закони (най-ябщо казано всяко действие си има противодействие, равно по големина и по сила /Нютон) , друго е да минаваш през трупове, буквално или преносно, за да натрупаш това имане...
И честно казано, поне от тези, които познавам, на които са им починали деца (става дума за родители мутри, ченчаджии, тарикати, разкатали не една човешка съдба) - изобщо не са се променили към по-добро, останаха си същите боклуци- продължават да крадат и мамят

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #768 -: Август 09, 2015, 11:10:41 am »
Плевнелиев в коя от горните категории — мутри, ченчаджии, тарикати, разкатали не една човешка съдба — по-конкретно попада, та си е заслужил да му умират децата? Щото впечатлението ми е, че е един от малкото примери на човек, който си имаше и преди да стане политик и си го е изкарал със собствен труд.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #769 -: Август 09, 2015, 11:20:16 am »
А може би просто да не е трябвало да се съгласява да заема толкова висок и отговорен пост.
Каквото и да е, станалото - станало. Детето няма да се върне. Жалко, че обикновено децата си патят най-често, поради простата причина, че те са по-крехки и податливи на всякакви влияния.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #770 -: Август 09, 2015, 11:23:07 am »
Колкото повече гледам тези картини, толкова повече се чудя как е могъл да повярва на приказките, че не го бива да рисува. Иконата честно казано, я бях забравил. Беше в спалнята на нашите.
Весо, в началото на 2009 и аз изтрих блога си, заедно с всички стихчета, заради злорадите коментари на няколко жени (под егидата на гл. редакторка) в сайта Откровения, нарекли себе си тогава "харпии" - сега, погледнато назад във времето, ми е смешно, с кой акъл съм го направила, като точно в този период една жена беше направила видео-слайдове с мои стихчета, които събираха към 300 коментара, изразени главно в картинки, поздрави за видеотото и стиха, към авторите на видеото и стиха, а главната редакторка на Откровения за нейните стихчета в същия сайт, където имах блог, едва докарваше някой друг коментар... Та накратко, жената е завиждала, чувствала се е недооценена, а накрая си е избила комплексите на мене (и на други също). "Да бях..." - ами бъди бе, кой ти пречи, освен собствената селяния?

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #771 -: Август 09, 2015, 11:24:06 am »
Много хубаво рисува брат ти!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #772 -: Август 09, 2015, 11:26:11 am »
А кой е казал, че един политик заслужава да му умират децата?

Доколкото видях, по-горе се направи едно сравнение, при това доста адекватно.

Колко деца на средностатистически българи боледуват и умират, колко от тях са изнасилвани, прегазвани и убивани, а обществото остава безразлично? Колко от обикновените български семейства нямат възможност за животоспасяващо лечение, навременна профилактика и скъпи лекарства? И като се спомине такова дете, освен близките му и тези, които са го познавали, никой няма да се тръшка и да прави драма.

Аз лично не деля децата на бедняшки и богаташки, на специални и обикновени. Нито едно дете, било то на президента или на кварталния алкохолик, не заслужава такава тъжна съдба. И аз също не бих тръгнала да оревавам форума, ако се спомине дете на някой големец. Не защото от човешка гледна точка не мога да му вляза в положението и да разбера каква болка изпитва като човек, не като управник. А защото просто не ме докосва толкова. Докато смъртта на едно съседско дете би ме разплакала и ме е разплаквала, дори не е нужно да сме поддържали приятелски отношения с това семейство. Утре може да се спомине детето на някой популярен актьор, музикален изпълнител или друга известна личност. И медиите пак ще гръмнат, пак ще има Новина. Но няма да седна да плача за това дете и това не означава, че не изпитвам човешки чувства, съпричастност. Мъката и нещастието при всички са еднакви - и при бедните, и при богатите, и при плебеите, и при тъй наречения елит.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #773 -: Август 09, 2015, 11:39:52 am »
Весо, в началото на 2009 и аз изтрих блога си, заедно с всички стихчета, заради злорадите коментари на няколко жени (под егидата на гл. редакторка) в сайта Откровения, нарекли себе си тогава "харпии" - сега, погледнато назад във времето, ми е смешно, с кой акъл съм го направила, като точно в този период една жена беше направила видео-слайдове с мои стихчета, които събираха към 300 коментара, изразени главно в картинки, поздрави за видеотото и стиха, към авторите на видеото и стиха, а главната редакторка на Откровения за нейните стихчета в същия сайт, където имах блог, едва докарваше някой друг коментар... Та накратко, жената е завиждала, чувствала се е недооценена, а накрая си е избила комплексите на мене (и на други също). "Да бях..." - ами бъди бе, кой ти пречи, освен собствената селяния?
Много жалко!
Ти поне имаше ли си ги запазени стихчетата (например в тетрадка или другаде)?

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #774 -: Август 09, 2015, 11:42:08 am »
А кой е казал, че един политик заслужава да му умират децата?
По-скоро се има предвид, че към политиците ежедневно се отправят всякакви закани и "пожелания" от хората. Поради това, много силна негативна енергия бива насочена към тях и семействата им. Това е може би най-големия риск в тяхната професия и би трябвало да знаят още преди това за тази опасност.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #775 -: Август 09, 2015, 11:45:24 am »
И аз не плача от жалост, но се получава съвсем по Карбовски. Нито пък идеята е да правим драма. Просто ми е странно що човекът обра толкова хейт — едва ли не, като не ни кефи, пада му се. Не му се. Трагедията на съседите ти е, че са статистика. Неговата, че всички ще разберат и вместо да го оставят на мира, всякакви подмазвачи ще се изредят да ронят крокодилски сълзи на сакото му: Съюзът на писателите, на артистите, академиците от БАН…

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #776 -: Август 09, 2015, 11:50:44 am »
Така е, да. Но монетата има и друга страна.

За мен, както и за някой друг средностатистически и никому неизвестен гражданин, смъртта на някой големец или на детето му е просто новина. Нищо повече. Колкото и цинично да ви звучи.

А злоради коментари не смятам, че заслужава. Но това също е една от "привилегиите" да си известна и влиятелна личност.

Та така се получава - едни сме за статистиката, други са за новините.
« Последна редакция: Август 09, 2015, 11:53:40 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #777 -: Август 09, 2015, 11:57:22 am »
Щото впечатлението ми е, че е един от малкото примери на човек, който си имаше и преди да стане политик и си го е изкарал със собствен труд.
Айде бе! И с кой собствен труд- правене на хороскопчета на компютър за левче в подлеза до ЦУМ? Че е имал преди да стане политик- имал е, но точно това имане не е спечелил нито от лотарията, нито с честен и почтен труд.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #778 -: Август 09, 2015, 12:03:23 pm »
Айде бе! И с кой собствен труд- правене на хороскопчета на компютър за левче в подлеза до ЦУМ?

С това не се изкарват милиони  ;D

Честно казано, не съм запозната с трудовата му биография и затова се въздържам от коментари.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #779 -: Август 09, 2015, 12:16:25 pm »
Много жалко!
Ти поне имаше ли си ги запазени стихчетата (например в тетрадка или другаде)?
Не всички- обикновено пиша с молив на лист оригиналите, но някои не успях да възстановя